Šventinis laikotarpis kviečia susikaupti ir pasidalyti gerumu

Dalis LIONS labdaros vakare surinkų lėšų atiteks vaikams iš Vaikų našlaičių ir senelių globos namų. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Artėjant didžiosioms metų šventėms įprasta dalintis gerumu. Rengiamos akcijos, prisimenami ir lankomi vieniši, sunkiai besiverčiantys ar ligoti žmonės. Organizuojami įvairūs labdaros vakarai, renkamos aukos. Tokioms iniciatyvoms buriasi ir mažeikiškiai.

Dalijasi gerumu

Jau nuo gruodžio mėnesio pradžios socialinės įstaigos ir organizacijos, padedamos visos rajono bendruomenės bei verslininkų, vykdo akciją „Pasidalinkime gerumu“.
Šios akcijos metu, per visą prieššventinį laikotarpį, pagerbiami ir lankomi vyresnio amžiaus, vieniši bei neįgalūs žmonės. Jiems dalijamos prisidėjusiųjų prie akcijos suaukotos dovanos. Sunkiai besiverčiantiems žmonėms kai kuriose seniūnijose verdama ir nemokamai dalijama sriuba.
Rajono pensininkai nemokamai vaišinami arbata ar kava. Apsilankę miesto restoranuose ROSSO ir GAMA ir pateikę pensininkų pažymėjimus, jie gali išgerti puodelį arbatos ar kavos.
Prie šventinių akcijų prisideda ir įvairūs klubai bei organizacijos. Vienas iš jų – Mažeikių moterų LIONS klubas, surengęs labdaros vakarą, skirtą mažeikiškiui studentui neregiui Nerijui Jasui. Šį jaunuolį klubas globoja jau ketverius metus. Jis studijuoja teisę ir todėl, kad galėtų tinkamai mokytis ir dirbti, vaikinui būtina atnaujinti adaptuoto kompiuterio programas.
Klubo prezidentės Valerijos Statauskienės teigimu, tokia parama išplaukia iš klubo veiklos principų, nes vienas iš pasaulinės organizacijos LIONS tikslų yra parama silpnaregiams ir akliesiems.

Skyrė lėšų

Labdaros vakaro metu susirinkusieji pirko Mažeikių įmonių pristatytas kalėdines dovanas, vyną bei saldumynus. Mažeikiškės verslininkės aukcionui pristatė savo rankų darbo mezginių, ant šilko tapytų darbų. Surinkta beveik penki tūkstančiai litų.
„Už tris tūkstančius litų bus nupirkta Nerijui reikalinga patobulinta kompiuterinė įranga, o likusieji pinigai bus paaukoti kitiems labdaros tikslams. Švenčių proga bus aplankyta ir surengtas Kalėdinis vakarėlis mūsų globojamai vaikų klasei iš Mažeikių vaikų našlaičių ir senelių globos namų“, – „Santarvei“ sakė V. Statauskienė.
Šešerius metus gyvuojantis ir devyniolika mažeikiškių vienijantis klubas LIONS labdaros vakarus organizuoja kasmet. Mažeikiškiui N. Jasui šis klubas padeda nebe pirmą kartą. Už klubo surinktas lėšas vaikinui buvo nupirktas neregiui adaptuotas kompiuteris, kuris dabar bus patobulintas.
Prieš ketverius metus LIONS organizuotame aukcione buvo parduota 30 moksleivių piešinių. Tąkart surinkta apie 12 tūkst. litų.
Pasak V. Statauskienės, artėjant didžiosioms metų šventėms patys pasidarom geresni, nes kuo daugiau mumyse gėrio, tuo daugiau bus jo ir aplinkoje.

Nori atkreipti dėmesį

Norėdami pasidalinti gerumu ir padėti onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms Mažeikių Rotary klubas „Liberta“ ir grožio salonas „Žavesys“ pradėjo akciją „Noriu, kad nusišypsotum“.
Ši akcija vyks iki kitų metų gruodžio mėnesio.
Akcijos tikslas – atkreipti Mažeikių rajono gyventojų dėmesį į onkologinėmis ligomis sergančius žmones, kurie gyvena šalia, pagerinti jų psichologinę ir socialinę būklę, adaptaciją.
Pasak vienos iš akcijos iniciatorių Astos Mačienės, sergantiesiems onkologinėmis ligomis gydymo įstaigose suteikiamas medikamentinis gydymas, kuris sustabdo ligos progresavimą, tačiau šiems žmonėms ypač svarbus yra bendravimas, artimųjų supratingumas bei gebėjimas susitaikyti ir gyventi su šia liga.
„Paprastai sergantys žmonės vengia apie tai kalbėti, užsidaro savyje. Daugelis iš jų beviltiškai stokoja paramos ir gyvena su nuostata: susirgai – tavo problemos. Manome, kad toks požiūris neteisingas, todėl surinkus pakankamai lėšų bus įsteigta savipagalbos grupė, teikiamos įvairaus pobūdžio terapijos. Tai skatins bendrauti, išdrįsti kalbėti apie kasdienio gyvenimo problemas, labiau pažinti savo stipriąsias savybes, atsipalaiduoti“, – akcijos teigiamas puses vardijo A. Mačienė.
Jos žodžiais, surengti akciją pastūmėjo vieno sergančiojo onkologine liga ištartas nevilties kupinas sakinys: „Nežinau, kas geriau, mirti nuo vėžio ar nuo bado“. Vienintelė ir paskutinė kai kurių ligonių viltis dažniausiai būna geranoriška kitų žmonių parama.

Rinks aukas

Piniginės aukos bus renkamos įvairiose miesto vietose: grožio salone „Žavesys“, kai kuriuose prekybos centruose ir degalinėse. Prie aukų dėžučių bus dalijamos ir anketos, kur sergantieji ar jų šeimos narių atstovai galės surašyti savo duomenis, kad akcijos rengėjai žinotų, kam ir kokia pagalba reikalinga.
Už surinktas lėšas sergantiesiems onkologinėmis ligomis bus dovanojami kuponai apsipirkti „Perukų pasaulyje“.
„Tokie dovanų kuponai pasirinkti dėl to, kad vienas pagrindinių onkologinių ligų gydymo šalutinių poveikių yra slenkantys plaukai, o tai labai stipriai paveikia žmones. Kad bent šiek tiek pasijustų geriau, ligonis galės nusipirkti jam tinkantį peruką“, – sakė A. Mačienė.
Dalis surinktų lėšų bus skirta ir su šia sunkia liga susidūrusiems žmonėms, kurie stokoja pinigų gyvybiškai svarbiems poreikiams patenkinti: maistui, vaistams, higienos priemonėms.

Dovanoja geras emocijas

Režisierė Daiva Gedvilienė kartu su mėgėjų teatro trupe VISAVI įrodė, kad ne vien pinigais ar daiktais gali būti parodomas gerumas, kad gražus renginys ir pakili nuotaika taip pat gali dovanoti gerų emocijų.
Jos iniciatyva buvo organizuotas labdaros ir paramos renginys „Broliai trys“, skirtas rugsėjo viduryje metų sukaktį šventusiems mažeikiškiams trynukams: Nojui, Kajui ir Pijui Jonušams.
D. Gedvilienės teigimu, trynukų gimimas Mažeikiuose – retas atvejis, todėl ir buvo nuspręsta teatralizuotą vaidinimą parodyti jau ūgtelėjusiems berniukams bei jų kviestiniams svečiams.
Prieš ketverius metus labdaros ir paramos fondą įregistravusi D. Gedvilienė apgailestavo, kad labdara ir parama –  kai kam visiškai svetimas ir nesuvokiamas dalykas. Pasak trupės vadovės, gerumu dalintis esą nėra taip paprasta, nes gali likti nesuprastas.
Vienas iš D. Gedvilienės labdaros ir paramos fondo veiklos tikslų yra remti Mažeikių rajono talentingiausius vaikus, jaunimą, siekiantį tobulėti bet kurioje kultūros ir meno srityje, juos ugdyti ir skatinti.
„Laikas eina, o geri darbai nepasimiršta. Aukojame, kuriame ir įprasminame juos neskaičiuodami,  net nesitikėdami, nelaukdami atlygio.
Kilniems tikslams nėra  kainos, tokios vertybės kaip dora, sąžinė ir garbė suprantamos ne visiems.
Kultūra, menas ir tradicijos neatsiejami nuo tautos, kuri nėra praradusi pasitikėjimo ir orumo. Visa kam reikia laiko, bendruomenės įvertinimo ir supratimo, kas yra amžina ir kartu taip laikina“, – šventines mintis dėstė       D. Gedvilienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto