Šviesoforo signalų teks palaukti

Kada vėl pradės veikti šviesoforas šioje Žemaitijos gatvės vietoje, valdininkai atsakyti nesiryžo – vandalai ne pirmąkart sudaužo jo automatikos dėžę, o remontui pinigų nėra. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Pirmadienio rytą Žemaitijos gatvėje, ties 41-uoju namu, nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje automobilis partrenkė mergaitę. Laimei, vaikas buvo sužeistas nesunkiai, tačiau ne vienas mažeikiškis iš dalies dėl to kaltina šioje vietoje jau kurį laiką neveikiantį šviesoforą, kurio signalai esą sudrausmindavo įsibėgėjusius vairuotojus. 

„Prieš porą mėnesių chuliganai sudaužė ir suspardė šviesoforo automatikos spintą. Tada ją sutvarkėme ir šviesoforas veikė keletą savaičių. Prieš dvi savaites ši dėžė vėl buvo sudaužyta. Automatika yra pati brangiausia šviesoforo dalis, jos remontas kainuoja nuo dvidešimties iki trisdešimties tūkstančių litų. Šiuo metu pinigų nėra. Reikia laukti naujojo biudžeto patvirtinimo, tik tada bus įmanomas šviesoforo remontas“, – „Santarvei“ sakė rajono Savivaldybės vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa.
Vedėjas pažymėjo, kad šioje vietoje yra nereguliuojama pėsčiųjų perėja, vairuotojai į kelio ženklus privalo atkreipti dėmesį, ypač kad tai juos įpareigoja Kelių eismo taisyklės.
Pasak rajono kelių policijos poskyrio viršininko Nerijaus Gurausko, skundų dėl šio šviesoforo yra gauta ir poskyryje, todėl pagal galimybes bus stiprinamas budėjimas šioje vietoje, ekipažai stebės padėtį ir baus vairuotojus, kurie nepraleidžia per perėją einančių pėsčiųjų.
„Labiau mums nerimą kėlė seni šviesoforai Gamyklos gatvėje bei Viekšnių gatvėje prie alaus daryklos. Netikėtai sunki padėtis susiklostė Žemaitijos gatvėje, kur daugelis šviesoforų yra nauji. Net ir tai, kad vaizdo kameros stebi šį rajoną, neatbaidė chuliganų, kurie pridarė žalos visam miestui“, – piktinosi A. Žiulpa.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto