Švietimo ir mokslo ministerija pasisako prieš rinkliavas vadovėliams ir pratybų sąsiuviniams

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Ministrė Audronė Pitrėnienė raštu kreipėsi į savivaldybių švietimo skyrius, mokyklų vadovus, atkreipdama jų dėmesį, kad pastaruoju metu Švietimo ir mokslo ministeriją pasiekia mokinių tėvų skundai dėl mokyklų reikalavimo tėvams pirkti vadovėlius ir pratybas.
„Tokios rinkliavos mokyklose neturi vykti. Mokinio krepšelyje numatytos lėšos yra skirtos visų mokomųjų dalykų vadovėliams įsigyti, todėl papildomų rinkliavų dalykų vadovėliams įsigyti neturi vykti,“-  sakoma ministrės A.Pitrėnienės rašte.

Būtina tartis su mokinių tėvais

Pasak ministrės, pasirinkdami mokymo priemones, mokytojai turi atkreipti dėmesį, ar jos padeda ugdyti vaikų raštingumą, savarankišką ir kūrybinį mąstymą. Užuot inertiškai pasirinkus pratybas, kurias dažnai mokiniai pildo mechaniškai, mokyklos gali išnaudoti efektyvesnius mokymosi būdus ir priemones.
Leidyklos kasmet leidžia naujus vadovėlius, pratybų sąsiuvinius, bet mokyklos vadovas ir mokytojai turi labai atsakingai spręsti, kokių ir kiek mokymo priemonių reikia būtent tais metais.
Švietimo ir mokslo ministrė pabrėžė, kad ministerija nevertina pratybų sąsiuvinių, už jų kokybę bei reikalingumą atsakomybę prisiima mokytojai ir mokykla.
Šie sąsiuviniai nėra privalomi, priimant sprendimus dėl jų įsigijimo ir naudojimo, būtina tartis su mokinių tėvais.

Rinkliavos skatina tėvų supriešinimą, didina socialinę atskirtį

Primename, kad Švietimo ir mokslo ministerija taip pat pasisako prieš bet kokias nesavanoriškas rinkliavas ikimokyklinio ugdymo įstaigose, mokyklose: patalpų ar klasės remontui, baldams, užsienio kalbų vadovėliams ir pratyboms, ekskursijoms, dovanoms ir pan., kurios skatina tėvų supriešinimą, didina socialinę atskirtį
Tėvai mokyklą gali remti tik savanoriškai:  gali skirti iki 2 procentų pajamų mokesčio sumos, remiantis Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymu, be to, gali remti mokyklą pagal Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymo reikalavimus mokyklų uždaviniams įgyvendinti ir funkcijoms atlikti ir gauti išsamią ataskaitą apie lėšų panaudojimą. Ikimokyklinio ugdymo įstaiga, bendrojo ugdymo mokykla turi skelbti viešą ataskaitą, kam panaudojamos šios lėšos.

Už mokyklų remontą atsakingos savivaldybės

Lėšų mokyklų statybai, remontui, infrastruktūrai gerinti, mokymo įrangai atnaujinti ir kt. skiriama iš valstybės biudžeto ir Europos Sąjungos paramos fondų.
Baldus, vadovėlius ir kitas mokymo priemones galima įsigyti už mokinio krepšelio lėšas.

7 Atsakymai į “Švietimo ir mokslo ministerija pasisako prieš rinkliavas vadovėliams ir pratybų sąsiuviniams”

  1. Alina parašė:

    Ar ne ministerijos patvirtintos yra tos pratybos ? Ir kokių komentatorių atsiranda “ protingų “ -lyg sėdėtų kasdien pamokose ir žinotų . Gaila ,kad tiek teišmanot Gal geriau ir nerašykit . Pratybos būtinos ir labai reikalingos { aišku ,iš daugybės reikia atsirinkti tinkamas } Vien rašymo į sąsiuvinius nepakanka Ar žinote ,kokios užduotys būna standartizuotuose testuose – 2,4 ,6 ,8 – klasėse ? Kiekvienas mokytojas nori kuo geriau paruošti vaikus

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    ar rūpestingieji tėveliai matė, kokie yra lietuvių kalbos vadovėliai 9 ir 10 kl.?Išleisti 2005 ar net 2004 m. Šito nematė ir ŠMM. Programos atnaujintos, o dirbti nėra iš ko.

  3. Vardas (privalomas) parašė:

    cia tai geras,be pratybu nera kas veikt:)))))

  4. onutė parašė:

    Pratybos reikalingos mokiniams, kurie nori mokytis, dirbti per pamokas.

  5. Vardas (privalomas) parašė:

    Paviesinkit kur dvejetus raso

  6. pedag parašė:

    pratybas mokytojai liepia pirkti KADANGI tingi dirbti,uzdavei pratima ir tyla klaseje:))))IR NARSYK INTERNETE

  7. Vardas (privalomas) parašė:

    Priešrinkiminis triukas. Po rinkimų vėl mokytojai pasakys: „- Nusiperkate pratybas kitai savaitei arba gausite dvejetus“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto