Streikas – vienintelė išeitis?

Neringos ŠVELNIENĖS nuotr.

Daugiau nei tris savaites Lietuvoje tęsiasi mokytojų streikas. Pedagogai pasisako prieš rudenį pradėtą įgyvendinti švietimo sistemos reformą. Jie reikalauja, kad 20 proc. padidėtų darbo užmokestis, sumažėtų darbo krūvis, būtų atšauktas mokytojų etatinis darbo apmokėjimo modelis.
Mūsų savivaldybės pedagogams atstovaujančios profsąjungos ir Švietimo skyriaus vadovai teigė, kad mažeikiškiai prie streiko neprisideda.
Ir vis tik sekmadienio vakarą prie Savivaldybės administracijos pastato buvo surengta žvakučių deginimo akcija. „Švietimo reformos laidotuvės“ parodė, kad ir mūsų rajone yra reforma nepatenkintų mokytojų. Vis garsiau kalbama apie streikus, kurie galėtų prasidėti ir mūsų rajono mokyklose.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

20 Atsakymų į “Streikas – vienintelė išeitis?”

 1. Va taip parašė:

  Eikit dirbt netinginiave su savo streikais

 2. Žmogus parašė:

  Kaip žmonės nesupranta kad padidinus algas pedagogams nukentės kita visuomenės dalis-pensininkai, kultūros darbuotojai ir t.t Pažiūrėkite į mokyklų tinklalapių skelbiamus duomenis apie mokytojų faktinius atlyginimus ir pamatysite kad jų algos žymiai viršija valstybės vidutinį darbo užmokestį.
  Tai kodėl jie streikuoja norėdami nuskriausti likusia visuomenės dali?
  Tai yra todėl kad jiems svarbiausia prisikimšt savo pilvus ir kišenes, o i kitus žmones jiems nusispjaut.
  Baisu kaip jie auklėja mūsų vaikus , kad net komentaruose, oponentus vadina šlykščiais žmonėmis.
  Neturi nei kultūros nei sąžinės.

 3. Jonis to pavyduoliui parašė:

  Tai kokios problemos? Tamstos svajone but mokytoju lengvai ispildoma visu pirma mokyklose pastoviai truksta mokytoju , tai va pirmyn galesit su 30 proto bokstu kariaut visa diena , jie Tamstai les smegenis o Tamsta tai teks kentet

 4. tam „pavydžiu“ parašė:

  Apie kokias papildomas atostogas kliedite? Jau antri metai pradinukai neturi papildomų atostogų.Svarbu varyt ant pedagogų.Šlykštūs žmonės…„Pusę dienos dirbate“.Tai leiskit paklausti: sąsiuviniai patys išsitaiso, planai patys pasirašo, renginių scenarijai patys pasirašo? Tęsti?

 5. Pavydžiu parašė:

  Ponai Mokytojai, nevarykite Dievo į medį,
  Dirbate pusę dienos, atostogas gaunate oficialiai 56 dienas, dar praktiškai atostogaujate per mokinių Rudens, Žiemos ir Pavasario atostogas. Dar susidaro daugiau kaip trisdešimt dienų. Matematika aiški.
  Dar daugiau atostogų turi mokytoja,i dirbantys pradinėse ir penktose klasėse. Jiems dar prisideda dvi savaitės papildomų atostogų.
  Kas turi Lietuvoje tokias atostogas?

 6. Delfi parašė:

  šmm yra pati sau įkaitė savo perteklinių ugdymo programų nac.egzaminų centro ir prailgintų mokslo metų, plius mokymas namuose už įstatymo, taip kad korepetitoriai irgi

 7. Iš šalies parašė:

  Dešimtmečiais valdžia neina į kompromisą su auklėtojomis, mokytojais, visi žinom, per krizę varė nemokamų atostogų, nes taip direktoriams liepė taupyti viršesnės galvos, etatų niekas neatstato, algų nekelia, darbo tik daugėja, visiškas vergovės įteisinimas, o čia mat vieną kartą rimčiau pastreikavo, jau kala prie kryžiaus mokytojus… gaila, kad pedagogai nevieningi…

 8. pilietis parašė:

  ,,Kaip geriausiai besitvarkančias įstaigas JTekingunduz įvardijo Senamiesčio, Pavasario ir Kalnėnų pagrindines mokyklas“ . Ar čia sąmoningai įvelta klaida žurnalistės ar Tekingunduz. Ar turėta omenyje tarp tų įstaigų, kuriose veikia profsąjungos, ar gal tarp tų kurios dirba vadovai socdemai kaip ir ji. Faktai kalba priešingai, ministrė aplankė tik problemines mokyklas, o kad buvo skundai rašė ir 15 min. Vieša paslaptis apie kokią mokyklą, kurios vadovė nenorėjo duoti duomenų o kartu ir savivaldybė, dėl ko aiškinosi ir atsiprašinėjo meras. Ar Tekingunduz galėtų pasakyti apie pačios vadovaujamą profsąjungą kaip gerai besitvarkančią šiuo metu, kai reikalingas visų mokytojų susitelkimas? Nesistebėsiu, kad visi profsąjungiečiai pereis į Navicko pusę.

 9. Jonis to Nijole parašė:

  O kodel mokytojui turi rupet tamstos vaikas ? Jam rupi jo vaikas , o jeigu tamstai rupi tamstos vaikas iseik ir palaikyk ta mokytoja , ir be to ko pati nemokai savo vaiko ? Mokyklose gi visada pilna laisvu etatu.
  Taip kad kiekvienam savi marskiniai arciau kuno . Saunuoliai mokytojai ,nieks Jumis nepasirupins ,Tik patys.

 10. A.Stonkui parašė:

  Jūs rimtai tikit, kad mokytojai galėjo susitarti su vadovais??? Rimtai? Atsibuskit… susitarė draugai, giminės ir artimieji. „Nedraugų“ bandymas tartis buvo nesuprastas … Deja, bet nevieno būtent tokia patirtis.

 11. v parašė:

  2009-01-16 LR policija , panaudodama šaunamuosius ginklus ,išvaikė mitingą prie Seimo .Kodėl dabar LR policija negali išvaikyti nepatenkitus, panaudodama ginklus . Jei šaudmenys išvogti ar išnaudoti , tai tegul naudoja „auksinius stalo įrankius“ , vaikydami mokytojų streiką.

 12. Nijole parašė:

  Pedagogai galėtų streikuoti nuo 07-15 iki 08-31, bet ne mokslo metais.Atidirbate mokslo metus ir streikuokite sau į sveikatą . Jei netenkina darbo sąlygos ar gaunamas atlygis už darbą , rašykite prašymą ir eikite iš darbo . Streikuodami mokslo metais Jūs dėl savo asmeninės naudos įkaitais padarote mokinius ir jų tėvus.

 13. uno parašė:

  kas vakarą kūrenkit žvakeles, laužus, kodėl tik vieną kartą

 14. savas parašė:

  Va jau čia gerai,o tai kaip Mažeikių pedagogai gyventų kitoje šalyje. Nieko apie mūsų šviesuolius nebuvo girdėti visas tris savaites kaip pradėjo Vilniuje streikuoti mokytojai. Pagaliau ir jūs pabuskit. Velniop siūskit savo mokyklų valdovus ir eikit kovot už savo garbę. Užteks keliaklupčiaut Stonkui ir visai savivaldybės šutvei.

 15. aaa parašė:

  kada mažeikių profsąjungos atsiprašys mokytojų juos apgavus

 16. to aaa parašė:

  Nematau nieko šaunaus!

 17. aaa parašė:

  Saunuoliai mokytojai!

 18. OI parašė:

  Labai gaila. Būtų kaki pamalusi.

 19. Asta parašė:

  Ne.

 20. Jorė parašė:

  Ar p.Čejauskienė buvo?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto