Švietimo reforma – mokykloms pražūtinga?

Panaikinus jungtines klases, daliai Mažeikių rajono mokinių gali tekti rinktis kitas mokyklas.
Nuotr. iš smsm.lrv.lt tinklalapio

Prasidėję metai žada nemažų šalies švietimo sistemos permainų. Mažesnės mokyklos taps didesniųjų padaliniais, vyresniems vaikams neliks jungtinių klasių. Kartu bus galima mokytis tik dviem pradinukų klasėms. Keičiasi nuostata, kiek vyresnių mokinių mokykla turi turėti, kad galėtų sudaryti trečią ir ketvirtą gimnazijos klases. Klasės, kuriose yra mažiau 8 mokinių, nebus finansuojamos iš valstybės biudžeto.
Numatoma reforma palies ir mūsų rajono mokyklas. Viena pirmųjų tai pajus Užlieknės pagrindinė mokykla, po poros metų naujovės atsilieps ir rajono gimnazijoms.
Rajone esančių švietimo įstaigų likimą spręs mero potvarkiu sudaryta darbo grupė. Išanalizavusi situaciją ji teiks siūlymus Mažeikių rajono savivaldybės tarybai. Politikams teks nuspręsti, kokias mokyklas palikti, kokias uždaryti, kokių švietimo įstaigų išlaikymui verta skirti pinigų iš savivaldybės biudžeto.

Naująją Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pasiūlytą tvarką paskutinėmis praėjusių metų dienomis patvirtino Vyriausybė. Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus sakė, kad šis nutarimas yra drastiškas.
„Mąstoma valstybiškai, nutarimo tikslas – rasti priemonių, kad valstybei būtų pigiau išlaikyti gremėzdišką švietimo sistemą. Mes mąstome savivaldybės lygmeniu, mums svarbiausia, kad ugdymas vaikams būtų teikiamas kuo arčiau namų. Ypač pradinis. Mūsų gimnazijos geografiniu požiūriu išdėstytos taip, kad mokiniams iš bet kurio rajono taško būtų galima į jas patekti mokytis, o kelias būtų maždaug vienodas. Dabar viskas griaunama“, – savo nuomonę išsakė skyriaus vedėjas.
Pasak A. Stonkaus, pertvarkos imtasi prisidengiant skambiais žodžiais „ugdymo kokybė“. Teigiama, kad ugdymo kokybė turi būti sulyginta visose švietimo įstaigose, kad visi turi turėti vienodas ugdymosi sąlygas.
„Aš netikiu tokiu vienodumu, niekados nei tarp savivaldybių, nei tarp mokyklų nebūna tos lygybės. Juk kažkam Dievo duota mokytis, o kažkam neduota. Mokytojai taip pat nevienodi, kaip ir nevienodos mokyklų tradicijos, patirtis. Net šimtmetį gyvavusios mokyklos gali nebelikti, jei neturės reikalingo mokinių skaičiaus“, – kalbėjo A. Stonkus.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto