Tabakui ir alkoholiui – griežtas jaunimo „ne“

Šeštadienį Savivaldybės kultūros centro pramogų salėje „Trance dance“ pagal Savivaldybės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą surengta nerūkymo ir akcijos prieš alkoholį diena.
Turintieji problemų galėjo pasikonsultuoti su specialistais, akcijos dalyviai turėjo progą nemokamai pašokti diskotekoje.
PRITARĖ
DRAUDIMUI RŪKYTI

Atėjusius pasilinksminti į pramogų centrą „Trance dance“ žmones visų pirma nustebino tai, kad tą vakarą čia nebuvo galima rūkyti.
Įvairiose vietose kabėjo agitaciniai plakatai, karikatūros, piešiniai, pasakojantys apie tabako ir alkoholio žalą žmogaus organizmui.
Kultūros centro direktorė Krista Kinčienė pasakojo, kad apie tokį renginį galvojusi jau seniai. Jos teigimu, beveik kiekvieną dieną pati mato apie kultūros centrą besisukinėjančius išgėrusius merginas ir vaikinus. Daugelis jų dar nepilnamečiai. Nesmagu būna nerūkantiems linksmintis ir kvėpuoti prirūkytoje pramogų centro salėje, tad sveikintinas planuojamas Vyriausybės nutarimas, uždrausiantis rūkyti viešose vietose.

KALBĖJO APIE TABAKO
IR ALKOHOLIO ŽALĄ

Pasak K. Kinčienės, ypač sunku žiūrėti į rūkančias jaunas merginas, kurių dažna gadina savo sveikatą vien tik todėl, kad nori pasirodyti prieš draugus ar atrodyti vyresnė. Blogai, kad rūkoma viešose vietose: mokyklos tualetuose, kavinėse, baruose ar diskotekose.
Akcijos metu jaunimui norima paaiškinti, kad rūkalių gyvenimo sutrumpėjimas priklauso nuo kasdien surūkytų cigarečių skaičiaus ir žmogaus amžiaus. Tabakas pažeidžia daugelį žmogaus organų, gali sukelti vėžinius susirgimus.
Konsultacijų metu stengiamasi suteikti kuo daugiau informacijos ir apie alkoholio žalą.
Pasak specialistų, kuo anksčiau jaunas žmogus supras apie alkoholio kenksmingumą organizmui, tuo labiau tikėtina, kad jis išvengs šios pačiam ir aplinkiniams žalingos priklausomybės.
Jaunimą vartoti alkoholį daugiausia paskatina draugai: jau tapo madinga susibūrimuose išgerti buteliuką kad ir nestipraus „mix’o“, sidro ar alaus, ir nė nepajuntama, kaip prie alkoholio priprantama.
Yra įvairios girtumo ir alkoholizmo stadijos, o pats alkoholizmas specialistų traktuojamas kaip liga.

NESTOKOJO PATARIMŲ
Prieš renginį buvo išplatinta 1000 skrajučių su kvietimu nemokamai apsilankyti diskotekoje.
Per vieną iš akcijos dalių „Pakalbėkim…“ besikreipiančius jaunuolius konsultavo ir patarimus teikė Mažeikių policijos komisariato prevencijos poskyrio viršininko pareigas laikinai einantis Arūnas Bubliauskas, Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyresnioji specialistė Virginija Liatukienė ir socialinė pedagogė, specialistė priklausomybės ligų klausimais Roma Antanavičiūtė.
Jauni žmonės į specialistus daugiau kreipėsi dėl rūkymo: esą sunku nusikratyti šio žalingo įpročio, ir prašė patarimų, kaip tai padaryti.
Diskotekos dalyviai, pasižadėdami nerūkyti, laužė cigaretes, buvo dalijamos potraukį rūkymui mažinančios priemonės, apie rūkymo ir alkoholio pasekmes pademonstruotas filmas.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.:
„Trance dance“ patalpose netrūko
įvairios agitacinės medžiagos prieš rūkymą ir alkoholizmą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto