Tarp banko apdovanotų abiturientų – trys mažeikiškiai

Šiemet SEB bankas apdovanojo 54 šalies abiturientus, geriausiai išlaikiusius brandos egzaminus. SEB banko archyvo nuotrauka

SEB bankas jau aštuntus metus iš eilės tęsia tradiciją apdovanoti geriausiai valstybinius brandos egzaminus išlaikiusius šalies abiturientus.
Šiemet savo įsteigtus prizus SEB bankas įteikė 54-iems Lietuvos abiturientams, kurie aukščiausiais balais išlaikė bent keturis valstybinius brandos egzaminus. Tarp jų –  abiturientai iš Mažeikių: Gabijos gimnazijos abiturientai Arnas Bilkštis, Martyna Štakonaitė ir Viltė Gabalytė.

Įteiktos dovanos

Geriausiems Lietuvos abiturientams įteikti SEB banko investicinių fondų dovanų čekiai ir dovanų kuponai, tapus studentais suteikiantys galimybę nemokamai gauti tarptautinį studento pažymėjimą ir mokėjimo kortelę SEB ISIC MASTERCARD.
„Džiaugiuosi, kad jūsų investicijos į laiką, skirtą mokslams, jau duoda pirmųjų rimtų rezultatų. Šiandien kiekvienas jūsų jau turite savo pirmumo pasą, suteikiantį jums šansą savo norus paversti galimybėmis“, – sveikindamas geriausius abiturientus, sakė SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Virginijus Doveika.

Tarp apdovanotųjų daugiausia vilniečių

Padedant Nacionaliniam egzaminų centrui (NEC), SEB bankas kasmet atrenka ir apdovanojimus įteikia mokiniams, laikiusiems ne mažiau kaip keturis valstybinius brandos egzaminus ir surinkusius aukščiausius jų įvertinimo balus. Tuo atveju, jeigu abiturientas laikė daugiau egzaminų, sumuojami keturi geriausi pasiekti rezultatai.
NEC duomenimis, šiemet egzaminus laikė beveik 40 tūkst. moksleivių. Maksimalų balų skaičių – 400 balų iš 4-ių egzaminų – šiemet surinko 22 moksleiviai.
Net keturi iš jų laikė penkis egzaminus ir surinko maksimalų balų skaičių – 500.
Daugiausia SEB banko apdovanotų geriausius rezultatus šiemet pasiekusių abiturientų yra iš Vilniaus (26), bei Kauno (6), taip pat Marijampolės savivaldybės (5) bei Mažeikių rajono (3). Po 2 abiturientus yra iš Klaipėdos, Panevėžio, Alytaus. Po 1 abiturientą – iš Palangos, Šiaulių, taip pat Jurbarko, Pakruojo, Šakių, Plungės, Utenos bei Vilniaus rajonų.
Iš mokyklų geriausiais balais egzaminus išlaikiusių moksleivių skaičium labiausiai išsiskyrė Vilniaus Licėjaus abiturientai, kurių SEB bankas apdovanojo net 20.

Daugiau nei pusė lieka studijuoti Lietuvoje

SEB bankas vykdė ir savo apdovanotų geriausių abiturientų apklausą. 28 abiturientai iš 49 apklaustųjų pasirinko studijas Lietuvos aukštosiose mokyklose. Tarp Lietuvoje studijas tęsiančių abiturientų populiariausias – Vilniaus universitetas. Jį pasirinko net 19 būsimų studentų. Populiariausia specialybė tarp stojančių į VU – medicina. Į šios specialybės studijas ketina stoti 7 apklaustieji. Dar 7 apklaustieji abiturientai ketina studijuoti Lietuvos Sveikatos Mokslų universitete. Po vieną abiturientą ketina stoti į Vilniaus Gedimino Technikos Universitetą ir Kauno Technologijos Universitetą.
Tarp užsienyje studijuoti ketinančių moksleivių absoliuti dauguma studijuos Jungtinės Karalystės universitetuose. Daugelis abiturientų pasirinko stoti į Škotijos universitetus. Populiariausias Škotijoje  – Edinburgo Universitetas, jame ketina mokytis 7 abiturientai. Abiturientai taip pat stoja į S. Andriaus, Glazgo universitetus. Į Prestižinį Kembridžo universitetą Anglijoje ketina stoti 3 abiturientai. Kitos pasirenkamos studijų vietos Anglijoje – Bristolio, Jorko, Varviko, Notingemo universitetai. Studijuoti kitoje Europos Šalyje nusprendė tik vienas moksleivis. Jis ketina mokytis Varšuvos universitete.

One Reply to “Tarp banko apdovanotų abiturientų – trys mažeikiškiai”

  1. va parašė:

    saunuoliai jus vaikai, aciu mokytojams. ju darbas nenuejo suniui ant uodegos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto