Tarp geriausių šalies ūkininkų – ir mažeikiškiai

Šį renginį Lietuvos ūkininkų sąjunga organizuoja jau devynioliktąjį kartą - tai viena masiškiausių ir populiariausių ūkininkų švenčių. Rimanto GRAMO nuotr.

Devynioliktajame Lietuvos ūkininkų sąjungos konkurse „Metų ūkis“ apdovanota 115 ūkių. Tarp geriausiųjų – ir trys mūsų rajono ūkininkų šeimos.

Vyko pagerbimo šventė

Žemdirbių pagerbimo šventė vyko Kauno kultūros ir sporto centre „Girstutis“. Šį renginį Lietuvos ūkininkų sąjunga organizuoja jau devynioliktąjį kartą – tai viena masiškiausių ir populiariausių ūkininkų švenčių.
Konkurso baigiamajame renginyje dalyvavo Seimo ir jo Kaimo reikalų komiteto nariai, Žemės ūkio ministerijos, Konsultavimo tarnybos vadovai.
Mūsų rajono ūkininkus į Kauną lydėjo Ūkininkų sąjungos Mažeikių skyriaus pirmininkas Andriejus Virkutis, Žemės ūkio skyriaus vedėjas Rimantas Gramas, Žemės ūkio rūmų organizatorė rajono savivaldai Rūta Čaplinskienė.
Geriausiems ūkininkams įteikti Žemės ūkio ministerijos padėkos raštai ir paukščių statulėlės – gerovės, dvasios laisvės, pakilimo, augimo, vaisingumo ir gausos simboliai.
Tarp pagerbtųjų buvo ir trys rajono ūkiai: geriausio šių metų rajono ūkio titulą pelniusių pikeliškių Aldonos ir Virgilijaus Riabovų (Židikų seniūnija) bei antrosios ir trečiosios vietų laimėtojų Irenos ir Kęstučio Butų iš Buknaičių (Reivyčių seniūnija) ir Gretos ir Stasio Kupliauskų iš Sedos seniūnijos, Nausodės kaimo. Beje, tarp pirmosios vietos laimėtojų mažiausias yra pikeliškių 9 hektarų Riabovų ūkis, laikantis 430 bičių šeimų.

Ūkiai stambėja

Konkursą organizavusios Ūkininkų sąjungos teigimu, vis labiau gražėjant kaimui ir modernėjant ūkiams, labai sunku išrinkti laimėtoją, kai visų specializacijos yra labai skirtingos. Tačiau šis konkursas – tai pastarųjų metų ūkininkų darbo įvertinimas, jo akivaizdus siekis stengtis geriau tvarkytis savo ūkyje. Be to, šiame konkurse nedalyvauja kasmet patys stambiausi ūkiai, o siekiama, kad konkurso metu būtų pastebėti tiek didesni, tiek vidutiniai, tiek maži ūkeliai.
Bendras vidutinis ūkio dydis 2012 m. tarp visų laimėtojų yra 198 ha. Lyginant su ankstesniais metais, laimėtojų ūkiai stambėja.
Ūkininkų sąjungos duomenimis, tarp pirmos vietos laimėtojų vyrauja vidutinis 267 ha ūkis, tarp antros vietos laimėtojų – 196 ha, tarp trečios vietos laimėtojų – 131 ha.
Kaip ir ankstesniais metais, tarp laimėtojų vyrauja įvairi ūkių specializacija: 55 augalininkystės ūkiai, 27 gyvulininkystės, 20 mišrios specializacijos, 13 kitų retesnių specializacijų ūkių (ekologinė sėklininkystė, bitininkystė, triušininkystė, gėlininkystė, uogininkystė). Papildomai tarp visų trijų vietų laimėtojų buvo nurodyta, jog 5 ūkiai yra ekologiniai.
Tarp ūkininkaujančių laimėtojų vidutinis amžius apie 44 metus (tarp pirmosios vietos – 45 m., tarp antrosios – 44 m., tarp trečiosios – 43 m.).

Tarp geriausiųjų – ir trys mūsų rajono ūkininkų šeimos. Rimanto GRAMO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto