Tarp geriausių šalies vairuotojų – ir mažeikiškis

Asmeninio albumo nuotrauka

„Šalies geriausiojo vairuotojo 2015“ konkurse dalyvavęs mažeikiškis Darius Jonaitis liko visiškai šalia prizininkų pakylos – atsilikęs dviem taškais nuo trečiosios vietos laimėtojo, automobilizmo entuziastas liko ketvirtas.

Dalyvavo ir mažeikiškis

Jau keturioliktą kartą vykusio konkurso finalas, kuriame varžėsi trijuose atrankos etapuose geriausius rezultatus parodę penkiolika vyrų ir šešios moterys, pirmą kartą vyko Radviliškio miesto aikštėje. Kaip pažymėta, tik septyni dalyviai rungėsi pirmą kartą, tuo tarpu iš likusių keturiolikos net penki anksčiau jau buvo pelnę geriausio šalies vairuotojo vardą.
„Sunku suskaičiuoti, kelintą kartą aš varžiausi tokiame konkurse – penktą ar šeštą. Tačiau šį kartą iškovota ketvirtoji vieta – aukščiausia, anksčiau esu buvęs ir penktas, ir septintas, ir visiškai toli nuo prizininkų. Kelis kartus esu nugalėjęs ir tapęs prizininku vieno automobilių žurnalo rengtuose konkursuose „Saugiausias šalies vairuotojas“, tačiau pastarasis konkursas yra įdomesnis – jame daugiau rungčių“, – sakė 41-erių metų mažeikiškis.
Skirtingai nuo atrankos varžybų, finale buvo atsisakyta teorinių žinių patikros, nes į finalą pateko geriausi kelių eismo taisyklių, automobilių gamybos, jų sporto istorijos ir kitų su automobilizmu susijusių dalykų žinovai. Jiems teko įveikti aštuonias rungtis.

Iššūkis – rungtis pirmajam

Kaip prisipažino Darius, sunkiausia buvo tai, kad nesėkmingai „sukrito“ finalo burtai – absoliučiai visas rungtis mažeikiškiui teko atlikti pirmajam: tu neturi laiko pasiruošti, pažiūrėti, kaip tas rungtis atlieka kiti, tiesiog eini ir darai. Tai tapo tam tikru iššūkiu.
„Viena sunkiausių buvo pirmosios pagalbos rungtis – kai imituojama, kad važiuodamas pamatai avariją ir joje nukentėjusį žmogų. Tu sustoji, turi įvertinti situaciją ir parodyti bei nupasakoti, kokius veiksmus atliksi, kaip racionaliai juos iš eilės sudėliosi. Kiek supratau iš medikų, nė vienas finalo dalyvis negavo maksimalaus įvertinimo, du iš mūsų ne tik kad neatgaivino, bet net numarino „sužeistąjį“. Iš ankstesnių konkursų panašiai šią situaciją žinojau – kad reikia paklausti, kas skauda, kai kuriais atvejais, kai įtariama stuburo trauma, neliesti, laukti medikų ir panašiai“, – pasakojo finalininkas.
Sunkesnė buvo ir rungtis, kai iš ant stalo sudėtos krūvos automobilio „Toyota“ detalių reikėjo nurodyti, kas iš kur yra. Mažeikiškis, kuris nei ardo mašinų, nei jų remontuoja, o dirba oro filtrų gamybos srityje, juokėsi, kad tada ir sužinojo, kad padėtas žiedelis yra iš greičių dėžės.

Pritrūko kelių balų

Finalas neapsiėjo ir be trijų figūrinio vairavimo rungčių – sprinto, įvažiavimo į ankštą garažą, vairavimo atbulomis, maksimalaus važiavimo su ant kapoto padėtu kamuoliuku, kurio negalima numesti, bei „dartų“ rungtimi – prie automobilio pritvirtintu strypu pataikyti į taikinį.
„Labiau ruošiausi atrankos etapui Klaipėdoje, kai užėmiau penktąją vietą ir patekau į finalą: tada persiskaičiau taisykles, pastudijavau tojotas, o figūrinio važiavimo labiau nebeišmoksi – juk vairavimo stažas jau 24 metai“, – sakė mažeikiškis.
D. Jonaitis dviem balais atsiliko nuo trečiosios vietos, šešiais – nuo antrosios, septyniolika – nuo geriausiu šalies vairuotoju tapusio kauniečio Mindaugo Bieliko, šį titulą iškovojusio prieš ketverius metus.

Konkursai – laisvalaikis ir nauda

Pasak Dariaus, tokie konkursai įdomūs tiems, kuriems patinka automobilizmas – tai ir laisvalaikis, ir nauda: pasikartoji Kelių eismo taisykles, žiūrėk, ir tą užmiršęs, ir tą, slalome vėl atnaujini vairavimo patirtį, prisimeni pirmosios pagalbos suteikimo tvarką, nors, prisipažino, kol kas dar netekę patekti į tokią situaciją.
„Dabar jau nebėra daugiau įdomesnių konkursų, niekas nebeorganizuoja, liko tas vienintelis. Tad mes su dvylikamečiu sūnumi Dovydu pradėjome šiais metais važiuoti Skuodo automobilių klubo „Medinis ratlankis“ organizuojamame greituminio slalomo turnyre. Po penkių etapų užėmėme antrąją vietą. Dabar ieškome automobilio, kurį kartu paruoštume tokioms varžyboms. Jos leidžia tobulėti ne tik slalome, bet ir ugdo įgūdžius kasdieniame važiavime, be to, žinoma, norisi ir laimėti šio klubo rengiamas varžybas kitais metais“, – dalijosi planais D. Jonaitis.
Mažeikiškis pripažino, kad į tokius konkursus vilioja ne tik noras atnaujinti įgūdžius, bet ir pati jų aplinka, kur susirenka dėl mašinų pamišę žmonės, kaip juos vadina Darius, – „benzingalviai“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto