Tarp Konstitucijos egzamino nugalėtojų – ir mažeikiškė

Luka Malūkaitė (centre) su šalies Prezidente Dalia Grybauskaite, mokytoja Vilija Božiene (pirma iš dešinės) bei artimaisiais. R. Dačkaus nuotr.

Antradienį šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su teisingumo ministru Juozu Bernatoniu pasveikino šiųmetinius Konstitucijos egzamino nugalėtojus.

Tarp geriausiai išmanančiųjų svarbiausią šalies įstatymą pateko ir Senamiesčio pagrindinės mokyklos trečiokė Luka Malūkaitė.


Piešė piešinius

Šiemet mažiausiems Konstitucijos egzamino dalyviams – pradinių klasių moksleiviams – buvo organizuotas piešinių konkursas „Ką man reiškia Konstitucija?“ Tarp trečiokų mažeikiškės L. Malūkaitės piešinys surinko daugiausiai balsų, todėl mergaitė buvo paskelbta šios amžiaus grupės nugalėtoja. Už jos piešinį balsavo 92 šalies gyventojai.

Nuotrauka iš iš mokyklos archyvo

Piešimo konkurse dalyvavo daugiau nei 500 moksleivių iš įvairių šalies mokyklų. Komisijai atrinkus po dešimt geriausių kiekvienos amžiaus grupės mokinių piešinių, jie buvo publikuojami internetiniame portale DELFI. Už labiausiai patikusius mokinių piešinius visi portalo lankytojai galėjo balsuoti iki spalio 15 d. 

Daugiausiai simpatijų  sulaukusių piešinių autoriai iš kiekvienos amžiaus grupės buvo pakviesti į Prezidentūrą.


Neeilinis įvykis

Mažeikiškės nugalėtojos mama Inga Malūkienė „Santarvei“ sakė, jog nei ji pati, nei dukra tokio įvertinimo tikrai nesitikėjo, o ir apdovanojimą priėmė gana natūraliai.
„Dukra į savo pasiekimą reagavo ganėtinai paprastai. Nei ji didžiuojasi tapusi nugalėtoja, nei jaučiasi pakylėta. Žinoma, ji patenkinta, nes mums šis įvykis tikrai neeilinis“, – sakė mergaitės mama.
Ji pridūrė, kad dukra nuo mažens mėgo piešti, yra meniškos sielos, daro visokius darbelius, taip pat lanko dailės būrelį Mažeikių moksleivių namuose.
Senamiesčio pagrindinės mokyklos mokytoja, mergaitės auklėtoja Vilija Božienė sakė, jog mokinę į sostinę lydėję artimieji ir ji pati grįžo su gražiais įspūdžiais. Ji pabrėžė, kad auklėtinės Lukos piešinys – jos pačios darbas, todėl ir apdovanojimu ji turėtų didžiuotis.
„Tuos piešinius vaikai visi kartu piešė klasėje, kai vyresnieji mokiniai rašė Konstitucijos egzamino testą, todėl mergaitės darbas nupieštas jos pačios pastangomis“, – sakė nugalėtojos mokytoja.


Apdovanojo geriausius

Teisingumo ministerijos duomenimis, šiais metais rajonų savivaldybėse, mokyklose, įkalinimo įstaigose ir internete Konstitucijos egzaminą laikė apie 30 tūkst. šalies gyventojų. Visi egzamino dalyviai buvo suskirstyti į atskiras kategorijas: 1–4, 5–7, 8–10 ir 11–12 klasių moksleiviai, teisę studijuojantys ir teisinį išsilavinimą turintys asmenys bei kiti piliečiai ir nuteistieji.
Į antrąjį egzamino etapą pateko bent į 25 klausimus teisingai atsakę dalyviai – jų buvo daugiau kaip tūkstantis.
Iš kiekvienos grupės buvo išrinkti antrajame egzamino etape geriausiai pasirodę gyventojai. Prezidentūroje taip pat apdovanoti internetu aukščiausiais balais egzaminą parašę asmenys.
Iš viso pasveikinti 29 nugalėtojai.

One Reply to “Tarp Konstitucijos egzamino nugalėtojų – ir mažeikiškė”

  1. Zita J. parašė:

    Šaunuolė Luka. Gražus ir įsimintinas įvykis šios šeimos gyvenime. Sėkmės ir toliau Lukai, jos Mamai Ingai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto