Tarp užfiksuotų šalies medinių bažnyčių – ir Mažeikių rajono šventovės

Sedos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kultūros paveldo departamentas pristatė albumą „Lietuvos medinės bažnyčios“. Tarp pusšimčio aprašytų šalies bažnyčių – ir Mažeikių rajono šventovės.

Kultūros paveldo specialistai akcentuoja, kad nepaisant meninių stilių diktato ir katalikiškosios dailės dėsningumų, kiekviena iš tų šventovių yra vis kitokia.
Pastebimą individualumo žymę jose paliko parapijos istorija, vietinės reikšmės įvykiai, bažnyčios globėjų bei fundatorių ambicijos, meninis skonis, daugybės meistrų fantazija ir meninė išmonė.
Didžioji dalis seniausių ir gražiausių, daugiausia dailės paveldo turinčių Lietuvos medinių bažnyčių išliko naujoves ir svetimas įtakas nenoriai įsileisdavusioje Žemaitijoje.
Tarp albume užfiksuotų medinių šventovių – ir Mažeikių rajono bažnyčios. Tarp įspūdingiausių Lietuvos „medinio baroko“ pavyzdžių nuolat minimos šventovės Pikeliuose, Sedoje.
Leidinio sumanytojai siekė sukurti knygą, kurioje atsiskleistų įspūdingi, bet netikėti, neįprasti gražiausių šventovių vaizdai.
Albumas skirtas daugialypio Europos krikščioniškojo paveldo daliai, kurią stipriai veikė iš Vakarų sklindanti religinio meno tradicija. Šią knygą galima įsigyti lietuvių ir anglų kalbomis.

Pikelių Švč. Trejybės bažnyčia. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto