Tarptautinę darbininkų dieną minės ne visi mažeikiškiai

1889 m. Paryžiaus 2-asis tarptautinis kongresas paskelbė gegužės 1-ąją viso pasaulio darbininkų solidarumo diena. Nuotrauka iš Lietuvos švietimo profesinės sąjungos tinklapio

Antradienį minime Tarptautinę darbininkų dieną, tačiau tradicinių šiai dienai eitynių ar ypatingos šventės Mažeikiuose neišvysime. Profesinių sąjungų atstovų teigimu, esant dideliam nedarbui,  žmonės nebemato prasmės švęsti darbininkų dienos.

Išmainė į talką

Prieš kelerius metus prie Savivaldybės kultūros centro paminėti Tarptautinę darbininkų dieną susirinkdavo būrelis žmonių. Tačiau prasidėjus krizei, negausios šią dieną švenčiančių mažeikiškių gretos dar labiau išretėjo.
„Visada būdavo gana sunku sukviesti žmones paminėti darbininkų dieną, o prasidėjus krizei ir padidėjus nedarbui, galima sakyti, jau visai niekas nebeateidavo. Teko girdėti pasisakymų, kam tokia diena reikalinga, kai darbo nėra, vadinasi, nėra ko ir švęsti. Rajono profesinių sąjungų atstovai nėra prieš Tarptautinę darbininkų dieną, tačiau tiesiog buvo nuspręsta sutelkti žmones ne Gegužės 1-ajai švęsti, o prisijungti prie talkos „Darom“. Talkoje žmonės daug noriau dalyvauja nei šventiškose eitynėse ar minėjimuose“, – santarvė.lt sakė Žemaitijos regiono Mažeikių rajono profesinių sąjungų centro vadovė Virginija Vilimienė.
Pasak V. Vilimienės, jei kas pageidauja dalyvauti eitynėse ar demonstracijose, gali važiuoti į didžiuosius miestus.

Socialdemokratai mini sostinėje

Į sostinę paminėti Tarptautinės darbininkų dienos vyko Socialdemokratų partijos Mažeikių skyriaus vadovas, meras Antanas Tenys.
Meras „Santarvei“ sakė, kad jam asmeniškai retai kada tekdavo dalyvauti demonstracijose ir eisenose.
„Vadinamaisiais tarybiniais laikais žemdirbiai būdavo atleisti nuo demonstracijų ir eisenų, todėl man, kaip žemdirbiui, galima sakyti, taip ir neteko jose dalyvauti. Šiais metais šią dieną sostinėje yra bendrapartiečių organizuojama konferencija, todėl pasinaudosiu proga ir dalyvausiu ne tik konferencijoje, bet ir gatvės eitynėse“, – pasakojo A. Tenys.
Socialdemokratai ir Profesinių sąjungų konfederacija antradienio rytą surengė eiseną Gedimino prospektu. Demonstrantai pasisakė už orų darbą, teisingą atlygį ir kvietė stabdyti emigraciją. Eitynių dalyviai žygiavo nuo Seimo iki Vyriausybės. Eitynių dalyviai savo atributika atspindėjo tuos, kurie, nebegalėdami išgyventi Lietuvoje, masiškai emigravo į kitas šalis.

Ilga istorija

Tarptautinė darbininkų diena įvairiose pasaulio šalyse švenčiama jau 123 metus.
Ši diena pradėta minėti po 1886 m įvykių Čikagos mieste, kuomet policija malšino darbininkų demonstraciją, kai darbininkai reikalavo sutrumpinti darbo laiką iki 8 valandų per dieną. Malšinant demonstraciją nebuvo išvengta aukų.
1889 m. Paryžiaus 2-asis tarptautinis kongresas paskelbė gegužės 1-ąją viso pasaulio darbininkų solidarumo diena.
Šiais laikais Tarptautine darbo švente siekiama atkreipti dėmesį į darbininkų teises, padėti bedarbiams įveikti skurdą, pasirūpinti darbininkų sauga ir sveikata.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto