Tarptautinėje bibliotekininkų konferencijoje – ir mažeikiškiai

Konferencija įvyko ir Aldonos Paulauskienės iniciatyva. Autorės nuotrauka

Vilniuje vyko tarptautinė konferencija, skirta naujos kartos mokyklos bibliotekai apžvelgti. Viena pagrindinių konferencijos organizatorių – Mažeikių Gabijos gimnazijos bibliotekos vedėja Aldona Paulauskienė. Renginyje pranešimą pristatė ir gimnazijos mokinė Gabrielė Bubokaitė bei buvęs gimnazistas, o dabar jau Vilniaus universiteto studentas Algirdas Dvarionas.

Apžvelgė bibliotekų situaciją

Konferencijos dalyviai iš Lietuvos, JAV, Rusijos, Malaizijos bei Italijos apžvelgė dabartinių mokyklų bibliotekų trūkumus, siūlė jų sprendimo būdus ir tobulino profesinius įgūdžius.
Kaip teigė buvusi JAV mokyklų bibliotekų asociacijos prezidentė Blanche Woolls, bibliotekų sistema Lietuvoje labai skiriasi nuo šalies, kurioje ji gyvena, sistemos.
„Mano šalyje kiekviena mokykla neturi savo bibliotekos – yra centriniai, vieši informacijos centrai, kur mokiniai renkasi ir ieško reikalingos informacijos. Lietuvoje mokyklos bibliotekų daug, todėl, kad jos išliktų paklausios, reikia didinti reikalingos informacijos prieinamumą, tobulinti bibliotekų aplinką, modernias technologijas ir bibliotekų darbuotojų elgesį bei požiūrį į savo darbą“, – savo
pastebėjimais pasidalijo viešnia.

Parnešimus skaitė ir mažeikiškiai Gabrielė Bubokaitė bei Algirdas Dvarionas. Autorės nuotrauka

Įvyko mažeikiškės iniciatyva

B. Woolls pasakojo, kad idėja surengti tokią konferenciją Lietuvoje kilo jau prieš penkiolika metų, o šiemet A. Paulauskienės dėka ji įvyko. Mažeikių Gabijos gimnazijos bibliotekos vedėja konferencijoje išsamiai pristatė savo darbo dieną ir atskleidė, kad bibliotekos vedėjos darbas neapsiriboja vien tik knygų išdavimu.
Jauniausi konferencijos dalyviai mažeikiškiai Gabrielė ir Algirdas pristatė atliktą tyrimą apie jaunimo lankymosi bibliotekoje įpročius bei pateikė idėjų, kaip reikėtų tobulinti informacijos centrus, kad jie atitiktų moksleivių lūkesčius.
Konferencijoje dalyvavo mokyklų bibliotekininkai iš visos Lietuvos. Jiems buvo surengtos ekskursijos po įvairias Vilniaus miesto bibliotekas.

Živilė DAMULYTĖ

3 Atsakymai į “Tarptautinėje bibliotekininkų konferencijoje – ir mažeikiškiai”

  1. Jone parašė:

    Nustebinai, ALDONA, esi šaunuolė. Linkiu sėkmės tolimesniuose darbuose.

  2. Raimonda parašė:

    Šaunuolės merginos ir Algirdas :)

  3. Elzė parašė:

    Šaunuolė Aldona ir jos komanda!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto