Tarptautinio festivalio kokybės kartelė keliama vis aukščiau

Tarptautinio meno festivalyje šiemet numatyta 16 įvairių renginių. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Penktadienio vakarą Mažeikių kultūros centro salėje prasidės XII tarptautinis meno festivalis „Mažeikiai 2018“. Festivalio renginiai įvairiose Mažeikių miesto ir rajono kultūros erdvėse tęsis pusantro mėnesio.

Skirtingos erdvės

Tarptautinio meno festivalio „Mažeikiai 2018“ organizatoriai trečiadienį rajono žiniasklaidos atstovus pakvietė į spaudos konferenciją aptarti, kaip vyko pasiruošimas, papasakoti apie festivalio programą.
Pasak festivalio organizatorių, programa šiemet numatyta gausesnė ir įvairesnė nei buvo ankstesniais metais. Šiemetinio festivalio metu mažeikiškiai turės galimybę aplankyti 16 renginių. Iš jų didžioji dalis – 10 vyks Mažeikių kultūros centre. Kiti – Renavo dvaro sodyboje, Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokykloje, Ukrinų kultūros namuose, Sedos kultūros centre, Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje.

Pasirinkimas didelis

Pristatydamas XII tarptautinio meno festivalio programą vyriausiojo meno vadovo pavaduotojas Ričardas Grušas akcentavo, kad visas šis festivalis bus skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Daugelis programų, kurias atliks svečiai, vienaip ar kitaip yra orientuotos į šią mūsų šaliai svarbią sukaktį.
„Festivalio programa yra sudaryta tokia, kad kiekvienas turi galimybę pasirinkti pagal savo skonį, mėgstamą stilių, atlikėjus“, – pristatydamas Mažeikiuose apsilankysiančius pasaulinio lygio atlikėjus, sakė R. Grušas.
Pasak jo šiaip sau, be jokios progos sulaukti Mažeikiuose koncertuojant pasaulinio lygio muzikantų, teatralų, atlikėjų būtų neįtikėtina. Tačiau tokia galimybė atsirado festivalio meno vadovo, smuikininko Džeraldo Bidvos patirties, pažinčių dėka.

Ir tradicijos, ir naujovės

Festivalio „Mažeikiai 2018“ organizatoriai neišskiria vieno ar kelių geriausių, labiausiai dėmesio vertų būsimųjų koncertų.
„Aš galvoju, kad visi festivalio atlikėjai yra svarbūs, visi įdomūs. Kad ir ką minėtume, jų atliekamos muzikos klausosi visas pasaulis“, – mintimis pasidalijo R. Grušas.
Mažeikiškio teigimu, į kiekvieną festivalį stengiamasi įnešti vis kažką naujo, nustebinti žiūrovus.
Dėmesys jauniems talentams, teatras, klasikinė simfoninė muzika, koncertas šeimai – visi šie kertiniai festivalio akmenys išlieka. Šiemet nauja tai, kad Mažeikių kultūros centro salėje bus rodoma opera, o Ukrinuose vyks barokinės muzikos ansamblio koncertas-spektaklis.

Įpareigojimas – nenuleisti kartelės

Savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Rupkutė prisiminė pirmąjį tarptautinį festivalį ir susitikimą su dabar jau šviesios atminties profesoriumi Sauliumi Sondeckiu – jis buvo festivalio vyriausiasis meno vadovas.
„Profesorius pasakė tokią frazę: tik nenuleiskite meno kartelės. Žiūrint į festivalio programą, matyti, kad kartelė kiekvienais metais vis kyla – dabartinis meno vadovas D. Bidva stengiasi, kad festivalis būtų įvairialypis“, – sakė A. Rupkutė.
Kokybiškai, solidžiai programai parengti, atlikėjams, ansambliams, teatro trupėms pasikviesti reikalingi pinigai. Pasak A. Rupkutės, šių metų festivalio biudžetas – beveik 61 tūkst. eurų. Po 20 tūkst. eurų festivaliui organizuoti skyrė bendrovė „ORLEN Lietuva“ ir Mažeikių rajono savivaldybė. Mažeikių kultūros centro darbuotojai teikė projektą Lietuvos kultūros tarybai ir iš jos festivaliui rengti gavo 11,4 tūkst. eurų. Dalis organizacinių išlaidų bus padengta ir už bilietus į renginius surinktomis lėšomis.

Bilietų sistema įvesta dėl tvarkos

Mažeikių kultūros centro direktorius Raimundas Radavičius ir jo pavaduotoja Elena Driaučiūnaitė tikino, kad festivalio renginiai buvo apmokestinti ne tiek dėl to, kad už bilietus surinktais pinigais būtų padengiama dalis organizacinių kaštų, tai sumanyta dėl lankytojų srautų sureguliavimo.
Ateiti į renginius, pasirodo, yra tam tikra atsakomybė, o daliai visuomenės jos stinga. Anksčiau visi norintieji patekti į festivalio renginius turėdavo kultūros centro kasoje pasiimti nemokamus kvietimus. Būdavo atvejų, kad išstovėję eilėse ir kvietimų pasiėmę žmonės į renginius vis dėlto neateidavo. Prieš prasidedant renginiams, organizatoriai matydavo ne vieną tuščią kėdę, o žmonės, kurie iš tiesų norėdavo išvysti vieną ar kitą spektaklį, koncertą, kvietimų nebegaudavo ir likdavo nusivylę.
„Bilietų kaina į festivalio koncertus – trys ir penki eurai – labai simbolinė. Tokio lygio koncertų bilietai didžiuosiuose miestuose kainuotų keliskart brangiau“, – sakė E. Driaučiūnaitė.

Svarbu pasidomėti, kur eini

Pasak Mažeikių kultūros centro direktoriaus R. Radavičiaus, festivalio organizavimas visiems prie to prisidedantiems žmonėms – kūrybinis procesas.
„Ieškome galimybių, kaip visuomenei pristatyti kiekvieną koncertą, kaip plačiau informuoti apie pasirodysiančius atlikėjus. Skleisime žinią apie renginius interneto svetainėse, socialiniame tinkle, bus išleistas ir platinamas informacinis bukletas. Prieš įsigyjant bilietus į renginius, prieš į juos ateinant, žmonės turėtų šį tą žinoti apie atlikėjus, susipažinti su programa“, – sakė direktorius.
Bilietus į festivalio renginius galima įsigyti „Pay post“ skyriuose, svetainėje www.ticketmarket.lt, renginių vietose, Mažeikių kultūros centro kasoje.
Dalis renginių bus nemokami.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto