Taryba – be rimtesnių diskusijų

Mažeikių rajono savivaldybės nuotrauka

Po mėnesio pertraukos penktadienį vyko Mažeikių rajono savivaldybės tarybos posėdis.
Nors Tarybai buvo pateikti 39 einamieji klausimai, itin karštų diskusijų nekilo.

Antikorupcijos komisija turi pirmininkę

Tarybos opozicijos lyderės Linos Rimkienės prašymu posėdžio pradžioje į jo darbotvarkę įtraukti keli papildomi klausimai.
„Norėčiau prašyti Tarybos šiandien nespręsti klausimo dėl kontrolės komiteto pirmininko, neįtraukti Pauliaus Aurylos į Kontrolės komiteto sudėtį, tačiau palikti galioti sprendimo projektą dėl Antikorupcijos komisijos pirmininko rinkimų. Norėčiau į šitą postą kandidatuoti ir norėčiau, kad Taryba atstatydintų mane iš Kontrolės komiteto pirmininkės pareigų. Ir Kontrolės komitetas iki mūsų opozicinio apsisprendimo liktų be pirmininko, tik su pavaduotoju“, – kalbėjo L. Rimkienė.
Tarybos posėdžio pabaigoje 22 posėdyje dalyvavę Tarybos nariai vienbalsiai pritarė tokiam komisijų sudėties pokyčiui ir L. Rimkienė tapo Antikorupcijos komisijos pirmininke.

Nemažai švietimo klausimų

Nemažai Tarybos darbotvarkės klausimų buvo susiję su rajono švietimo įstaigų darbu.
Tarybos pritarimu nustatytos naujos Mažeikių „Jievaro“ pagrindinės mokyklos mokinių maitinimo dienos normos. Pritarta vienos ikimokyklinio ugdymo grupės steigimui Sedos darželyje ir suaugusiųjų neformaliojo švietimo programų vykdymui Viekšnių Vinco Deniušio meno mokykloje.
Kiek daugiau Tarybos narių diskusijų sukėlė klausimas dėl neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir panaudojimo 2015 m. tvarkos aprašo patvirtinimo.
Sigitui Kakčiui pasirodė keista, kad minėtas aprašas tvirtinamas vos keliems mėnesiams. Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus paaiškino, kad toks yra Švietimo ir mokslo ministerijos reikalavimas ir norint gauti daugiau nei 23 tūkst. eurų paramą tvarkos aprašą patvirtinti kad ir trims mėnesiams yra būtina.
L. Rimkienė domėjosi tuo, ar potencialūs neformaliųjų ugdymo paslaugų teikėjai ir paramos gavėjai bus pakankamai informuojami ir konsultuojami jiems rūpimais klausimais.

Pasigendama konkretesnių skaičių

Posėdžio metu Tarybos opozicijos nariai pranešėjams teikė nemažai klausimų ir pasiūlymų apie biudžeto vykdymą, programų įgyvendinimą, mokesčių surinkimą, finansines ataskaitas. Politikai teigė tikėjęsi išgirsti konkretesnių faktų bei skaičių.
„Administracija pateikia faktus, pateikia skaičiavimus ir tie skaičiavimai yra tik padėčiai fiksuoti. O  kur priežastys, kodėl tie reiškiniai vyksta?“ – replikavo S. Kaktys.
Pasak L. Rimkienės, opozicija siekia gauti kuo daugiau informacijos ir pageidauja, kad Tarybai teikiamos ataskaitos būtų labiau detalizuotos.
Savivaldybės meras Antanas Tenys į šias replikas atsakė, jog informacijos niekas neslepia.
„Analizė apie gaunamas pajamas, apie tai, kur jas tikslinga ekonomiškai panaudoti, yra daroma beveik kasdien. Tiesiog reikėtų, kad klausimai bei pasiūlymai būtų pateikiami laiku“, – kalbėjo rajono meras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto