Taryba negali uždrausti rūkyti nepilnamečiams

Taryba gali nustatyti tik vietas, kuriose draudžiama rūkyti, tačiau negali nustatyti konkrečios asmenų grupės. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vilniaus politikų bandymas sudrausminti viešose vietose rūkančius nepilnamečius yra neteisėtas, – nusprendė teismas.
Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimo laukė ir Mažeikių politikai. Jie taip pat buvo užsimoję sudrausminti nepilnamečius rūkalius.

Nusprendė laukti išaiškinimo

„Santarvė“ jau rašė, kad rajono politikai susilaikė nuo sprendimo bausti nepilnamečius rūkalius.
Su tokiu prašymu sudrausminti jaunuolius į politikus rugsėjį kreipėsi pareigūnai.
Politikams priėmus sprendimą, Mažeikiuose būtų baudžiami ne tik rūkalus nepilnamečiams parduodantys prekybininkai, bet ir patys nepilnamečiai. Mažeikių rajono savivaldybės teritorijoje viešose vietose rūkantys jaunuoliai arba jų tėvai būtų „auklėjami“ įspėjimais arba baudomis.
Tačiau vėliau Tarybos nariai nusprendė palaukti, kaip pasibaigs analogiška situacija Vilniuje.
Sostinės politikų sprendimą uždrausti nepilnamečiams rūkyti viešose vietose teismui apskundė Vyriausybės atstovas. Jo tvirtinimu, Taryba gali nustatyti tik vietas, kuriose draudžiama rūkyti, tačiau negali nustatyti konkrečios asmenų grupės.

Draudimas jau galioja

Vilniaus apygardos administracinis teismas ketvirtadienį pateiktame sprendime konstatavo, kad toks draudimas ir taip egzistuoja Tabako kontrolės įstatyme, tad analogiškas sostinės Tarybos sprendimas buvo tiesiog nereikalingas.
„Taryba <…> nustatė iš esmės perteklinį teisinį reguliavimą, nesukuriantį asmenims jokių naujų teisių ar pareigų, kurios nebūtų numatytos įstatyme. Sistemiškai vertinant Tabako kontrolės įstatymą, matyti, kad įstatyminiu reglamentavimu apskritai draudžiama asmenims iki 18 metų rūkyti,“ – skelbiama teismo pranešime.
Teismas patenkino Vyriausybės atstovo tarnybos skundą ir nutarė Tarybos sprendimą drausti nepilnamečiams rūkyti panaikinti.
Šį sprendimą per 14 dienų galima apskųsti Lietuvos Vyriausiajam administraciniam teismui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto