Taryboje pristatyta nauja politikė

Penktadienį Savivaldybės taryboje darbą pradėjo nauja partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovė Sigutė Bernotienė.
Po pasveikinimo žodžių Tarybos posėdis vyko ramiai – be aktyvios opozicijos.
Diskusijų sukėlė ne balsavimui pateikti sprendimų projektai, bet pristatymai.


Neaktyvi opozicija
Tarybos posėdyje buvo pristatyta nauja Tarybos narė – partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovė, Pavasario vidurinės mokyklos kūno kultūros mokytoja S. Bernotienė. Ji pakeitė iš Tarybos pasitraukusią kolegę Rasą Uščinienę, laimėjusią konkursą „Vyturio“ pradinės mokyklos direktoriaus pareigoms užimti. Biudžetinėms įstaigoms vadovaujantys asmenys negali dalyvauti Savivaldybės tarybos veikloje.
Dvidešimt penkis balsavimui pateiktus sprendimų projektus vertino dvidešimt vienas Tarybos narys. Kone visiems sprendimams pritarta vienbalsiai – be aktyvios opozicijos.
Savivaldybės meras Vilhelmas Džiugelis atkreipė dėmesį, kad „Taryba ir komitetai truputį persistengė“ ir į darbotvarkę įtraukė sprendimų projektus dėl gydymo įstaigų vadovų terminuotų sutarčių pertvarkymą į neterminuotąsias.
„Neterminuotos sutartys įsigalioja savaime ir jų svarstyti nereikia. Jau seniai turėjo būti padaryti įrašai,“ – replikavo vyriausybės atstovas Telšių apskrityje Algimantas Čepys.
Dėl to parengta 35-ių klausimų darbotvarkė sutrumpėjo penkiais punktais.

Turėjo aiškintis
Diskusijų Tarybos nariams sukėlė ne balsavimui pateikti sprendimų projektai, bet informacijų pristatymai.
Politikai šurmuliavo po Telšių regioninio atliekų tvarkymo centro direktoriaus Algirdo Vaitkaus pateiktos informacijos apie Savivaldybės vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų – prognozuojama, kad gali kilti įkainiai.
„Jokios logikos!“ – ne kartą pasigirdo iš Tarybos narių lūpų.
Politikų replikų susilaukė ir UAB „Mažeikių vandenys“ direktorius Pranas Trakinis, pristatęs įmonės veiklos analizę ir perspektyvas. Vadovas Tarybos nariams turėjo aiškintis dėl įstaigos patiriamų nuostolių ir skolininkų. Labiausiai įstaigai įsiskolinusi Savivaldybė – pusantro milijono, tuo tarpu gyventojai – 95 tūkst. litų.
Aprimusiems Tarybos nariams ne itin įdomūs pasirodė smulkiųjų verslininkų prašymai juridiniams asmenims už namo modernizavimo išlaidas, vykdant renovacijos programą, kompensuoti pusę sumos.
Kol verslininkų atstovas Gintautas Čepas dėstė argumentus, dauguma Tarybos narių šnekučiavosi tarpusavyje arba telefonu. Tarybos vadovui V. Džiugeliui kolegas ne kartą teko tildyti.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto