Tarybos darbe – nauji vėjai

Vakar įvykęs eilinis Savivaldybės tarybos posėdis tęsėsi beveik tris valandas. Nagrinėti iš anksto numatyti 44 klausimai bei dar du papildomi. Vienas iš jų – kreipimasis į atsakingus asmenis dėl Registrų centro Mažeikių filialo.
Ketvirtajame naujosios Tarybos posėdyje būta šiokių tokių naujovių.

NAUJOS FRAKCIJOS
Iš 23 vakar posėdyje dalyvavusių Tarybos narių, devyni priimamų sprendimų dokumentus jau stebėjo kompiuteriuose – kitiems vis dar priimtinesnis senasis darbo stilius. Pastebėta, kad kompiuteriais daugiau naudojasi naujieji Tarybos nariai.
Įregistruotos dvi naujos frakcijos: viena jų – buvusios koalicijos „Kitaip“ atstovai Rosvaldas Gorbačiovas, Darius Seilius bei Deivydas Vyniautas, į Tėvynės sąjungos – Lietuvos konservatorių frakciją susivienijo Sigitas Kaktys, Aldona Štilinienė, Rimantas Norkus, Vilhelmas Džiugelis ir Paulius Auryla.
Nors administracijos direktorius Bronius Kryžius ir informavo, kad ketvirtadienį Valstybės įmonės Registrų centro valdybos pirmininkas Kęstutis Širvaitis pasirašė įsakymą dėl šio centro Mažeikių filialo prijungimo prie Telšių filialo, nutarta kreiptis į Seimo narį Stanislovą Giedraitį, teisingumo ministrą Remigijų Šimašių bei į patį Registrų centro valdybos pirmininką dėl šio neapgalvoto žingsnio.
Kreipimesi, be kita ko, teigiama, kad tokio sprendimo priėmimas demonstruoja nesiskaitymą su vietos savivalda, paminami Lietuvos Respublikos įstatymai, deklaruojantys regioninės politikos principus.
Dėl šio įvykio pagalbos nutarta kreiptis į Lietuvos savivaldybių asociaciją.

PRISTATYTA BIUDŽETO ATASKAITA
Tarybai buvo pristatyta Savivaldybės 2010 metų biudžeto ataskaita. Pernykščių metų biudžetas įvykdytas, gauta 151 mln. 675 tūkst. Lt pajamų, išlaidos – 147 mln. 488 tūkst. Lt.
Likusieji 4 mln. 186 tūkst. Lt įtraukti į šių metų biudžetą kaip praėjusių metų likutis. Šie skaičiai bus svarstomi Tarybos komitetuose, vėliau juos Taryba turės patvirtinti.
Posėdyje patvirtintos Savivaldybei priklausančių viešųjų įstaigų 2010 metų veiklos ataskaitos, išrinktos šių įstaigų stebėtojų tarybos.
Priekaištų iš Tarybos narių sulaukė Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centras: šios įstaigos vadovui pasiūlyta darbą organizuoti taip, kad išlaikymą gautų ne tik iš Savivaldybės biudžeto, bet savo veikla pritrauktų ir papildomų pajamų.
Priimtas sprendimas dėl buvusios Plinkšių mokyklos pastato perdavimo Vaikų našlaičių ir senelių globos namams.
Vienbalsiai nutarta, kad nuo rugsėjo 1-osios būtų likviduotas Mažeikių Kalnėnų pagrindinės mokyklos Buknaičių Henriko Nagio pradinio ugdymo skyrius: turimais duomenimis, ateityje dėl mokinių trūkumo nebesusiformuoja pilna klasė.

IŠSISKYRĖ AKTYVUMU
Stebėjusieji posėdį mažeikiškiai įvertino: naujoji Taryba gerokai aktyvesnė arba mažiau pasiruošusi posėdžiams nei buvusioji – beveik neliko sprendimų, dėl kurių nekiltų klausimų ar diskusijų. Dėl to Tarybos darbas užsitęsė: senieji jos nariai sunkiai prisimena, kad eiliniame posėdyje tektų skelbti pertrauką.
Itin aktyvi buvo frakcija „Kitaip“, reikalavusi iš pranešėjų papildomos informacijos ar paaiškinimų. Jei ne Tarybos narės Daivos Šideikienės įžvalgumas, Taryba būtų patvirtinusi vieną įstatymus pažeidžiantį sprendimą. Administracijos direktorius Bronius Kryžius dėl šios klaidos buvo priverstas Tarybos narių atsiprašyti, o šis klausimas nukeltas svarstyti kitame Tarybos posėdyje.
D. Šideikienė išrinkta sudarytos naujos Etikos komisijos pirmininke: ja tapti Tarybos narei pasiūlė Savivaldybės meras Antanas Tenys. Analizuojant mažeikiškės kandidatūrą, D. Šideikienė nenorėjo sutikti: „Negi aš rašysiu skundus pati sau“, – šmaikštavo ji.
Komisijos Savivaldybės tarybos veiklos reglamentui pakeisti pirmininku išrinktas mero pavaduotojas Kęstutis Bartkevičius, Administracinei komisijai vadovaus Romas Venclovas.
Sudaryta Antikorupcinė bei Komisija laisvės kovoms įamžinti: jų vadovus išsirinks patys nariai.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Dėl aktyvaus kai kurių Tarybos narių darbo posėdis užsitęsė kiek ilgiau nei įprasta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto