Tarybos metų sukaktį opozicija pažymėjo boikotu

Vakar vykusiame Tarybos posėdyje atsisakė dalyvauti dešimt jos narių. Politikai teigė šitaip išreiškiantys protestą dėl netinkamos Tarybos ir komitetų organizavimo tvarkos. Savivaldybės meras Vilhelmas Džiugelis tokį boikotą pavadino cirku, vaikų žaidimu. Svarbūs gyventojams klausimai buvo priimti penkiolikos Tarybos narių balsais.


POSĖDYJE
DAUG TUŠČIŲ KĖDŽIŲ
Į vakar vykusį Tarybos posėdį atėjo tik trys opozicijai priklausantys politikai – partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Saulius Šiurys, Darbo partijos pirmininkė Ina Krauzienė bei „darbietis“ Stanislovas Mačys, pakeitęs nuteistą partijos narį Paulių Perminą.
Tačiau po keleto minučių ir jų kėdės liko laisvos. „Darbiečiai“ posėdyje dalyvavo tik tol, kol S. Mačiui buvo įteiktas Tarybos nario mandatas.
S. Šiurys į posėdį atėjo tik perskaityti dešimties Tarybos narių – 6 liberalų demokratų, dviejų „darbiečių“ ir dviejų Socialdemokratų sąjungai atstovaujančių politikų pareiškimą.
Pranas Noreika paaiškino, kad paremti opoziciją nebuvo tik jo ir Virginijos Vilimienės sprendimas.
Opozicijos pasiūlymą boikotuoti Tarybos posėdį svarstė Socialdemokratų sąjungos taryba – toks sprendimas priimtas balsų dauguma.
PATEIKTI KALTINIMAI
MERUI
Posėdį boikotavę Tarybos nariai pareiškė, kad Savivaldybės meras Vilhelmas Džiugelis tinkamai neatlieka savo pareigų. Esą jis pažeidžia Tarybos ir komitetų organizavimo tvarką, numatytą Savivaldybės tarybos veiklos reglamente, nesilaiko terminų pateikiant darbotvarkės klausimus, Tarybos posėdžių datos pakeičiamos neinformuojant jos narių.
Politikai merą įpareigojo iki balandžio 9 dienos pateikti tikslų komitetų ir Tarybos posėdžių grafiką ketvirčiui į priekį.
Pagal Mažeikių rajono savivaldybės tarybos reglamentą Savivaldybės tarybos veiklą planuoja, posėdžių darbotvarkę numato, sekretoriato darbui vadovauja meras. Komitetų posėdžius šaukia jų pirmininkai.
NEGALI PLANUOTI
TIESIOGINIŲ DARBŲ
Šios kadencijos Tarybos nariai, atsižvelgdami į mažeikiškių rinktų Seimo narių Romo Venclovo ir Audronės Pitrėnienes pageidavimus, yra sutarę, kad posėdžiai bus šaukiami kiekvieno mėnesio paskutinį penktadienį. Kovo 28-ąją turėjęs įvykti Tarybos posėdis buvo nukeltas į balandžio 4 dieną.
„Manome, kad Tarybos posėdis nukeltas nepagrįstai. Be to, apie tai iš anksto nebuvo perspėti visi Tarybos nariai. Darbas Taryboje yra visuomeninis. Kiekvienas iš mūsų turi savo pareigas darbovietėse ar verslą, jį turime derinti su darbu Taryboje. Kaip susiplanuoti juos, kai vyksta tokie dalykai?“– klausė verslininkas ir opozicijos lyderis Kęstutis Bartkevičius.
S. Šiurys „Santarvei“ vardijo ir kitus dalykus, verčiančius „kažką daryti“. Tarybos nariai ne visada turį galimybę tinkamai susipažinti su medžiaga, ją išanalizuoti, pasiruošti posėdžiui. Politikai tikėjosi, kad jų darbą pagerins, iš kalnų popierių išvaduos, laiko sutaupys praėjusiųjų metų rudenį nupirkti personaliniai nešiojamieji kompiuteriai, tačiau iki šiol jie gauna tik darbotvarkę ir „plikus“ Tarybos sprendimo projektus.
Pagrindinis Tarybos dokumentas numato, kad Tarybos nariai posėdžio darbotvarkę su sprendimų projektų kopijomis turi gauti ne vėliau kaip prieš 3 dienas iki posėdžio dienos. S. Šiurys tikino, kad praėjusią savaitę Ekonomikos komiteto nariams posėdžio darbotvarkė elektroniniu paštu buvo pateikta tik tos dienos, kai vyko posėdis, 10 valandą ryto.
MERAS PAVADINO CIRKU
„Neabejoju, kad būsime apkaltinti politikavimu. Tačiau mes, darydami blogai, norime pasiekti, jog būtų geriau. Mes norime kuo geriau atstovauti rinkėjams ir laiku spręsti susidariusias problemas“, – „Santarvei“ sakė S. Šiurys.
Politiko įtarimai nepasitvirtino: nei meras V. Džiugelis, nei kiti Tarybos nariai, priklausantys valdančiajai koalicijai, opozicijos politikavimu nekaltino.
„Aš tai vertinu kaip tikrą cirką, vaikų žaidimą, netgi ne kaip politikavimą“, – „Santarvei“ teigė meras.
V. Džiugelis ir Savivaldybės tarybos sekretorė Izoleta Savickaja patikino, kad per pirmuosius kadencijos metus (pirmasis posėdis buvo sušauktas praėjusiųjų metų balandžio 12 d.), išskyrus neeilinius posėdžius, Taryba pirmą kartą dirbo ne sutartu laiku, o ir medžiaga Tarybos nariams pateikiama taip, kaip numato reglamentas.
Pašnekovai stebėjosi, kad dėl vieno nukelto posėdžio užvirė tokios aistros. V. Džiugelis, išgirdęs, jog opozicijai atstovaujantis liberalas demokratas Jonas Žičkus išvykęs į Vokietiją, o Kęstutis Bartkevičius – į Vilnių, mestelėjo, kad galbūt tokia akcija suorganizuota kaip „eilinis pasiteisinimas“.
S. Šiurys „Santarvei“ neneigė, kad minėti politikai vakar buvo ne Mažeikiuose, tik pridūrė, jog jie išvykę verslo reikalais.
„Susitikimai buvo iš anksto sutarti, juk jie negalėjo žinoti, kad bus nukeltas Tarybos posėdis“, – dar kartą būtinumą iš anksto turėti posėdžių grafiką akcentavo pašnekovas.
ĮSTATYMAS
NEĮPAREIGOJA
Tarybos posėdyje dalyvavęs Vyriausybės atstovas Telšių apskrityje Algimantas Čepys informavo, kad Telšių savivaldybės meras Tarybai yra pateikęs pusmečio posėdžių datas. Vietos savivaldos įstatymas neįpareigoja to daryti.
Svečias neįžvelgė priežasčių, dėl ko opozicijai reikėjo imtis protesto. Svarbiausias dokumentas esąs Savivaldybės tarybos veiklos reglamentas, o jame posėdžių šaukimo datos neapibrėžtos – jie vyksta pagal politikų susitarimą.
Tarybos narė Liudvika Daliuta Domarkienė nesuprato, kodėl meras V. Džiugelis ir Tarybos sekretorė I. Savickaja spaudai turi įrodinėti esantys nekalti.
„Yra nekaltumo prezumpcija. Tegu jie (opozicija – B. R.) įrodinėja, kad mes kalti“, – teigė politikė.
Darbo partijai priklausantis Seimo narys Romas Venclovas nenorėjo vertinti savo kolegų elgesio, esą pirmiau reikia išsiaiškinti priežastis.
„Jeigu yra taip, kaip meras sako, tai negerai, kad posėdyje nedalyvavo, kai svarstomi tokie svarbūs klausimai“, – teigė parlamentaras.
POSĖDIS – TRUKO
NĖ VALANDOS
Savivaldybės meras V. Džiugelis, akcentuodamas didelę vakarykščio posėdžio svarbą, svarstė, kad galbūt opozicija vengia prisiimti atsakomybę. Sprendimams priimti užteko 15 Tarybos narių balsų (iš viso Tarybos narių yra 27).
Vakar Taryba patvirtino politikų antruoju biudžetu vadinamą Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos priemonių sąmatą, nemažai detaliųjų planų, susipažino su rajono strateginiu plėtros planu iki 2013 metų. Du politikų sprendimai – nauji šilumos ir keleivių vežimo tarifai – patuštins žmonių pinigines.
Nors buvo svarstomi „labai svarbūs klausimai“, vakar kaip niekada greitai sukosi sprendimo projektų tvirtinimas. 39 klausimams aptarti ar pristatyti neprireikė nė valandos. Niekas sprendimo projektų rengėjams nepateikė nė vieno nepatogaus klausimo.
„Be opozicijos nėra gerai dirbti. Gali užmigti ant laurų“, – nesidžiaugė tokiu Tarybos darbu jos vadovas.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Vakar vykusiame Tarybos posėdyje opozicijai priklausančios kėdės buvo tuščios.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto