Tarybos posėdis sušauktas dėl vieno sprendimo

Nuotr. iš Finansų ministerijos archyvo

Ketvirtadienį nuotoliniu būdu vykęs Savivaldybės tarybos posėdis truko rekordiškai trumpai, nes darbotvarkėje buvo tik vienas klausimas – metų pradžioje patvirtinto biudžeto pakeitimas. Tačiau ir trumpiausiame metų posėdyje nepritrūko laiko replikoms, apsižodžiavimui.

Gauta dotacija

Sprendimo projektą pristačiusi Savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėja Julija Balvočienė informavo, kad biudžeto pakeitimą lėmė gauta 37 tūkst. eurų kompensacija. Tiek lėšų Savivaldybė iš savo biudžeto išleido pramoninės teritorijos detaliajam planui rengti.
Pagal 2021 m. lapkričio 11 d. tarp Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Mažeikių rajono savivaldybės administracijos ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“ pasirašytą sutartį šios lėšos kompensuojamos. Ir jeigu gauti pinigai šiemet nebūtų įtraukti į biudžetą, juos tektų grąžinti.
J. Balvočienė paaiškino: Tarybos posėdis vyko gruodžio 17 d., tačiau tada kompensacija Savivaldybės biudžeto dar nebuvo pasiekusi, apie ją sužinota tik gruodžio 22-ąją.
Taip pat į sprendimą įtrauktas ir naujas asignavimo valdytojo pavadinimas – Sedos darželis tapo Sedos lopšeliu-darželiu. Taryba jau anksčiau buvo priėmusi sprendimą dėl pavadinimo keitimo, tačiau asignavimo valdytojo pavadinimą buvo galima pakeisti tik jį įregistravus Registrų centre.

Apsikeitė replikomis

Tarybai teiktas sprendimo projektas diskusijų nesukėlė, tačiau pasisakyti panoręs Tarybos narys Virginijus Sungaila nesusilaikė nuo kritikos. Esą tai, kad tekę dėl vieno klausimo šaukti posėdį, parodo visų metų darbą. Kliuvo „neprofesionaliai dirbančiam“ Savivaldybės merui Vidmantui Macevičiui, Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriui.
Politikas įtarė, kad būtent dėl aplaidaus skyriaus darbo klausimas dėl 37 tūkst. eurų kompensacijos nebuvo įtrauktas į ankstesnį gruodžio mėnesį vykusį Tarybos posėdį.
Daugumai atstovaujantis socialdemokratas Jonas Jurkus taip pat bandė paaiškinti, kad su finansais susijusių sprendimų negalima priiminėti, kol negaunami lėšas patvirtinantys raštai.
„Jei reikėtų, aš galiu ir ryt ateiti į posėdį. Jei sunku dalyvauti Tarybos darbe, galima dėti prašymą ir išeiti, o ne įžeidinėti“, – repliką kolegai mestelėjo J. Jurkus.

4 Atsakymai į “Tarybos posėdis sušauktas dėl vieno sprendimo”

 1. Nuomonė parašė:

  Aktyvusis tarybos narys daug kalba, stengiasi demonstruoti savo nenuginčijamą žinojimą, siekia savo populiarumo kitus žemindamas. Nieko gero nepadarė, tik pasigriebęs kitų jau pradėtus darbus pristato kaip savo.

 2. pastebėjimas parašė:

  Panaudosim dažnai naudojamą Sungailos žodį. Po vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimo apie negražius pastarojo postrigavimus kitų tarybos narių adresu.APGAILĖTINAI atrodot Sungaila su savo bendražyge Kelpšiene.Vienas svaidosi nepasvertomis replikomis,o Kelpšienė būdama etikos komisijos pirmininke bando pastarąjį užstoti.Štai ir išlindo Mažeikių „gelbėtojų“tikrasis veidas.

 3. Blavyzgotojo Sungailos perliukai nepraslysta parašė:

  Sungailos partietė Ona Kelpšienė vis bando išsukti blevyzgotoją nuo atsakomybės… tai apgailėtina…

  Daugiau informacijos savivaldybės puslapyje… Etikos komisijos sprendimai panaikinti – tą patį klausimą svarstys trečią kartą

 4. Svarbu parašė:

  Rajono gyventojams tai tikrai labai svarbi info. Kas su kuo apsižodžiavo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto