Tarybos posėdis: trumpas kaip niekad

Artėjant prie pabaigos Tarybos kadencijai politikai balsavo dėl stebėtinai mažai sprendimų projektų – devynių. Keturi paruošti sprendimai dėl vėjų jėgainių statybos, politikų siūlymu, buvo tik pristatyti.
Rajono politikams pristatyta ir informacija apie šių metų Savivaldybės biudžetą.

Nespėjo susipažinti?
Į vieną paskutiniųjų šios kadencijos Tarybos posėdžių susirinko 23 politikai. Pagal darbotvarkę, jiems buvo pateikta 13 sprendimų projektų bei šių metų Savivaldybės biudžeto pristatymas.
Tačiau koalicijos atstovė Laima Nagienė paprašė nesvarstyti keturių klausimų, susijusių su vėjo jėgainių statyba Reivyčių, Sedos bei Židikų seniūnijose.
„Nes trečiadienį aš medžiagos neturėjau, nespėjau susipažinti,“ – paaiškino Tarybos narė.
Neatsiradus prieštaraujančiųjų, sprendimo projektai tiesiog buvo pristatyti. Kaip pastebėjo meras Vilhelmas Džiugelis, Tarybos nariai nori „labiau įsigilinti“.
Po posėdžio Tarybos sekretorė Izoleta Savickaja priminė, kad pagal įstatymą, medžiagą politikams privaloma išsiųsti ne vėliau nei prieš tris dienas iki posėdžio. Elektroninė dokumentų versija politikams buvo išsiųsta antradienio rytą.
„Ketvirtadienį popierinę medžiagą buvo pasiėmę tik keturi žmonės. Nagienė taip pat nepasiėmė, medžiaga atvežta tiesiai į posėdį,“ – politikės pareiškimu stebėjosi Tarybos sekretorė.
Klausimai dėl jėgainių buvo nagrinėti Ekonomikos bei Kaimo reikalų komitetuose, sprendimams pritarta.

Didėja tikslinės dotacijos
Savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Julija Balvočienė posėdžio dalyviams pristatė šių metų Savivaldybės biudžetą. Seimui priėmus savivaldybių biudžeto finansinius rodiklius reguliuojantį įstatymą, nuo gruodžio pabaigos per du mėnesius kiekviena savivaldybė turi patvirtinti savo biudžetą.
„Naujajame įstatyme yra konstatuojama, kad ekonominė ir finansinė būklė Lietuvoje išlieka sudėtinga. Metai nėra tokie geri, kokių buvo tikėtasi,“ – sakė vedėja.
Nustatyta, kad savivaldybių biudžetams teks 61 proc. gyventojų pajamų mokesčio, likusioji dalis atiteks nacionaliniam biudžetui. Praėjusiais metais savivaldybėms buvo atseikėjama 73 proc. lėšų.
J. Balvočienė paaiškino, kad šį sumažėjimą praktiškai lėmė viena priežastis: nuo sausio pradžios įvestas ikimokyklinuko krepšelis. Dabar šios lėšos skiriamos kaip tikslinė dotacija iš valstybės biudžeto.
Mažeikių rajonui minėtu įstatymu šiems metams patvirtinta daugiau nei 132 mln. litų prognozuojamų pajamų bei valstybės biudžeto dotacijų. Palyginti su praėjusių metų pradžios finansiniais rodikliais, bendros pajamos didėja 13 proc., tačiau tai – padidintų specialių tikslinių dotacijų pasekmė. Daugiau lėšų skirta mokinio krepšeliui finansuoti, papildomai skirta dotacija iš apskrities perduotai Mažeikių specialiajai mokyklai išlaikyti.
Pridėjus mokesčius už aplinkos taršą, vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą, įmokas už išlaikymą švietimo ir kitose biudžetinėse įstaigose bei kitas lėšas, Tarybai teikiamo svarstyti šių metų biudžeto bendra apimtis sudaro arti pusantro milijono litų.
„Santarvės“ inf.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto