Tarybos posėdyje – diskusijos apie atliekų tvarkymą

Penktadienį vykusiame Tarybos posėdyje politikai pusvalandį diskutavo dėl naujų įrengimų atliekų tvarkymo centre.
Beveik keturiasdešimt kitų projektų ir pristatymų praėjo sklandžiai ir greitai.

Trūko informacijos
Per trisdešimt balsavimui pateiktų sprendimų projektų vertino dvidešimt du Tarybos nariai.
Daugiausiai šurmulio tarp politikų sukėlė Telšių regiono atliekų tvarkymo centro direktoriaus Algirdo Vaitkaus prašymas pritarti naujų įrenginių, skirtų tvarkyti biologiškai skaidžias atliekas, statybai. Apie 32 mln. litų vertės projektui įgyvendinti bus panaudotos Europos Sąjungos lėšos, tačiau tam reikia pinigų ir iš Savivaldybės – 15 proc. projekto vertės.
Opozicijos atstovai skatino susilaikyti dėl šio projekto, teigdami, kad trūksta informacijos.
„Eilinį kartą mes sėdime susirinkę: data spaudžia, o kokią mes informaciją turime? Mano nuomone, pusantro milijono litų išleisti nepasvėrus ir neišanalizavus visų galimybių mokėti mažiau – daug,“ – stebėjosi opozicijos atstovas Jonas Žičkus.
Tuomet meras Vilhelmas Džiugelis pasiteiravo, ar verta žlugdyti projektą ir vietoj trijų milijonų litų mokesčių mokėtojams užkrauti dvigubai daugiau. Mat nepastačius reikalingų įrengimų, atliekas tvarkančiam centrui kasmet būtų skiriamos baudos už aplinkos teršimą.
Po pusvalandžio diskusijų dauguma politikų vis tik pritarė A. Vaitkaus prašymui, opozicija susilaikė.

Dovanos gerumą
Opozicija susilaikė ir dėl sprendimo projekto, kurį priėmus žmonės valstybinės žemės nuomos mokesčio nebegalės susimokėti seniūnijose.
Visiems kitiems pateiktiems sprendimo projektams pritarta vieningai. Politikai pritarė šių metų rajono biudžeto patikslinimui: iš Vyriausybės gauta per 2 mln. litų socialinėms pašalpoms ir kompensacijoms mokėti. Taip pat numatyta papildomai lėšų skirti švietimo įstaigoms, kurios netinkamai taupė ir nebeturi iš ko mokėti darbuotojams atlyginimų. Tačiau šiuos pinigus įstaigos vis tik turės papildomai sutaupyti kitais metais.
Artėjant Kalėdoms iniciatyvinės grupės „Sušildykim sielas“ vardu Irena Macijauskienė tradiciškai pakvietė politikus dovanoti gerumą. Šiemet politikai savo dėmesį skirs rajono šeimoms, auginančioms keturias atžalas.
„Santarvės“ informacija
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto