Tarybos posėdyje – apie švietimą ir kultūrą

Mažeikių rajono savivaldybės nuotr.

Penktadienį vykusiame spalio mėnesio Savivaldybės tarybos posėdyje priimti sprendimai ir svarstyti klausimai didesnių diskusijų nesukėlė.
Posėdžio metu priimta nemažai sprendimų projektų, susijusių su planuojamų po renovacijos atidaryti įstaigų darbu. Buvo sprendžiami kultūros, švietimo bei kitų įstaigų veiklos klausimai.

Steigs jaunimo klases

Savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus Tarybai pristatė sprendimo projektą dėl jaunimo mokymosi klasių steigimo Mažeikių Sodų pagrindinėje mokykloje.
„Vykdant Švietimo įstatymą vaikai, kurie turi 16 metų, bet dar nesulaukę 18-os, turi mokytis jaunimo klasėse. Iki šiol tokio poreikio nebuvo, nes neturėjome vaikų, kurie būtų iškritę iš Švietimo sistemos ir norėtų grįžti į ją. Dabar yra prašymų būtent tokioms klasėms. Papildomų lėšų tam nereikės – mokykla yra, mokytojai yra, šitie mokiniai ateidami atsineš krepšelį“, – kalbėjo vedėjas.
Taryba sprendimo projektą patvirtino ir nuo 2016-ųjų rugsėjo 1-osios Sodų pagrindinėje mokykloje bus 9 ir 10 klasės, kuriose mokytis turės galimybę 16-18 metų jaunimas.

Nemažai klausimų apie kultūrą

Posėdyje buvo pristatyta ir nemažai sprendimų projektų dėl renovuotų ir po renovacijos veiklą vykdančių bei ateityje lankytojams duris atversiančių kultūros įstaigų paslaugų įkainių, patalpų nuomos.
Kultūros ir sporto skyriaus vedėjai Angelei Rupkutei pristačius sprendimo projektus dėl Mažeikių muziejaus ir jo filialų bei rajono kultūros centrų teikiamų paslaugų kainų, opozicijos narys Sigitas Kaktys domėjosi, ar nenumatoma dienų, kada muziejų būtų galima lankyti nemokamai.
Politiko buvo sukritikuoti ir rajono kultūros renginiai, kuriuos žmonės esą vertina kaip žemo lygio, todėl mažai gyventojų juos lanko.
„Patys kultūros darbuotojai į savo darbą žiūri su tokiu nuovargiu: mažai lėšų gauname, nieko sukurti negalime… Toks bendras požiūris verčia ir pačią savivaldybę galvoti apie kultūros politiką iš esmės. Apsimetinėjame, kad pigiai mokėdami galime gerus renginius sukurti. Tai yra netiesa, saviapgaulė ir reikia ieškoti kitos pozicijos“, – nuomonę išreiškė S. Kaktys.
Savivaldybės Taryba patvirtino sprendimo projektą „Dėl Mažeikių savivaldybės viešosios bibliotekos nuostatų patvirtinimo priedo pakeitimo“. Tai reiškia, kad bus uždaromas Ventos bibliotekos filialas. Ten dirbęs personalas persikels į Viešąją biblioteką.

5 Atsakymai į “Tarybos posėdyje – apie švietimą ir kultūrą”

 1. Mazeikietis parašė:

  Gal kas galite priminti kiek metu Rupkutei ordinai kabinami uz vejarodes sukiojima?

 2. foto parašė:

  pasižiūrėkite,kiek bezdalių oro gadintojų turi išlaikyti mokesčių mokėtojai.

 3. bananrespublic parašė:

  Jūs korumpuoti tuščiagalviai ne šūdą malkite apie nieką,o žiūrėkite,kaip sumažinti automobilių kamščius mieste,kurie susidarė dėl kažkokių nekompetetingų ES lėšų vagių-zalupesterių kaltės.

 4. Nereikia parašė:

  Nė Telšių, N.Akmenėje kaip apšviesta

 5. kodėl parašė:

  Mažeikių politikai neranda galimybių tamsiuoju paros metu apšviesti mikrorajono bažnyčios patatą.Nuvažiuokit ir pažiūrėkit kaip didingai atrodo Telšių bažnyčios , vien į miestą įvažiavus pajunti dvasinę didybę,šviečia visų bažnyčių bokštai. Kad net Papilės bažnytėlė ir ta šviečia .Juk tai ir miesto prezentacija,ir pačioje bažnyčioje daug kultūrinių renginių yra.Kartais svečiai pravažiuoja miestą tamsiu paros laiku ,o tai būtų lyg kelrodė žvaigždė.Kartais miesto gatvių apšvietimas dega iki 11val ryto .Tai pataupykim ir užteks vienam pastatui apšviesti.Ne veltui p..Statkevičius yra pasakęs,, Nyku kaip Mažeikiuose“.Kažkiek tiesos yra, matyt naktį pravažiavo .Pagalvokit, ponai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto