Tarybos priimtoje rezoliucijoje – pozicija dėl ligoninės ateities

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Savivaldybės taryba priėmė rezoliuciją dėl sveikatos priežiūros tinklo reformos įgyvendinimo.
Dokumente išdėstytas jos, kaip ligoninės steigėjos, požiūris, pozicija. Rezoliucija bus įteikta Seimui, Vyriausybei, Sveikatos apsaugos ministerijai.
Už rezoliuciją balsavo 17 Tarybos narių. Konservatoriai Lina Rimkienė, Nerijus Baužys, visuomeninio rinkimų komiteto „Mažeikių pavasaris“ narė Ona Kelpšienė susilaikė, jos kolega Virginijus Sungaila balsavime nedalyvavo.

Reformoje dalyvaus, jei tiks sąlygos

Rezoliucijoje išsakoma nuostata, kad reforma reikalinga, tačiau teigiama, jog Savivaldybė negali pritarti reformai, jeigu dėl jos nukentės Mažeikių rajono gyventojams teikiamų sveikatos apsaugos paslaugų kokybė ir prieinamumas.
„Mūsų rajonas gyventojų skaičiumi yra didžiausias regione, todėl sveikatos apsaugos paslaugų teikimo centras Telšių regione turėtų būti Regioninėje Mažeikių ligoninėje“, – teigiama rezoliucijoje.
Atsižvelgiant į Seimo narės Laimos Nagienės siūlymą, buvo pakoreguotas punktas apie ketinimą dalyvauti reformoje – tai lemtų Sveikatos apsaugos ministerijos siūlomos sąlygos.
Rezoliucijoje pasisakoma už Regioninės Mažeikių ligoninės, kaip atskiro juridinio asmens, išsaugojimą. Joje siūloma koncentruoti ligoninėje aktyvų akušerijos, pediatrijos, chirurgijos, terapijos paslaugų teikimą, išsaugant atitinkamus šių ligų gydymo profilius bei ateityje plėtojant jų veiklą, skirti finansavimą ir ateityje išplėtoti dienos chirurgijos, dienos stacionaro, stebėjimo, priėmimo-skubiosios pagalbos paslaugas.
Rezoliucijoje išsakomas ir požiūris į sveikatos sistemos veiklą reguliuojančių įstatymų pataisas, pastebint, kad jie teikiami vienpusiškai, tuo pažeidžiant vietos savivaldos teises, apibrėžtas teisės aktuose.

Balsavo ne visi politikai

Svarstant rezoliuciją, kilo nemažai diskusijų – dėl turinio, jo išanalizavimo, dėl galimai pavėluoto pozicijos pareiškimo. Regioninės Mažeikių ligoninės direktorius Sigitas Kaktys teigė manąs, kad jos aktualumas išlieka, nors tokio turinio raštai jau yra pasiekę ne vieną aukščiausią šalies instituciją.
„Tai yra Savivaldybės tarybos požiūris – garantija ir laiškas Mažeikių, Akmenės, Skuodo gyventojams, kad jie gaus paslaugas, kurias yra įpratę gauti“, – kalbėjo direktorius.
Aptariant rezoliuciją, netrūko replikų, kritikos. L. Rimkienė rezoliuciją prilygino rašiniui, politikė pasigedo sveikatos priežiūros vizijos, konkrečių idėjų.
O. Kelpšienė paaiškino, kad balsuoti už rezoliuciją negalės, nes dokumentas nebuvo pateiktas Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komitetui, kurio narė ji yra. Jos manymu, tokį svarbų dokumentą reikėję aptarti frakcijoje, komitetuose ar sušaukti neeilinį Tarybos posėdį.
V. Sungaila sulaukė padėkos žodžių už gyventojų sutelkimą renkant parašus. Jam dėkojo Seimo nariai L. Nagienė, Valius Ąžuolas, ligoninės direktorius, L. Rimkienė.
V. Sungaila dėkojo gyventojams ir apgailestavo, kad valdančioji dauguma „už borto“ paliko 12 tūkstančių parašų, jų nepridėjo prie rezoliucijos. Politikas joje įžvelgė neteisingai pateiktų dalykų ir paaiškino: pasitaręs su savo rinkėjais jis balsavime nedalyvaus.

2 Atsakymai į “Tarybos priimtoje rezoliucijoje – pozicija dėl ligoninės ateities”

  1. AMEN parašė:

    JEIGU DELFINAS NEBALSAVO.

  2. Karis parašė:

    Cha, Sungaila apgailestauja… Man atrodo, kad yra isterikas ir apsimetėlis…, 12000 apmulkono, kad vėl būtų išrinktas į tarybą… Jo surinkti balsai aukščiau visko… ar tikrai, ar nebus su visais parašais nuleiatas į biurokratinį unitazą? Jis puikiai suvokia, kad reformos ligoninėse bus nepriklausomai nuo parašų ir pan., bet bando išspausti sau rinkiminių taškų…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto