Tautinė šventė – galimybė susieiti bendruomenėms

„Tautišką giesmę“ gieda viekšniškiai. 2012 m. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Liepos 6 dieną minima Valstybės (Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena.

Mažeikiškiai tą dieną neapsiriboja vien „Tautiškos giesmės“ giedojimu, rengiamos sporto žaidynės, parodos ir vakaronės.


Dalyvaus užsieniečiai

Šiemet šventinę liepos 6-ąją Židikuose bus ne tik giedama „Tautiška giesmė“, bet ir aukojamos šv. Mišios, organizuojama vakaronė.
Židikų kultūros centro direktorė Vida Abrasonienė „Santarvei“ pasakojo, kad tokia šventė Židikuose vyksta jau kelerius metus, o žmonės yra itin aktyvūs.
„Po šv. Mišių, vakare, žmonės rinksis į Nepriklausomybės aikštę, kur dainuos mūsų kultūros centro moterys, skaitovai skaitys poeziją“, –  apie planuojamą renginį pasakojo vadovė.
Centro direktorė džiaugėsi, kad židikiškiai itin aktyvūs – kasmet gausiai renkasi į organizuojamą šventę, tarp jų yra daug patriotų ir sąjūdiečių.
Renginyje planuoja dalyvauti net svečiai iš Bulgarijos – kūrybinės stovyklos „Atgaja“ dalyviai.


Tęsia tradiciją

Prieš keletą mėnesių pradėjęs dirbti Laižuvos kultūros centro direktorius Raimundas Radavičius teigė, kad šiemetinė liepos 6-osios šventė bei liaudiška vakaronė „Subatos vakarėly“ organizuojama tęsiant velionio kultūros centro vadovo Sigito Ramanauskio sumanymą.
„Subatos vakarėlio“ metu senjorų ansamblis giedos Lietuvos himną, vėliau žmonės bus vaišinami žirnių koše“, – apie sumanymą pasakojo centro direktorius.
Pašnekovas sakė jaučiantis, kad šis minėjimas laižuviškiams yra itin svarbus ir jie minėjimo laukia, todėl kitais metais planuoja šventę tobulinti. Tokiems pokyčiams „stumia“ ir tobulėjantys laižuviškių ansambliai, kurių repertuaras plečiasi, kyla muzikinis lygis.


Vyks varžybos

Šeštadienį Mažeikiuose, Šerkšnėnuose ir Buknaičiuose vyks sporto varžybos.
Bėgimą aplink Šerkšnėnus organizuojančio Šerkšnėnų kultūros centro direktorė Violeta Bendė  pasakojo, kad bėgimas liepos 6 dieną Šerkšnėnuose vyksta jau daugelį metų.
„Susirenka įvairaus amžiaus žmonės, pavyzdžiui, pernai vienas bėgikas buvo 3 metų amžiaus, todėl jauniesiems bėgikams trasa yra trumpesnė“, – apie renginio niuansus pasakojo vadovė.
Ji pastebėjo, kad Mindaugo karūnavimo diena kasmet sulaukia didesnio šerkšnėniškių susidomėjimo.
Buknaičiuose šeštadienį vyksiančių sporto varžybų organizatorė Urvikių kultūros centro direktorė Vita Černookienė pasakojo, kad tiek Urvikiuose, tiek Buknaičiuose yra daug jaunimo, todėl čia taip pat buvo nuspręsta organizuoti sporto varžybas.
„Bus mėtomos baudos, žaidžiama šaškėmis ir šachmatais“, – pasakojo organizatorė. Jos nuomone,   sporto varžybos yra gera proga į šventę surinkti ir jaunus žmones. Iškart po varžybų bus giedama „Tautiška giesmė“, vyks vakaronė.


Rajone vyks šie Valstybės dienai skirti renginiai:

Mažeikiai
Šiemet šventė vyks dviejose vietose – 21 val .„Tautiška giesmė“ bus giedama Šv. Pranciškaus aikštėje bei Mažeikių paplūdimyje, kur nuo 15 val. vyks tradicinės sporto žaidynės, o 22 val. prasidės IV vasaros kino festivalis „Sidabrinės gervės 2013“.
Viekšniai
Liepos 5 d. 15 val. – atidaroma Viekšnių Vinco Deniušio meno mokyklos mokinių paroda, skirta Valstybės dienai.
Liepos 6 d. 11 val. – Šv. Florijono skulptūros šventinimo iškilmės (Vytauto ir S. Daukanto gatvių sankryžoje), 21 val. „Tautiška giesmė“ bus giedama prie Vytauto Didžiojo paminklo.
Šerkšnėnai 
Liepos 4 d. 12 val. Mindaugo karūnavimo dienai skirtas bėgimas aplink Šerkšnėnus, o liepos 6 d. 21 val. bus giedamas tautos himnas.
Laižuva
Liepos 6 dieną 21 val. prie Laižuvos kultūros centro organizuojama liaudiška vakaronė „Subatos vakarėly“.
Seda
Liepos 6 dieną 21 val. Sedoje, A. Baranausko aikštėje, vyks Valstybės dienai paminėti skirtas „Tautiškos giesmės“ giedojimas, bus dainuojamos patriotinės dainos.
Židikai
Liepos 6-ąją 20 val. Židikų kultūros centras Mindaugo karūnavimo dieną paminės literatūrine kompozicija prie Nepriklausomybės paminklo.
Urvikiai
Liepos 6 dieną 20.50 val. bendruomenė renkasi prie Urvikių kultūros centro – čia bus giedama „Tautiška giesmė“.
Pikeliai
Liepos 6 dieną 18 val. Pikelių bendruomenė Šaulių aikštėje organizuoja Mindaugo karūnavimo šventę.
Buknaičiai
Liepos 6 dieną 18 val. Buknaičių kultūros namuose rengiamos draugiškos sporto varžybos (šaškių, tinklinio, tritaškių mėtymo), vėliau buknaitiškiai giedos „Tautišką giesmę“.
Leckava
Liepos 6 d. 20.50 val. Leckavos kultūros namuose bus giedama „Tautiška giesmė“, vyks vakaras „Čia – mūsų namai“.
Tirkšliai
Liepos 6 dieną 21 val. prie Tirkšlių kultūros centro miestelio gyventojai kviečiami giedoti „Tautišką giesmę“.

Santarvė.lt kviečia skaitytojus pareikšti savo nuomonę: kokiais renginiais jie norėtų įprasminti šią svarbią mūsų Valstybės šventę.

9 Atsakymai į “Tautinė šventė – galimybė susieiti bendruomenėms”

 1. juozas parašė:

  Kazi kodel atsiliepimai tik apie Pikelius? Juk svente buvo ir kitur rajone.

 2. Šventės dalyvis D. parašė:

  Šventė Pikeliuose nugriaudėjo fejerverkais, Ž.Žvagulio koncerto nuotaikingomis dainomis, vietinių atlikėjų melodijomis. Manau, kad organizatoriams galima nuoširdžiai padėkoti ir palinkėti ir toliau taip daryti.

 3. Jolita nervuotajam parašė:

  Šventė Pikeliuose prasidės 16.30 val. kaip ir parašyta skelbime. Bet kas pavėluos, manau, alaus nepritrūks. Maloniai kviečiame nepasididžiuoti.

 4. Nervuotasis parašė:

  tai kada Pikeliuose iš tikrųjų prasidės ta šventė? man nebelaiko nervas.

 5. Apolinaras parašė:

  „Santarvė“ skelbia: „Liepos 6 dieną 21 val. 18 val. Pikelių bendruomenė Šaulių aikštėje organizuoja Mindaugo karūnavimo šventę“. Ar Jūs ką nors supratote? Baikit nesąmones rašinėti ir tyčiotis. Manau, kad dar yra ir aukštesnės instancijos ir pikeliškiai tų patyčių be atsako nepaliks. Iš tikrųjų Šventė Pikeliuose prasidės 16.30 val..

 6. Pikeliškė(Apolinarui) parašė:

  Nežinau kas čia tyčiojasi iš pikeliškių šventės, bet mes švęsti pradėsime 16.30val.

 7. viekšniškė parašė:

  p.straipsnio autoriau,kodel tik tiek apie Viekšnius? O kur Šv.Florijono šventinimo iškilmes?Kas tamstą informavo? Juk skelbimuose yra viskas surašyta.

 8. Gitana parašė:

  aš gyvenu Leckavoje ir per švente zadu pagerti kaip priklauso.

 9. Apolinaras parašė:

  „Liepos 6 dieną 21 val. 18 val. Pikelių bendruomenė Šaulių aikštėje organizuoja Mindaugo karūnavimo šventę.“ Jūs paskaitykit šią reklamą „Santarvėje“ ir pabandykit suprasti, kelintą valandą Pikeliuose vyks šventė. Ar skelbėjai jau prisisrėbę baltosios belaukdami šventės, ar man protas aptemęs?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto