Tautodailininkų plenere dalintasi gyvenimo patirtimi

Mažeikiškiai tautodailininkai Tirkšliuose suorganizuotame plenere dalijosi menine bei gyvenimo patirtimi.
Šiemet susirinkę pas drožėją Antaną Viskantą vieni ėmėsi savo įprastų rankdarbių, kiti bandė įvaldyti kolegų amatą.

TIK MAŽEIKIŠKIAI
Meniškos sielos mažeikiškiai priklauso Lietuvos tautodailininkų sąjungos Telšių skyriui, tad į plenerus kone kasmet susirenka auksarankiai iš visos apskrities.
Nuo šių metų pradžios mažeikiškius tautodailininkus kuruojanti Mažeikių kultūros centro etnografė Jolanta Kaleckienė „Santarvei“ sakė, kad toks didelis suvažiavimas turėjęs būti ir šiemet prieš Jonines, neįvyko
„Kadangi dukart susitikimą nukėlė, tai mažeikiškiai nusprendė patys ekspromtu susibėgti“, – moteris kalbėjo apie kraštiečių norą susitikti.
Drožėjui A. Viskantui pasiūlius savo patalpas, čia savaitgalį triūsė septyni pagal liaudies meno tradiciją kuriantys mažeikiškiai.
TYRINĖJA
VIENAS KITĄ
„Antrąją dieną turėjau anksčiau išvažiuoti, tai gaila buvo“, – gerai praleistą laiką prisiminė J. Kaleckienė, plenere mezgusi riešines.
Pasak etnografės, tokie bendraminčių susiėjimai – tai ir pasidalijimas savo gyvenimiškąja patirtimi, ir vienas kito stilių tyrinėjimas.
Daubariuose gyvenanti tapytoja Danutė Palekienė „Santarvei“ pasakojo, kad tyrinėti ir vienas kitą pažinti tikrai yra dėl ko.
„Juk viską kiekvienas darome savaip, kiekvienas tuos pačius daiktus matome skirtingai, mintys kitokios. Tačiau nors ir kažkuo skiriamės, visus vienija meilė menui. Meno žmonės yra savotiškai trenkti“, – nusijuokė tautodailininkė.
D. Palekienė Tirkšliuose sekė vyrų pavyzdžiu ir ėmėsi drožinėjimo – medyje mėgino išdrožti voveraitę. Tačiau moteris prisipažįsta – tai buvęs tik žaidimas, mat drožinėjimui reikią stiprių rankų.
PRIIMA
VISUS
BESIDOMINČIUS
Skirtingai nei D. Palekienė, šįkart susibėgę mažeikiškiai mieliau rinkosi sau įprastus darbus.
Savaitgalį savo drožinėjimo įgūdžius tobulino ir žiniomis dalijosi ne tik šeimininkas A. Viskantas, bet ir iš Mažeikių atvažiavęs Vaidas Šopauskas. Visvaldas Ozolas bei Alma Krapauskienė tapė, į karpinių pasaulį paniro Nijolė Daučiūnaitė. Kiekvieno dalyvio paprašiusi įvardyti savo mėgstamiausią vaistažolę, moteris jų atvaizdus perteikė karpiniais ir ruošė kompoziciją.
„Mes vienas iš kito mokomės. Mes visi esame „menukai“, todėl vienas kitą traukiame. Tad ir apie menus diskutuojame, ir kasdieną aptariame, kad ir receptais pasidalijame“, – apie susitikimus pasakojo pašnekovė.
N. Daučiūnaitė „Santarvei“ priminė, kad į tokius plenerus gali ateiti ir sąjungai nepriklausantys rajono gyventojai. Ir tie, kurie jau kuria, ir tie, kurie nori išmokti įvairių technologijų, amato.
„Kiekvieną kartą kas nors prisijungia. Kažko, ką mokame geriausiai, ir mokome kitus. Svarbu, kad būtų susidomėjusių“, – pastebėjo karpinių meistrė.
N. DAUČIŪNAITĖS nuotrauk.: N. Daučiūnaitė kūrė kompoziciją iš karpytų vaistažolių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto