„Tavo pastogei“ – politikų dėmesys

Kada bus atliktas auditas įstaigoje, kol kas neaišku. Nuotraukos iš redakcijos archyvo

Tarybos narė Judyta Čejauskienė prašo atlikti nepriklausomą auditą „Tavo pastogėje“. Anot jos, galbūt tai padėtų panaikinti gyventojų ir daugiabučius namus administruojančios įmonės priešpriešą.

Auditas reikalingas gyventojams

J. Čejauskienė prašymą dėl audito įteikė naujajam bendrovės valdybos pirmininkui, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui Sauliui Šiuriui.
Kilus gyventojų nepasitenkinimui, buvusi valdyba prieš keletą mėnesių atsistatydino. Tačiau priešprieša tarp gyventojų ir bendrovės administracijos nemažėja: skundai tebeplaukia į Savivaldybę ir kitas institucijas.
J. Čejauskienės manymu, nepriklausomas auditas galbūt panaikintų tą priešpriešą, apgintų viešuosius ir privačius interesus. Tarybos narė prašė atkreipti dėmesį į kaupimo fondo ir privalomosios priežiūros lėšų racionalų ir skaidrų panaudojimą ir ūkiškumą, šilumos punktuose įmontuotų šilumos mazgų viešųjų pirkimų teisėtumą, vykusių viešųjų pirkimų konkursų skaidrumą, garantinių dokumentų, šilumos modulio pasų atitikimą įsigytai įrangai, šilumos mazgų įrangos priėmimo ir tinkamumo eksploatacijai aktus bei visą finansinę veiklą, susijusią su gyventojų aptarnavimo dokumentacijos tvarkymu.

Sukėlė diskusijų

Vakar vykusiame jungtiniame Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio bei Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komitetų posėdyje buvo svarstomas J. Čejauskienės prašymas.
Posėdžiui pirmininkavęs Ekonomikos komiteto pirmininkas Gintautas Šmaižys kvietė neužbėgti už akių. Esą reikėtų palaukti naujosios valdybos sprendimo, nes ji aiškinsis, analizuos situaciją bendrovėje.
Laima Nagienė, Rimantas Norkus, Sigitas Kaktys, Daiva Šideikienė buvo kitokios nuomonės.
Pasigirdo siūlymų sudaryti darbo grupę, tačiau jokių sprendimų nepriimta.
„Tavo pastogės“ valdybos pirmininkas S. Šiurys neprieštaravo dėl audito, tačiau kilo klausimas: kas už jį mokėtų.
Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius informavo, kad veiklos auditų yra labai įvairių, tad reikėtų gerai pagalvoti, kokį pasirinkti.

Reikia politinio sprendimo

S. Kaktys stebėjosi, kad politikai svarsto tokį klausimą.
„Čia Savivaldybės administracijos direktoriaus klausimas parodyti valią spręsti. Darbus daro nekokybiškai, aibės skundų. Ko dar trūksta?“ – replikavo politikas.
B. Kryžius paaiškino, kad imtis veiksmų dėl audito jis galėtų tik turėdamas Tarybos sprendimą. Komitetas administracijos direktorių įpareigojo parengti sprendimo projektą sausio mėnesį vyksiančiam posėdžiui.
Naftininkų gatvės 30ojo namo gyventojai jau seniai visur beldžiasi dėl triukšmą keliančio šilumos mazgo, apie jų bėdas jau nuo pavasario ne kartą rašė „Santarvė“, tačiau politikams, išskyrus pavienius, tie dalykai nerūpėjo.
Vakar vykusiame posėdyje buvo prisimintas ir tas mazgas. Komitetas sutarė, kad reikia kreiptis į atestuotą laboratoriją, kuri atliktų triukšmo matavimą. Tačiau kas tam sprendimui ir kada „duos kojas“, taip ir liko neaišku.

One Reply to “„Tavo pastogei“ – politikų dėmesys”

  1. DAIVA ŠIDEIKIENĖ parašė:

    Socialdemokratų partijai priklausanti ir vykdanti,, Sodros‘‘ direktorės pareigas L.Nagienė per Jungtinį komitetų posėdį viešai pareiškė ,kad bendradarbės mama įsigijo butą, adresu Naftininkų g.30.
    Tam, kad būtų atkreiptas dėmesys, pasirodo, tik tiek ir tereikėjo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto