„Tavo pastogės“ naujasis vadovas pasiryžęs „sulopyti įmonės stogą“

Antanas Naujokas patikino, kad bet kokius sprendimus norėtų priimti tik pasitaręs su gyventojais. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Naujasis „Tavo pastogės“ direktorius Antanas Naujokas pripažįsta, kad įmonė yra ne pačios geriausios būklės ir ji išgyveno tik didelio taupymo bei darbuotojų entuziazmo dėka.
Tačiau vadovas situacijos nedramatizuoja ir nusiteikęs bendrovės veiklą atgaivinti. O jo tikslas esąs siekti, kad gyventojai gautų pigias, skaidrias ir kokybiškas paslaugas.


Bankrotas negresia

A.Naujokas, „Tavo pastogei“ vadovaujantis vos mėnesį, pokalbį su „Santarve“ pradėjo nuo gandų.
„Pirmiausia noriu paneigti gandus apie tai, kad bendrovė bankrutuoja, yra nemoki ir panašiai. Įmonė tikrai gyva, lopom „Tavo pastogės“ „stogą“, o kitais metais gal ir naują užsidėsim“, – ateitį piešė pašnekovas.
Įmonės direktorius prisipažino tokias kalbas išgirdęs per susitikimus su daugiabučių namų gyventojais. Taip jis sužinojęs, kad kai kurių namų gyventojai jau buvo viliojami pereiti pas kitą daugiabučių namų administratorių, net buvę pradėti rinkti parašai. Tačiau kol kas „Tavo pastogei“ priklauso visi 52 daugiabučiai.
 „Situacija nėra lengva. Buvo kiek per ilgas nežinomybės laikotarpis. Įmonei laikinai vadovavusi meistrė Zita Samušienė ir kiti žmonės tvarkėsi neblogai, tačiau jie neturėjo tinkamų įrankių, įgaliojimų“, – komentavo direktorius, pasiruošęs prikelti bendrovę.


Susigrąžins paslaugas

A. Naujokas teigė, kad jo kredo – nesidairyti į praeitį, o žiūrėti į priekį. Jis jau ėmėsi veiksmų, kad susigrąžintų kai kurias įmonės prarastas pozicijas. Nuo birželio mėnesio pati „Tavo pastogė“ vėl rūpinsis ir administruos šildymo bei karšto vandens ruošimo sistemas. Dvejus metus šias paslaugas pagal rangos sutartį teikė kita įmonė.
„Nematau priežasčių, kodėl to negalėtume daryti. Turim reikalingus atestatus, kvalifikaciją, specialistus, patirtį. Pati įmonė administruodama visiškai atsakys už paslaugą“, – samprotavo direktorius.
A. Naujokas domisi naujomis technologijomis, jo planuose daugiabučiuose įrengti nuotolinį šilumos mazgų stebėjimą, rasti būdų suteikti galimybę ir gyventojams savo kompiuterių ekranuose stebėti šilumos mazgų darbą. Tai būtų pati geriausia kontrolė. Tikimasi šią naujovę įdiegti iki kito šildymo sezono.
„Tavo pastogė“ ketina susigrąžinti ir apskaitos prietaisų patikrą, bendrosios sąskaitos rašymą, mokesčių surinkimą – šios paslaugos taip pat atiduotos kitai tokias pat paslaugas teikiančiai įmonei.
Direktoriaus duomenimis, minėtų paslaugų perleidimas kitai įstaigai „Tavo pastogei“ per metus kainavo per 400 tūkstančių litų.


Gyventojų skola – arti milijono litų

A. Naujokas pasidžiaugė, kad pati įmonė nėra įklimpusi į skolas, praėjusiais metais gautas ir šioks toks pelnas – 27 tūkstančiai litų, tačiau jis išleistas beviltiškoms skoloms dengti. Gyventojų skolos įmonei siekia per 900 tūkstančių litų. 
Direktorius prisipažino, kad jo netenkina skolų išieškojimas, darbas su skolininkais. Praėjusiais metais teismui įteikti tik 33 ieškiniai.
„Negaliu per daug smerkti darbuotojų, nes dirbo plikomis rankomis – be įrankių. Daug rankinės apskaitos, nėra susisteminimo. Įdiegus naujas programas, darbas su skolininkais pagerės“, – prognozavo vadovas. Įmonėje pradėjo dirbti kvalifikuotas teisinininkas, kurio pagrindinis darbo krūvis – darbas su skolininkais.
Iš pradžių su skolininkais bandoma susitarti gražiuoju, pasirašomi skolų grąžinimo grafikai, nes, anot A. Naujoko, teismai, antstoliai tik dar labiau sunkina skolininkų padėtį.
„Bandysime drauge su Savivaldybe, kitomis institucijomis ieškoti bendrų sprendimų dėl energetinio namų efektyvumo pagerinimo – kad ateityje sąskaitos būtų mažesnės“, – vieną iš sprendimo būdų minėjo direktorius.


Paslaugų branginti neketina

Nelengvą „Tavo pastogės“ situaciją apibūdina ir toks faktas: tarnybinės transporto priemonės neturi nei vadovas, nei kiti darbuotojai. Įmonė kompensuoja išlaidas darbuotojui, kuris darbo reikalams naudoja savo transportą. 
A. Naujokas ketina šią situaciją ištaisyti, kai tik pagerės įmonės finansinė padėtis. Tačiau kalbėdamas apie sau skirtą automobilį patikino, kad prabanga tikrai nekonkuruos su kitų panašią veiklą vykdančių įmonių vadovais.
„Normaliai tvarkantis iš administravimo ir kitų teikiamų paslaugų uždirbtų pinigų turi užtekti įmonei išlaikyti: išmokėti atlyginimus, sumokėti mokesčius, nupirkti tai, kas reikalinga paslaugoms teikti, investicijoms ir pan. Nežadame lupikauti. Mūsų siekis nėra rūpintis savo gerove gyventojų sąskaita. Būtų neteisinga teikiant viešąją paslaugą  plėšti nuo žmogaus, kad dalį tų pinigų atiduotum į biudžetą ar kad įmonė blizgėtų prabanga. Mano nuostata – džiugu, kad ji sutampa ir su Savivaldybės – didžiojo įmonės akcininko – ne didelio pelno siekimas, o kuo geriau tarnauti žmogui“, – aiškino įmonės vadovas.
Pašnekovas prasitarė, kad tada, kai įmonę pastatys „nuo galvos ant kojų“, ko gero, matys reikalinga  persvarstyti ir paslaugų tarifus. „Tiktai mažėjančia linkme“, – nuramino gyventojus pašnekovas.


Į administravimą nori įtraukti gyventojus 

„Tavo pastogėje“ priklausančiuose namuose pasirodė skelbimai, kviečiantys gyventojus teikti siūlymus, pastabas dėl teikiamų paslaugų ir pan. 
A. Naujokas paaiškino, kad jo siekis bendradarbiauti su gyventojais, įsiklausyti į jų pageidavimus. Administruojamuose namuose yra per tris tūkstančius butų, išgirsti jų savininkų nuomonę bandoma įvairiais būdais. Vienas iš jų – susirinkimai, tačiau jiems reikia nemažai laiko, be to, žmonės į juos renkasi neaktyviai.
Direktorius teigė sieksiąs, kad kiekvienas namas išsirinktų savo atstovus, kurie būtų savotiškas tarpininkas tarp gyventojų ir „Tavo pastogės“.
„Manau, kad patys gyventojai turi dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, kartu su įmonės administracija planuoti namui reikalingus darbus. Parengsime darbų siūlymus ir tarsimės su gyventojais“, – savo planais dalijosi pašnekovas.


Pinigai turi būti naudojami skaidriai 

Nors A. Naujokas „Tavo pastogei“ vadovauja neseniai, tačiau jis jau pastebėjo, jog vieni gyventojai kelia problemas, kad jos būtų sprendžiamos, kiti – dėl to, kad jų būtų. 
Pavyzdžiui, kai vieno namo atstovas ėmėsi rinkti parašus, kad nebemokės įmokų į kaupimo fondą.
„Tai yra neteisėta. Nuo sausio pirmos įsigaliojo Civilinio Kodekso pakeitimas, pagal kurį tokios įmokos yra privalomos – tie pinigai skiriami namo būklei palaikyti, avarijoms likviduoti ir kt. Jeigu gyventojai šių minimalių įmokų atsisakys, mes turėsime kreiptis į teismą dėl jų nemokėjimo, o be to, ką daryti gyventojams ištikus bėdai su namu, nesant sukauptų lėšų?“ – apie gyventojų prievolę informavo vadovas.
Direktorius patikino, kad gyventojų sukaupti pinigai bus naudojami tikrai skaidriai.
 „Mes neužsidedame nė cento už tuos darbus, kurie atliekami iš Kaupimo fondo. Nėra jokių paslapčių, gyventojai gali pasižiūrėti kiekvieno namo apskaitą“, – pridūrė pašnekovas.
Ateityje tokią informaciją bus galima sužinoti ir „Tavo pastogės“ internetinėje svetainėje, kurią artimiausiu metu planuojama atnaujinti.

10 Atsakymų į “„Tavo pastogės“ naujasis vadovas pasiryžęs „sulopyti įmonės stogą“”

  1. Marija parašė:

    Kada baigsis tie jusu zaidimai , tas atsiskaitymas per dvi istaigas . Jug yra viena normali istaiga Draugystes 22 , miela ir malonu , tvarkinga. Kam dar reikalinga ta ( Tavo pastoge) siukslyne . Eini skudurai , bonkes laksto is virsaus tik ziurek kad ant galvos nenukristu koks puodas, nejaugi nera geresnes vietos ,kad bomzyne isiskurete. Geda !!!!!!!!!

  2. gyventojas parašė:

    jo apie 41 nama zemaitijos ta pati mastau ir as ,jei jie vietoj ploksciu sugalvojo savo nouziura tinkuot,to ko dar galima tiket,,dar ka sugalvos ,taip nepaisyt gyventoju nuomones gali tik Tavo pastoges like senieji klierkai.,gal naujas vadas kazka pakeis ,tikekim.

  3. sunerimes parašė:

    o kaip su įnešamomis lėšomis už renovacią, kažkaip neramu… čia apie žemaitijos 41gal kas atsakys

  4. ŽMOGUS parašė:

    To ir reikėjo laukti iš tikrai pareigingo ir reiklaus naujojo direktoriaus. Jis tikrai pažabos kitos korumpuotos butus aptarnaujančios bendrovės rykliškus norus.

  5. :) parašė:

    Kaupimo fondo pinigai yra naudojami kapitaliniam remontui ar naujiems darbams. Jie naudojami, gavus raštišką gyventojų sutikimą. Be to kaip reikalauja įstatymas kaupimo fondo pinigai turi turėti banke atskirą sąskaitą ir už tai gyventojai turi gauti palūkanas. Bet šito administruojanti įmonė nedaro.
    Administruojanti įmonė kaupimo fondą neskaičiuoja nuo PRISKAITYTŲ pajamų, todėl kaupimo fondas nėra surenkamas. Nors administratorius privalo surinkti mokesčius, tam jis ir administratorius. O gyventojai už nemokius gyventojus pagal Civilinio kodekso 4.83 str 4 p. NEPRIVALO APMOKĖTI išlaidų, dėl kurių nėra davę sutikimo. Tai kam yra reikalingas toks fondas? Kaip ir iki šiol už atliktus darbus visada trūksta kaupimo fondo pinigų , gyventojams pagal pateiktą sąmatą, ant atsiskaitymo lapelių būna nurodyta įmokų suma.
    Avariniams ir smulkiems darbams atlikti gyventojai kas mėnesį moką privalomosios priežiūros mokestį. Tai nereikia maišyti su kaupimo fondo pinigais.

  6. Rimas parašė:

    Nesnekekit jei nezinot mes visi namo gyventojai buvom susirinke ir nutarem kad siltinsim o ne tinkuosim tai buvo musu paskutinis nutarimas ,o dabar penktadieni sukviecia i susirinkima namo igaliotas asmuo ir viskas pakeista kitaip ,mieli ponai atvaziuokit ir isiaiskinkit ,ar ne ta pati padaret su zemaitijos 32 namu ,kai zmones nesutiko liepet rasyt prasymus kad damokes skirtuma ,tai yra grynas irodymas,tai kuo skiriasi admitura vadovybe nuo tavo pastoges,jie turi ir knygutes zino ka mokes mazdau ,o musu pasakyta neleidzia pasakot niekam ,tai kokia pele perkam maise neaisku,matyt teks kviest televizija ,ir tada pamatys valdzia auksciau ,kas vyksta su renovacija ,kai skiriami milijonai.

  7. PETRAS parašė:

    Aš senai jau žinau,kad namo renovacijai pritaria namo gyventojai,po to pasirenka,kokiomis medžiagomis bus šiltinamas fasadas,kokios bus taikomos technologijos(Tinkuojamas ar plokštėmis dengiamas paviršius)
    Jei namo gyventojai nesutaria tarpusvy,tai laimi tie ,kuriu yra daugiau.
    Komentatorius Rimas matyt papuolė į mažumos bųrelį ir bando putotis,kad ne pagal jo norus renovuojamas fasadas.Toliau viską tvarko savivaldybės statybos ir remonto skyrius:užsako viešuosius pirkimus, tipo kas darys darbus ir pasirašo finansavimo sutartis su centrine projektų valdymo agentūra.
    ADMINISTRATORIUS prižiūri kaip išrenkami pinigėliai iš gyventojų už padarytus darbus ir tiek.

  8. Ar neatrodo? parašė:

    Kažkoks RIMAS pasiklydęs tarp savo minčių,nesusivokiantis erdvėje,nes kritika ne tuo adresu.

  9. Rimui parašė:

    Renovaja nuo administratoriaus maziausiai priklauso: finansuoja valstybe per savivaldybe, viesuosius pirkimus vykdo savivaldybe kartu su namo gyventoju isrinktais atstovais, su visais projektais gyventojai supazindinami ir tai patvirtina parasais. Tai machinacijoms vietos ir nebera. Adminstratorius tik gyventoju nuomone perduoda savivaldybei, o jokiu igaliojimu keisti projekta neturi. Tad manau jums butu geriau su savo isrinktais namo atstovais nukeliauti iki savivaldybes ir viska issiaiskinti.

  10. Rimas parašė:

    skaitau ir mastau ,kodel viskas rasoma atvirksciai,,kad tariames su gyventojais ,mes zemaitijos 41 namo gyventojai ,per paskutini susirinkima nutarem visi kad musu nama renovuos ir isores apdaila kaip visuose admitura renovuojamuose namuose ,o dabar mum viskas pakeista namas bus tinkuojamas ir dazomas.Mes norim zinot kas turi pakeist visu gyventoju nuomone,tas kas tai padare turi grieztai atsakyt ,nesvarbu kad ir nebedirba jug nemire berods.,ta ponia gali savo nuosavam namui nusisprest viena,tai gal atejo laikas uz toki savavaliskuma ,anta kart darant projekta padengti is savo pinigeliu ..Admituras isduoda knygutes kiek uz ka moket ,o ce paaiskinama kad yra paslaptis ,negalima rodyt,kas ce per zmoniu mulkinimas ,tai ir matos ko kitu namu gyventojai nori pereit i admitura.,jau nuo pirmu renovuojamu namu tavo pastoge daro mahinacijas ,tas pats buvo padaryta zemaitijos32 namui .bet gyventojai ne kvaili nepasidave mulkinami.Tai kam tie grazi pazadai jei viskas daroma kaip ponai sprenzia o ne gyventojai.net spalva pasirinkom sava nuoziura ,o jie daro savo.,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto