Teisėtvarkos akiratyje – namų administratorius

Beveik aštuoni tūkstančiai mažeikiškių „Admiturui“ metus mokėjo per didelį administravimo mokestį. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Daugiabučius gyvenamuosius namus administruojanti bendrovė „Admituras“ gyventojams turi grąžinti per 70 tūkst. eurų administravimo mokesčio.
Teisėtvarkos institucijos aiškinasi: ar taikant didesnį nei leistinas tarifas nepažeistas viešasis interesas, ar nėra nusikalstamos veikos.
Administratorius pripažįsta, kad skaičiuojant mokestį neatitikimų buvo, tačiau juos įvardija kaip klaidas.

Grąžinamos permokos

Kai kurių UAB „Admituras“ administruojamų daugiabučių namų gyventojai apsidžiaugė sąskaitose už spalio mėnesio komunalines paslaugas išvydę sumažintas sumas už administravimo privalomąją priežiūrą. Sąskaitose atsiradusi eilutė skelbia, kad tai yra priežiūros tarifo permoka.
Priklausomai nuo buto ploto, permokos sumos siekia nuo keliolikos euro centų iki keliolikos eurų.
„Admituro“ vadovas Antanas Barvydis „Santarvei“ paaiškino, kad, vadovaujantis 2015 birželio mėnesio Savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintomis daugiabučių namų maksimalaus bendrojo naudojimo objektų administravimo ir tarifo apskaičiavimo tvarkos aprašo nuostatomis, kai kuriems namams taikomas perskaičiuotas administravimo tarifas.
Vadovaujantis šiuo dokumentu, tarifai gali būti tikslinami kartą per metus, ką administratorius ir padaręs.
„Admituro“ duomenimis, permokėti pinigai bus grąžinti 60 proc. daugiabučių namų gyventojų.

Kreipėsi į institucijas

Minėtas Savivaldybės tarybos sprendimas įsigaliojo nuo praėjusių metų rugsėjo mėnesio.
Aktyviam mažeikiškiui Virginijui Sungailai kilo įtarimų, kad „Admituras“ galimai sukčiauja, apskaičiuodamas administravimo mokesčio tarifą, ir renka didesnius mokesčius nei nustato teisės aktai.
Mažeikiškis spėjo, kad administratorius galimai apgaule – savo naudai – neteisėtai įgijo svetimo turto, t.y. nepagrįstai ir nusikalstamai taiko padidintą tarifą už administravimo paslaugas.
V. Sungaila kreipėsi į prokuratūrą, prašydamas ginti aštuonių tūkstančių mažeikiškių viešąjį interesą ir pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo sukčiavimo fakto.
Mažeikiškio skaičiavimais, žala padaryta 161 daugiabučio gyvenamojo namo gyventojui, o į administratoriaus sąskaitą per metus galimai neteisėtai nubyrėjo per 70 tūkst. eurų. Prie skundo buvo pridėtos ir lentelės, bylojančios apie didesnį, nei numato Tarybos sprendimas, taikomą maksimalų administravimo mokesčio tarifą.

Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

19 Atsakymų į “Teisėtvarkos akiratyje – namų administratorius”

 1. xxl parašė:

  Eikit jus nafik, vogiau ir vogsiu. Kiti daugiau vagia. Cha,cha cha. Nu tu Sungaila reiks kuriku idarbint, jis gerai malkas skaldo. Pasodinsiu prie peciaus , tegu kuria savo sedevrus ir malkom peciu kurena.Atpigs sildymas, visiems bus geriau. Gyvas klasikas turi kurti ir normaliai uzdirbti… Vot teip. O cia putojas visi del vieno euro, ne tiek prageriat ir ismizat.Vot teip.

 2. Kam mokam? parašė:

  Gal kas žino, kas yra ADMITURO akcininkai? Kam mokam tuos pinigėlius?

 3. Padėka parašė:

  Ačiū V. Sungailai, kad moka skaičiuoti

 4. Komentatorius parašė:

  Sungailą į prezidentus!!!!!

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Baigesi socdemu era ,gal pasibaigs ir abonentiniu mokesciu issidirbinejimas

 6. Erta'i parašė:

  Kad kitas administratorius NEVAGIA!!!

 7. siaip to hm parašė:

  Siaures Korejoje ir tave prie sienos iskart, vien uz toki pasvarstyma…

 8. hm parašė:

  Kazin kas butu jiem jei Siaures korejoj taip butu padare? Prie sienos iskart

 9. erta parašė:

  :Santarvė“ kaip visada tradiciškai puola ant vieno administratoriaus ir glosto kitą. Įdomu, kodėl???

 10. Šakės parašė:

  Kol patys šakes nepaimsim!

 11. kad parašė:

  Visad klaidos i ponu puse.kiek leisimes mulkinami ir apiplėšiami????

 12. Vardas (privalomas) parašė:

  Paskaicius savivaldybes sprendima del administravimo tarifo taikymo maziems namams smarkiai turi isaugti sis tarifas o didesniems siek tiek sumazeti tai reziume turetu gautis mano manymu tas pats, tai cia manyciau vel eiliniai svaigciojimai apie pelnus kazkokius idomu idomu. Tai pritarciau kazkuriam komentatoriui o kodel pamirstamas ir kitas administratorius mazeikiuose, manyciau cia kazkokia konkurencija byksta tik neaisku ar ia tik kaip tas sungaila pagrindiniu smuiku griezia,???

 13. KIEK parašė:

  Kiek turi grąžinti? Tegul viešai paskelbia, kiek padidino, kiek surinko ir kiek turi grąžinti. O tai dabar numes kelis grąšius ir būkit patenkinti! Negi niekas ADMITURO ir BUTŪ ŪKIO nekontroliuoja?

 14. PASIRINKIMAS parašė:

  TAI IŠEITIS VIENA – RINKTI NAMO GYVENTOJŲ PARAŠUS IR EITI Į TAVO PASTOGĘ.

 15. Linute parašė:

  tai kiek admituras turi grazinti tu euru?priskaiciuota 12,78 o grazinta 1.06 Vagys aplink kur bepasisusksi…administratoriui baudziamaja byla iskelti…

 16. Antanas parašė:

  „Admituras“ ir „Tavo pastogė“ yra didžiausias Mažeikių miesto vėžys, siurbiantis iš gyventojų kiekvieną centą. Kiekvieną mėnesį mokama suma didėja tiesiog akyse, ir nesuprasi kokia to priežastis (to nepasakys net patys darbuotojai, jei paklausi). Gyvenam griūvančiuose daugiabučiuose, o mokam kaip už 5 žvaigždučių viešbučius.

 17. Vaidas > bevardziui parašė:

  Tai pagal jusu logika, visi aplink vagys? Jei Tavo pastoge butu sukciavus, patikekit senai jau visais varpais, priesiskai nusiteike dedes skalambintu…

 18. Vardas (privalomas) parašė:

  O tai kodel Tavo pastoges gyventojai esame nuskriausti ir nepamineti, nes mano name administravimo tarifas toks koks buvo toks ir yra? Ar tik nebus cia gilesniu minciu nei kad parasyta? Jeigu Sungaila esi su kiausiais tai pirmyn nepalik ir musu gyvenanciu tavo pasyeges namuose…

 19. Algis parašė:

  Virginijus – šaunuolis. Visą savivaldybės sukurtą mėšlyną reikia sutvarkyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto