Teisėtvarkos veteranai džiaugiasi galėdami veikti, rungtyniauti, keliauti

Muziejuje surengtos parodos atidarymas sukvietė teisėtvarkos veteranus ir jų šeimų narius.

Mažeikiškiai teisėtvarkos pareigūnai veteranai, daugiau nei prieš dešimtmetį įsijungę į Lietuvos policijos veteranų asociacijos (LPVA) veiklą, praėjusius metus pažymėjo renginiu, kuris buvo įvertintas kaip neturėjęs analogų visoje Lietuvoje – surengė parodą „Policija. Atminties puslapiai“.
LPVA Mažeikių filialo komanda sustoti neketina ir šiais metais – numatyta daugiau nei dvi dešimtys renginių.

Metus vainikavo vakaronė

Tryliktus gyvavimo metus pradėjęs Mažeikių LPVA filialo kolektyvas, šiuo metu jungiantis šimtą narių, metus palydėjo vakarone.
Filialo valdybos pirmininkė Danutė Mockienė „Santarvei“ pasakojo: „Nors ir esame baigę kas ugniagesio gelbėtojo, kas policininko, kas pasieniečio tarnybą, visi esame kartu. Puikūs pasibuvimai, bendri sumanymai ir darbai mus visus jungia ir daro dar draugiškesnius. Šįkart svečiuose pas mus buvo Kauno filialo atstovai. Stebint iš šalies buvo toks geras jausmas – smagu matyti, kaip kolegos, jų šeimų nariai bendrauja, dalijasi prisiminimais, linksminasi.“
Praėjusiais metais daugiau nei 20 veteranų atšventė jubiliejus, jie visi buvo kolegų pasveikinti. Tylos minute mažeikiškiai pagerbė amžinybėn išėjusius filialo narius ir buvusius kolegas.

Įvertino ir šalyje

Praėję metai tiek filialui, tiek visai LPVA bendruomenei buvo sunkūs – nors buvo sumanyta ir suplanuota nemažai renginių, tačiau dėl pandemijos pirmasis jų įvyko tik birželį mėnesį.
„Vienu iš labiausiai įsimintinų pavadinčiau trejus metus brandintą ir po kruopelę rengtą, o rugpjūtį Mažeikių muziejuje atidarytą parodą „Policija. Atminties puslapiai“. Joje dalyvavo ir buvę aukšti šalies policijos pareigūnai. Jie pažymėjo, kad tai bene vienintelė paroda apie policijos pareigūnus per trisdešimt atkurtos Lietuvos policijos metų. Šia paroda labiau norėjosi ne tik pagerbti mažeikiškius teisėtvarkos veteranus, bet ir amžinybėn išėjusių kolegų, įamžintų mūsų surinktose nuotraukose, aprašymuose ir prisiminimuose, kurie buvo patalpinti muziejaus ekspozicijoje, šeimas. Jos domisi mūsų veikla, noriai joje dalyvauja“, – pasakojo filialo vadovė.
Vienu iš paskutinių susiėjimų buvo tradicinės respublikinės šaudymo varžybos, kurios vyko šiuolaikinėje antiteroristinių operacijų policijos rinktinės „Aras“ šaudykloje. Jose, be pareigūnų, varžėsi ir šešių veteranų filialų komandos.
Mažeikių filialo komanda, kurią sudarė D. Mockienė, Antanas Garalis, Henrig Sokolovskij ir Romualdas Statkus, užėmė ketvirtą vietą, o A. Garalis tarp 53-ijų dalyvių iškovojo devintą vietą.

Ragina buvusius kolegas prisijungti

Mažeikiškių filialas vasarą pasižymėjo puikia pergale Lietuvos policijos veteranų asociacijos sąskrydyje, kuris vyko prie jūros – Karklėje, „Žilvičio“ stovykloje. Tokie sąskrydžiai vyksta kas dvejus metus – 2018-aisiais jame nugalėjo mažeikiškiai, po dvejų metų sąskrydis neįvyko dėl karantino, o pernai Mažeikių veteranai ne tik puikiai praleido laiką su kolegomis, šeimų nariais, bet ir vėl niekam nenusileido.
Pasak D. Mockienės, ir dabartiniai policijos pareigūnai neužmiršta veteranų – filialo nariai vyko į policijos dienos renginius Šiauliuose, dalyvavo Mažeikių komisariate surengtame Policijos dienos minėjime, šiemet šeši mūsų filialo nariai vyko į Vilnių, kur atstovavo policijos veteranams Sausio 13-osios renginiuose prie Seimo.
„Jeigu tik leis pandemija, ir šiemet esame numatę apie dvidešimt renginių, pradedant šaudymo varžybomis, išvykomis, baigiant smagiomis vakaronėmis. Pernai filialą papildė vienas buvęs pareigūnas. Žinome, kad bendraminčių yra ir daugiau, tačiau jie dar mūsų veiklą stebi, ja domisi. Norisi juos pakviesti pas mus, nes bendravimas būtinas, laikas kartu prabėga daug smagiau, prasmingiau, nei pasitraukus nuo darbų ir kolegų“, – pažymėjo D. Mockienė.
LPVA filialo nariai dėkoja Mažeikių rajono policijos komisariatui, jo viršininkui Alfonsui Meškiui – pareigūnai nuolat padeda, kviečia į savo renginius, skatina neužsisėdėti, suorganizuoja transportą, žodžiu, nepamiršta teisėtvarkos veteranų.
Nuotr. iš filialo archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto