Teismas nusprendė – vicemerė Lina Rimkienė pažemino garbę ir orumą

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Šiaulių apygardos teismas pripažino, kad Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotojos Linos Rimkienės paskelbta tikrovės neatitinkanti informacija žemina žurnalistės Janinos Sribaliutės-Maziliauskienės garbę ir orumą. Teismas taip pat įpareigojo politikę paneigti tikrovės neatitinkančią informaciją.
Vicemerė teismo sprendimą įvykdė, tačiau ji iki šiol ignoruoja Savivaldybės tarybos etikos sprendimą atsiprašyti žurnalistės.

Tik informavo apie politikų sprendimus

Priminsime, kad praėjusių metų spalio 19 d. „Santarvė“ išspausdino daug diskusijų sukėlusį korespondentės straipsnį „Medikų prestižas – politikų rankose?“
Jame buvo rašoma apie daugiau nei mėnesį socialiniuose tinkluose trunkančias diskusijas dėl Mažeikių ligoninės suteikiamų paslaugų. Pastebėta, kad internautai išsako nemažai kritikos dėl neva netinkamo, nekompetentingo gydytojų darbo, jų elgesio.
Straipsnyje buvo aprašyta ir L. Rimkienės iniciatyva padėti tėvams. Savivaldybės merą, administracijos direktorių bei Savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komitetą pasiekė tėvų prašymas dėl Mažeikių ligoninės paslaugų kokybės. Buvo prašoma nustatyti, ar gydytoja Rita Lidžiūtė yra pakankamai kompetentinga eiti Vaikų ligų skyriaus vedėjo pareigas.
„Santarvė“ dalyvavo Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje, kuriame politikai buvo supažindinti su L. Rimkienės ir poros šeimų prašymo pateikta esme. Po to korespondentė informavo, kad politikai nesiėmė vertinti gydytojų kokybės, jų nuomone, tai turi daryti specialistai.

Autorė kreipėsi į teismą

Po minėto straipsnio pasirodymo L. Rimkienė savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje išliejo nepasitenkinimą. „Mažeikių ligoninės direktorius Albinas Lidžius, laikraštis Santarvė ir Mažeikių savivaldybės sveikatos komiteto pirmininkė J. Tekingunduz – jie tyčiojasi iš mūsų vaikų skausmo“, – (tekstas netaisytas – aut. pastaba) savo paskyroje rašė politikė.
Dar daugiau. Laikraštis „Santarvė“ buvo apkaltintas angažuotu straipsniu.
„Labiausia stebina tai, kad straipsnį rašiusi žurnalistė Janina Sribaliute-Maziliauskiene – pati yra mažamečių vaikų mama. Kažin kiek kainuoja taip ciniškai nuneigti žmonių skausmą p. Janina?“ – tokie kaltinimai mesti politikės paskyroje.
L. Rimkienė kvietė pasidalyti šia istorija. „Parsidavęs Mažeikių laikraštis apie tai tikrai neparašys“, – teigė politikė.
Apkaltinta „Santarvės“ laikraščio korespondentė J. Sribaliutė-Maziliauskienė kreipėsi į teismą, prašydama įvertinti L. Rimkienės pasisakymus apie ją, jos darbą, skelbtus viešoje erdvėje ir socialiniuose tinkluose. Prašyme teismui „Santarvės“ korespondentė teigė, kad politikė, paskleisdama nuomonę apie ją, kaip apie asmenį ir žurnalistę, paskleidė šmeižikišką, melagingą, tikrovės neatitinkančią informaciją ir tuo pažemino ir įžeidė jos garbę ir orumą.

Plačiau – skaitykite „Santarvės“ laikraštyje.

9 Atsakymai į “Teismas nusprendė – vicemerė Lina Rimkienė pažemino garbę ir orumą”

 1. Kur čia garbės ir orumo įžeidimas? parašė:

  Nieko nesuprantu…..

 2. jp parašė:

  Jei už tai: „Labiausia stebina tai, kad straipsnį rašiusi žurnalistė Janina Sribaliute-Maziliauskiene – pati yra mažamečių vaikų mama. Kažin kiek kainuoja taip ciniškai nuneigti žmonių skausmą p. Janina?“ – tokie kaltinimai mesti politikės paskyroje.“ buvo teismo pripažinta pažeminusi garbę ir orumą, tada su teismais kažkas negerai, arba Rimkienė prasta teisininkė. Kur Jūs čia matote garbės ir orumo pažeminimą ? Janina Sribaliutė-Maziliauskienė dirba „Santarvėje“, jai tikriausiai moka už straipsnių rašymą , bet ne už valandų sėdėjimą darbe ir Rimkienė, tikriausiai, norėjo sužinoti, kiek galima gauti iš tokio straipsnio parašymą . Jos, Rimkienės, nuomone, tas straipsnis ciniškas , bet argi ji, Rimkienė, kokia bebūtų, negali turėti savo nuomonės? Jei kuriam iš Jūsų tas straipsnis pasirodė ciniškas, tylėkite , nes galite būti nubausti už pareikštą nuomonę . Tikriausiai vaikas, Lietuvoje nuogam karaliui pasakęs , kad jis nuogas, irgi būtų buvęs nubaustas .

 3. DAIVA parašė:

  Akivaizdžiai matosi, kad L.Rimkienė yra prasta teisininkė. Konservatorė L.Rimkienė pažeidė Valstybės politikų Etikos kodeksą ir per beveik metų laikotarpį nesugebėjo įvykdyti Etikos komisijos sprendimo – viešai atsiprašyti. Ko gero, L.Rimkienė bažnyčioje būna dažniau ir daugiau nei savivaldybėje. Tad kur yra tos puoselėjamos kriščioniškosios vertybės pas konservatorę L.Rimkienę? Žmonėms vienaip pudrina smegenis su savo krikšioniškomis vertybėmis, o pati elgiasi visiškai kitaip. Išverstaskūrė ir tiek.

 4. pagalvojus parašė:

  Kaip žema.

  1. šiaip parašė:

   gal….

 5. kiek galėjo būti tų nuosprendžių parašė:

  Broli ar tu išvis žinai kiek žmonių po rinkimų rimkienę į teismą galėjo paduoti ir laimėti, tai yra žmogus su šūkiu visus šmeižk ir busi tipo nugalėtoja…..

  KAŽI KUR DINGO JOS BYLA SU eoltais ir įstaigom dėl netaupymo??? baigėsi rinkimai baigėsi KOVA….

  viena prasčiausių valdžių, kuri chaotiškai viską daro, tiksliau kol kas nieko nedaro apart finansavimo visų veiklų mažinimo :) ir dar rimkienė viceMERĖ užuojauta….

 6. Brolis parašė:

  Pensininkei , o čia Jūs ją nuteisėt , ar viso straipsnio neskaitėt

 7. Pensininkė parašė:

  Kaip nusikaltusi,teista gali dirbti mero pavaduotoja?

 8. Kristina parašė:

  Šaunuolė, palaikau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto