Teismas pradėjo nagrinėti mokyklos direktorės bylą

Pirmajame teismo posėdyje R. Uščinienė savo kaltę pripažino tik iš dalies. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šiaulių apygardos teisme po kelių atidėjimų pradėta nagrinėti byla, kurioje piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, patikėto turto pasisavinimu ir dokumentų klastojimu kaltinama Mažeikių „Vyturio“ pradinės mokyklos direktorė Rasa Uščinienė.

Mokyklos vadovei įtarimai buvo pareikšti dar pernai – gegužės pradžioje.

Pagarsinta bylos medžiaga

Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnų atlikto ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad vykdant viešąjį pirkimą dėl mokyklos baldų pagaminimo ir pristatymo, mokyklos direktorė R. Uščinienė piktnaudžiavo tarnybine padėtimi siekdama asmeninės naudos, klastojo dokumentus ir pasisavino jai patikėtą turtą.
Be to, dirbtinai padidinus mokyklai gaminamų baldų kainą, gamintojas pagamino ir į gyvenamąją vietą pristatė asmeniškai R. Uščinienei skirtus baldus, už kuriuos buvo atsiskaityta Mažeikių „Vyturio“ pradinės mokyklos lėšomis.
Įtarimai dėl padėjimo pasisavinti turtą ir dokumentų klastojimo pareikšti ir baldus gaminusiam asmeniui.
Šiaulių apygardos teismo atstovas spaudai Vytautas Jončas „Santarvę“ informavo, kad pirmajame teismo posėdyje buvo pagarsinta bylos medžiaga, apklausti abu kaltinamieji, išklausyti laiduotojai.
R. Uščinienė savo kaltę pripažino tik iš dalies, o baldus gaminęs asmuo pripažino visą kaltę. Kitas posėdis numatytas balandžio 3-iąją.

Pareiškė įtarimus 

„Santarvė“ primena, kad Mažeikių „Vyturio“ pradinės mokyklos direktorę R. Uščinienę Specialiųjų tyrimų tarnyba 48 valandoms sulaikė praėjusiųjų metų gegužės pradžioje. Tuomet buvo įtarta, kad įstaigos vadovė pareikalavo duoti jai kyšį ir dalį šio kyšio priėmė už tai, kad viešąjį pirkimą dėl „Vyturio“ pradinės mokyklos baldų pagaminimo ir pristatymo laimėtų iš anksto pasirinkta įmonė.
Be to, įtarta, kad dirbtinai padidinus mokyklai gaminamų baldų kainą, įmonė už šiuos pinigus direktorės reikalavimu pagamino baldus ir jai bei jos šeimos nariams.
Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai tuomet pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo kyšininkavimo (Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 225 straipsnio 2 dalis) vykdant viešuosius pirkimus.

20 Atsakymų į “Teismas pradėjo nagrinėti mokyklos direktorės bylą”

 1. siaubas parašė:

  ko mokomi vaikai,koks pavyzdys jiems??? Manau ji nebeturėtų dirbti pedagoge jokioje mokymo įstaigoje ir niekad …

 2. naivuolė parašė:

  kitose mokyklose – tai yra Kalnėnų pagrindinėje………na jei gali nusišauk…..

 3. vaje,vaje... parašė:

  Viespatie,jei pedagogai…Tai ko jus norite is busimos kartos?Didele geda!Manau teismas bus teisingas?Jei moteriske prisidirbo,tai ji turi atsakyti pagal istatyma!O visu pirma reiketu kai kam pagalvoti: ar si pedagoge gali dirbti si darba?

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Šaunuolė Santarvė jau pataisė savo klaidą pačiame straipsnyje, nebe ,,šių metų“ dabar parašė ,,praėjusių metų..“.

 5. www parašė:

  Jonai, ar tavo antras vardas Rasa?

 6. jonas parašė:

  nuteisti gali tik teismas…..o ne kiekviena bobutė,paskaičiusi santarvės paistalą

 7. mama parašė:

  Esu vieno is sios mokyklos mokinuku mama. Negana to, kad mokyklos direktore tiesiai sviesiai sakant, apsivoge, tai dar atsiranda sakanciu, kad cia nieko tokio, kad visi vagia, ir t.t. ATSIPEIKEKITE! Ponia yra PEDAGOGE! Koks pavyzdys vaikams? Jie ne tokie mazi, kaip jums atrodo, viska supranta. Ponia direktore ne tusinuka nudziove, nors ir tai yra vagyste. Supraskit pagaliau, kad nesaziningas zmogus negali dirbti su vaikais!

 8. Mazeikiete parašė:

  Man sita visa istorija atrodo per daug ispusta. Gal geriau pasidomekite, kaip kiti vagia? Garantuoju, jei kas isaiskintu visu istaigu vadovu ,,darbelius“, cia butu tik asara juroje. Nesakau, kad vogti yra gerai, bet netikiu, kad atsiras bent vienas, kuris is savo darbovietes kazko nenudziove, tebunie ir tusinuka:) O jei butumete galeje – butumete ir daugiau nudziove. Cia Lietuva, mielieji …. Tad pries smerkdami susimastykite, kiek JUS esate pavoge is savo darbovieciu, arba kiek laiko gyvenate mokesciu moketoju deka (gaunate amzinas pasalpas) ir jums nera butinumo vogti :) Geros dienos visiems paniureliams ;)

 9. as to neutrale parašė:

  Keista tu neutrale, jeigu advokatauji poniai direktorei. Ir nereikia musu gasdinti!

 10. Neutralė parašė:

  Ponios Vyturio mokyklos mokytojos nerašykit piktų komentarų, nes nežinia kaip viskas dar pasisuks, o ir nuteistį gali tik teismas.

 11. Gleb žeglov parašė:

  Vor dolžen sidiet v tiurmie.

 12. Irina parašė:

  Man atrodo kad tarp komentatorių kyšo Uščinienės atleistų išdarbo darbuotojų ausys.

 13. Silvestras parašė:

  Vagis reikia bausti be pasigailėjimo.

 14. tina parašė:

  Nesuprantu, kas gali ginti ta vagile. Ji gi ne batona pavoge, kad valgyti neturejo. Moteris dirba svietimo istaigos direktore!

 15. Komentatorius parašė:

  Gal kas žinot, ar ji gera lovoj?

 16. Santarvė parašė:

  „Santarvė“ vienas dalykas kad Mažeikių „Vyturio“ pradinės mokyklos direktorę R. Uščinienę ira tikras vagis savanaudė ir dar kaip tik pavadinsi bet ji yra draugiška ir duosni ir ji tikrai galiu patvirtinti kad ji padare klaidu bet kas ju nepadaro

 17. To Santarvė parašė:

  :D……… nu komentatorė (ius) prajuokino savo kvailumu ir dar komentarą rašo……
  Kada R.Uščinienę sulaikė 48 valandoms, ogi praėjusių metų gegužės pradžioje, o ne šių….

 18. To Santarvė parašė:

  „Santarvė“ primena, kad Mažeikių „Vyturio“ pradinės mokyklos direktorę R. Uščinienę Specialiųjų tyrimų tarnyba 48 valandoms sulaikė šių metų gegužės pradžioje.“ Dar tik kovo 26 d., o jau šių metų gegužę. Ohoooo

 19. To Jolanta parašė:

  nu ką Tu nusišneki .Įsigilink į esmę.Kokiais kitais pinigais gali disponuoti biudžetinė įstaiga jei ne valstybės. Juk ji ir yra valstybės įstaiga , nejaugi ją Guoga finansuos. O viešuosius pirkimus juk ne direktorė sugalvojo , tai irgi valstybės vyrų darinys ,o įstaigos vadovai tik vykdytojai.Kodėl mes visur matome tik negatyvą, kad tik įgelti ,kad tik ką purvu apipilti , jau ir gamta nuo mūsų nusisuka , nebešildo…Artėja graži pavasario šventė – Velykos ,būkime geresni ir nuoširdesni.Tik nuo mūsų pačių priklauso ,koks bus mūsų gyvenimas.Šviesus,gražus ar kupinas galybės nusivylimų.Su pavasariu.

 20. Jolanta parašė:

  Tai ne tik šita direktorė taip elgėsi, valstybės pinigais naudojasi ko nevisi biudžetinių įstaigų vadovai, tam viešieji pirkimai ir yra kuo daugiau pavogti. Tam tikros instancijos turėtų daugiau kontroliuoti biudžetines įstaigas ir biudžete lėšų netruktų. Pradedant savivaldybę, nes nuo ten pradeda vyniotis siūlas, dažniausiai valdžios vyrai viską žino ir grobiu dalijasi

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto