Teismas valstybės tarnautojų į jų pareigas nesugrąžino

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Laikinai nuo pareigų nušalintiems Mažeikių rajono savivaldybės administracijos skyrių vedėjams Šiaulių apygardos teismas kol kas neleido grįžti į darbą.
Šiaulių apygardos teismo posėdžiuose buvo sprendžiami Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Strateginio vystymo ir investicijų skyriaus vedėjos Sandros Ramanauskienės ir Vietinio ūkio skyriaus vedėjo Alfonso Žiulpos laikino nušalinimo nuo užimamų pareigų klausimai.
Nagrinėjant A. Žiulpos nušalinimo klausimą, teismas konstatavo, jog skyriaus vedėjas yra kaltinamas padaręs tyčinius nusikaltimus (vieną apysunkį ir vieną sunkų), susijusius su valstybės tarnyba, t. y. – su jo tiesiogiai atliekamomis pareigomis.
Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene ir žiniasklaida Vytautas Jončas komentavo tokį teismo sprendimą: „Vykdydamas savo pareigas, naudodamasis jam suteiktais įgaliojimais, pasinaudodamas savo pareigomis ir darbo vietoje prieinama informacija, vedėjas gali daryti naujas nusikalstamas veikas bei trukdyti procesui bandydamas paveikti byloje apklaustus jam pavaldžius savivaldybės administracijos darbuotojus ir taip trukdyti procesui, pakreipdamas procesą sau palankia linkme, bei jo užimamos pareigos sudaro jam galimybę daryti naujas veikas.“
Nutartimi teismas kaltinamojo laikiną nušalinimą nuo užimamų pareigų pratęsė trims mėnesiams, A. Žiulpa šį sprendimą apskundė Lietuvos apeliaciniam teismui.
Prokuroras teismo prašė pratęsti ir kaltinamosios S. Ramanauskienės laikino nušalinimo nuo užimamų pareigų terminą, sprendimą šiuo klausimu teismas numato skelbti po savaitės.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

5 Atsakymai į “Teismas valstybės tarnautojų į jų pareigas nesugrąžino”

 1. Daiva parašė:

  Šiek tiek apie korumpuotą Mažeikių savivaldą. Teismo sprendimu nuo savo pareigų yra nušalinti du Mažeikių rajono savivaldybės administracijos darbuotojai: S. Ramanauskienė ir A. Žiulpa. Abu valstybės tarnautojai yra kaltinami kyšininkavimu.
  2020 m. lapkričio 27 d. įvykusiame Mažeikių rajono savivaldybės tarybos posėdyje abu šiuos valstybės tarnautojus S. Ramanauskienę ir A. Žiulpą įtariamus kyšininkavimu, politikai juos patvirtino atitinkamų programų koordinatoriais.
  Partijos ,,Laisvė ir teisingumas“ meras V.Macevičius Tarybos posėdžio metu pareiškė, kad nušalinti nuo pareigų valstybės tarnautojai gali būti programų koordinatoriais.
  Taigi, Teismo sprendimu valstybės tarnautojai yra nušalinti nuo užimamų pareigų , tačiau Savivaldybės Taryba, kyšininkavimu įtariamus valstybės tarnautojus patvirtino programų koordinatoriais, todėl, galima manyti ,kad Savivaldybės Taryba ne(į)vykdė Teismo sprendimo. Taip veikia mūsų išrinktieji politikai, o miesto ,,lyderis“ V.Macevičius viešai demonstruoja savo prioritetus – pakantumą korupcijai.
  Valstybės tarnybos departamento direktorius Gediminas Miškinis atsakydamas į mano pateiktus klausimus nurodė: ,,Vadovaudamiesi nurodytomis teisės normomis bei atsakydami į Jūsų pateiktus klausimus, manytume, kad nušalintas valstybės tarnautojas negali atlikti jokių veiksmų, taip pat negali būti už kažką atsakingas, kuriuos jis atliko ar buvo atsakingas kaip valstybės tarnautojas, t. y. negali atlikti tų funkcijų, kurias jis atliko iki jo nušalinimo iš pareigų. Jeigu valstybės tarnautojo pareigybės aprašyme yra nustatyta programų koordinatoriaus funkcija ar atskiru įstaigos vadovo įsakymu valstybės tarnautojui buvo pavesta būti programų koordinatoriumi, nušalintas nuo pareigų valstybės tarnautojas negali būti programos koordinatoriumi.“
  Rajono gyventojai viešai yra skatinami pranešti apie korupcinius teisės pažeidimus, tačiau meras V.Macevičius raštu pats kreipėsi į prokuratūrą, kad į valstybės tarnybą būtų sugrąžintas kyšininkavimu įtariamas A.Žiulpa.
  Meras A.Macevičius dėl valstybės tarnautojo buvo pasiruošęs keisti net pareigybės aprašymą. Tuo metu taip veikė meras V.Macevičius, kuris dar nebuvo skiepytas vakcina „AstraZeneca“. O tai kas bus po viešos vakcinacijos ,, Petys už laisvę“?

 2. Is savivaldos parašė:

  Nu, kai isidarbinau per dede savivaldybej, na kaip man patiko viesieji pirkimai, na kaip patiko. O po poros menesiu man pasake, kad cia dar ir alga moka. Nu zodziu – rojus ne gyvenimas……

 3. teisingumas parašė:

  O tai kaip Kryžius, sugrąžintas nekaltas ?

  1. Anonimas parašė:

   Kryžius jau seniai nebedirba ir jokių pareigų neužima.

 4. vaje parašė:

  Vaje, kaip žulikai nerimsta… Kiaulės akis įsistatę, gėdos nė lašo…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto