Pernai siautę sukčiai savo pelningo amato neapleidžia ir šiais metais: sausį rajono policiją vėl pasiekė pranešimai apie iš žmonių išviliotus elektroninės bankininkystės kodus, patiriamus nuostolius.
Spėjo užblokuoti sąskaitą
Tyrimas dėl sukčių veiksmų pradėtas pirmadienį. 39-erių metų mažeikiškei paskambino nepažįstamas vyriškis, kuris prisistatė kriminalinės policijos pareigūnu. Skambinusysis paminėjo, kad vyksta tyrimas pinigų plovimo byloje ir pareigūnus esą sudomino pinigų judėjimas mažeikiškės banko sąskaitoje. Moteris padiktavo pašnekovui savo elektroninės bankininkystės prisijungimo kodus, ir tuo pokalbis baigėsi.
Tik po kelių minučių mažeikiškė atsitokėjo ir prisiminė skaičiusi informaciją apie tokiu būdu lengvatikių ieškančius sukčius. Ji paskambino į banką ir užblokavo visas operacijas su savo sąskaita. Skambutis buvo pačiu laiku: sukčiai jau buvo spėję iš greituosius kreditus teikiančios bendrovės paimti 750 litų kreditą ir pervesti į mažeikiškės sąskaitą. Po kurio laiko šie pinigai būtų iš jos iškeliavę į kitą, sukčiams priklausančią sąskaitą, tačiau dėl banko atliktų veiksmų jie to padaryti nebegalėjo.
Sukčiai tampa vis išradingesni
Rajono gyventoja susigundė per televiziją rodomu skelbimu, kad už mažas palūkanas skolinami pinigai. Paskambinus nurodytu numeriu, jai buvo pažadėta paskola už septynių procentų palūkanas, tačiau ji turėjo skolintojui pasakyti savo asmens duomenis ir elektroninės bankininkystės kodus.
Kai visa tai pasakė, jai liepė paskambinti minėtu telefonu po penkiolikos minučių. Paskambinus moteriai išdėstė išgalvotą informaciją, kaip ji banke galėsianti pasiimti paskolą. Nuvykusi į banką, moteris sužinojo, kad ne tik negaus jokios paskolos, bet ir kad iš jos sąskaitos, pasinaudojus kodais, buvo paimti visi buvę pinigai – 290 litų.
Sausio šeštąją pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl rugpjūčio pabaigoje įvykdyto nusikaltimo. Mažeikiškė policijos pareigūnu prisistačiusiam pašnekovui pasakė savo elektroninės bankininkystės kodus. Tik sausį moteris sužinojo, kad jos vardu iš UAB „4finance“ buvo paimtas greitasis kreditas, ir dabar ji bendrovei skolinga 1047 litus.
Sukčių išradingumas stebina
Praėjusiais metais Mažeikių policijos komisariate dėl tokio pobūdžio sukčiavimo buvo pradėti net 52 ikiteisminiai tyrimai, arba devyniais daugiau negu per 2010-aisiais.
Policijos pareigūnai dar kartą ragina gyventojus niekam neatskleisti konfidencialios informacijos, kuri žinoma tik banko klientui – savo elektroninės bankininkystės prisijungimo kodų. Pareigūnai tokių duomenų niekada nereikalauja telefonu, jeigu yra būtinybė, žmogus dėl vykdomo tyrimo gauna kvietimą atvykti į tyrimą atliekančią įstaigą.
Už sukčiavimą gresia bausmė nuo viešųjų darbų iki laisvės atėmimo iki trejų metų.