Tenoras, kuris klasiką priartino prie masių

Luciano Pavarotti įsirašė į muzikos istoriją kaip inovatorius. Šis aistringasis tenoras sukūrė trijų tenorų pasirodymą – koncertas kartu su Carreras ir Domingo pirmą kartą įvyko 1990 m. per pasaulio futbolo čempionato atidarymo ceremoniją priešais pasaulinę auditoriją. Vėliau menininkas pasižymėjo surengęs didžiulius labdaros koncertus su roko žvaigždėmis „Pavarotti ir draugai“, dainavo Elton John, Bono, Steve Wonder, Bon Jovi, Spice Girls, Mariah Carey ir kiti. Surinktas lėšas skyrė šalių, nukentėjusių nuo karo, gyventojams: Bosnijos, Liberijos, Kosovo šeimoms.

Verta pastebėti, kad šis atlikėjas pasiekė ne tik įspūdingus humanitarinius rezultatus, surinkdamas dideles pinigų sumas, bet ir klasiką, operą priartino prie masių – daugelis pirmą kartą išgirdo belcanto ir pažino šios muzikos grožį, galią bei išskirtinumą.

Įdomu sužinoti, kad vaikystėje žymusis tenoras svajojo tapti futbolininku – vartininku. Gražų balsą jis paveldėjo iš tėvo. Būtent tėtis pirmiausia padarė įtaką Luciano, taip pat kiti to meto dainininkai – tokie kaip Benjamino Gigli, Tito Scipa ir Enrico Caruso. Jo numylėtiniai buvo Giuseppe di Stefano ir Mario Lanza. Būdamas devynerių būsimasis pasaulinis tenoras pradėjo dainuoti kartu su tėčiu mažame vietinės bažnyčios chore.

Paskui prasidėjo jo karjera Italijos teatruose, La Scala, Niujorko Metropolitain, pagrindinės tenoro rolės Puccini, Verdi, Donizetti operose, žymusis turas Australijoje su Joan Sutherland ir daugelis daugelis kitų rolių, koncertinių turų pasaulio scenose, labdaros projektų. Pavarotti buvo toks ryškus tiek scenoje, tiek gyvenime, kad jam dedikuotų programų nėra daug. Todėl mūsų sumanymas yra pagerbti šį išskirtinį klasikos chuliganą, jautrų solistą, turėjusį įprotį koncertų metu laikyti baltą skarelę-nosinaitę rankoje, vyrą, palikusį net keturias dukras, kurių susilaukė su dviem žmonomis. Programos meno vadovas ir tenoras, atliksiantis tėvynainio mėgstamą repertuarą, – Žemaitijai pažįstamas Donato Ravini. Jam akompanuos Kauno valstybinio muzikinio teatro pianistė Rūta Blaškytė. Bilietus jau galima įsigyti internetu arba rezervuoti Renavo dvare tel. 8 615 46 031.

prisimenant Luciano Pavarotti (Mažeikiai, Renavo dvaras) | tickets.paysera.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto