Terasos įrengimas: 3 dalykai, kuriuos būtina žinoti

freepik.com nuotr.

Lauko terasa – vienas iš didžiausių malonumų artėjant šiltesniems pavasario ir vasaros vakarams, kuomet norint pusryčiauti ir mėgautis kava rytais, arba turėti jaukią vakarienę ir pasisedėjimą vakare su draugais nereikia niekur išvykti iš namų, nes iki namų lauko terasos tik vienas žingsnis! Taip pat tai puiki vieta atsipalaidavimui, o galbūt ir rytinei mankštai, todėl šią erdvę norisi pasidaryti jaukią ir kuo labiau išdirbtą ir patogią įvairiems atvejams. Tam, kad terasos įrengimas būtų malonus, Portalpro specialistai pateikia keletą svarbiausių dalykų, apie kuriuos reikia žinoti prieš ją įrengiant.

Lauko terasos plotas

Žinoma, kad lauko terasos norėtume kuo didesnės, tačiau tai priklauso nuo kiekvienos individualios situacijos ir kokį terasos plotą turėti leidžia turima lauko erdvė. Prieš planuojant lauko terasos įkūrimą būtina apsvarstyti, kokie daiktai ir kokie baldai turėtų užimti terasą. Jeigu tai bus minkštoji dalis, kur ji bus pastatyta? Jeigu bus grilius, ar jam reikės papildomo stalo šalia?

Žinant savo poreikius galima prieiti prie projektavimo ir suprojektavus terasą dar kartą apgalvoti, kurie daiktai ir baldai bus labiausiai reikalingi. Įrenginėjant lauko terasą rekomenduojama šiek tiek palikti erdvumo, kad pasikeitus norams būtų galima perstatyti baldus, arba pakeisti juos į didesnius/mažesnius taip nesugadinant bendros terasos auros. 

Terasos grindų danga

Įrengiant terasą pagrindinį vaizdą sudaro pasirinkta grindų danga. Ją rekomenduojama rinktis tokią, kuri būtų maloni šiltomis vasaros dienomis vaikščiojant basomis kojomis. Viena iš jų ir populiariausia – medinės terasos lentos. Jos atrodo moderniai, yra malonios kojoms ir itin karštomis dienomis nekaista, tad nėra sukeliamas diskomfortas vaikštant.

Pagrindinis šių medinių lentų minusas – norint jas išlaikyti gražias ir ilgai tarnaujančias, reikia kruopščiai jas prižiūrėti – valyti, impregnuoti, šlifuoti. Kaip alternatyvą medinėms lentoms galima rinktis kompozitinę terasos dangą, kuri pagaminta iš medienos ir plastiko mišinio ir yra atspari drėgmei ir įbrėžimams.

Terasos stiklinimas ir stogas

Pagal poreikius, tačiau dažnu atveju terasas renkamasi stiklinti arba dėti stogą, kuris apsaugotų nuo netikėto lietaus, tačiau nesutrukdytų jaukaus pasisėdėjimo su draugais. Taip pat stogą galima rinktis norint terasos baldus apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, tačiau dažnai stogas dedamas ne per visą terasą, o tik pusei jos. Turint terasą pietų/pietvakarių pusėje galima džiaugtis dideliu saulės kiekiu ir toje pusėje, kurioje stogo nėra, pasidėti gultus ir mėgautis saulės spinduliais. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto