Testo dėl COVID-19 mažeikiškiams tenka laukti ir po kelias dienas

Tikimasi, kad nuo vasario mėnesio per dieną bus paimama dvigubai daugiau mėginių – iki 400–450. Nuotr. iš SAM archyvo

Mažeikiškiams, norintiems išsitirti, ar jie neserga COVID-19 liga, tenka važiuoti į Telšius arba kitus aplinkinius rajonus. Nors Mažeikiuose ir veikia mobilusis punktas, tačiau jame didelės eilės – tokiems tyrimams registruojama kelias dienas į priekį.
Gyventojai piktinasi, kad pas mus nereaguojama į užkrėtimų bei tyrimų apimčių didėjimą ir niekaip nekoreguojamas mobiliojo punkto darbas, Telšiuose toks punktas jau dirba iki septintos vakaro bei šeštadieniais.

Pas kaimynus – greičiau

Savo nepasitenkinimą gyventojai reiškia ir patirtimi dalijasi socialiniuose tinkluose, skambindami į redakciją. Jie pastebi, kad jeigu anksčiau buvo registruojama dviem ar trims dienoms į priekį, pastaruoju metu – jau ir keturioms.
Mažeikiškiai replikuoja, kad, sparčiai daugėjant susirgimų, vietų mobiliuose patikros punktuose gali beveik nebūti, tad tyrimo teks laukti ir daugiau dienų.
Daug kas renkasi kaimyninių rajonų mobiliuosius punktus. Telšių mobiliojo punkto darbuotojų duomenimis, kai kuriomis dienomis iš Mažeikių sulaukiama iki šimto norinčių išsitirti dėl COVID-19.

Pavesta ligoninės vadovui

Sveikatos apsaugos ministerija taip pat akcentuoja, kad, daugėjant susirgimų, būtina didinti testavimo apimtis. Bendro sprendimo, kaip tai padaryti, ministerija neturi, tačiau ragina savivaldybes pačias ieškoti šių būdų.
„Savivaldybės administracijos direktorius yra pavedęs Regioninės Mažeikių ligoninės vadovui organizuoti Mažeikių mobiliojo punkto darbą. Be abejonės, su juo kalbama, kad esant tokiai situacijai reikia punkto darbą organizuoti taip, jog būtų paimama kuo daugiau ėminių“, – „Santarvei“ ketvirtadienį sakė Savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos vadovas ir ekstremaliųjų situacijų operacijų centro koordinatorius Eimantas Salatka.
Ligoninės direktorius Sigitas Kaktys „Santarvei“ sakė, kad, reaguojant į susidariusią situaciją dėl koronaviruso infekcijos plitimo, bus koreguojamas ir Mažeikių mobiliojo punkto darbas.

Plačiau skaitykite „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto