Tirkšliškės paveiksluose – buities ir gamtos vaizdai

Tirkšliškės parodą muziejaus lankytojai galės apžiūrėti iki rugpjūčio 14 dienos. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikių muziejuje eksponuojami Tirkšliuose gyvenančios tautodailininkės Almos Krapauskienės tapybos darbų paroda. Joje vyrauja iš atminties atklydę buities darbai bei menininkės pamėgti peizažai – iš viso 25 darbai.

Dėstė geografiją

Į aštuntąją dešimtį kopianti dailininkė savamokslė A. Krapauskienė yra kilusi iš Ignalinos rajono. Pabaigusi Tverečiaus vidurinę mokyklą, įstojo į Vilniaus universitetą ir Gamtos fakultete įgijo geografijos mokytojos specialybę.
Gavusi paskyrimą, prieš penkiasdešimt metų atvyko į Mažeikių rajono Tirkšlių vidurinę mokyklą, čia per keturiasdešimt metų dėstė geografiją ir gamtos pažinimą.

Piešia nuo vaikystės

Daile moteris užsiima nuo vaikystės dienų: ji visada mėgo piešti. Be tapybos, A. Krapauskienė kuria eiles, mezga, siuvinėja.
Pirmieji darbai buvo grafika, prie šios technikos dailininkė pripratusi iki šiol, nors jos kūryboje jau senokai atsirado ir tapyba, kurios išmoko iš netoli Tirkšlių gyvenusios dailininkės Danutės Poliakienės.

Piešia iš natūros ir atminties

A. Krapauskienė sakė, kad šioje parodoje eksponuojami darbai tapyti paskutiniais (2009–2011) metais.
„Kadangi paroda muziejuje, tai ir norėjau iš prisiminimų atkurti buities detales, o mano kūryboje dominuoja peizažai: jie likę iš seniau, daugiau pateikti nespėjau sutvarkyti“, – atviravo tapytoja.
Gamtos vaizdus A. Krapauskienė tapo įvairiai: vieni jų piešti iš natūros, kai kurie tiesiog iš atminties.
„Daug paveikslų esu išdovanojusi, tad kai kuriuos jų norisi atkartoti. Tėviškės peizažus paprastai tapau iš atminties: ten bet kada nenuvažiuosi“, – kalbėjo moteris.
A. Krapauskienė kukliai teigia nesanti menininkė, piešia todėl, kad neturi ką veikti.
„Tiesiog nenoriu sėdėti ir galvoti apie ligas. Tai nepaprastai malonus užsiėmimas, suteikiantis daug džiaugsmo. Tapant nejauti, kaip diena prabėga. Piešimas man kaip sveikata“, – šypsojosi tapytoja.

Iliustravo knygas

A. Krapauskienė yra išleidusi keletą knygų: vienoje jų – „Gyvenimo vingiai“ – pačios dailininkės grafikos darbai, kitų dviejų – „Du kampeliai Lietuvoj“ ir „Tu su manimi“ – viršelius puošia autorės piešiniai.
Dailininkės paveikslus parodose matė Plungės, Vilniaus, Telšių, Joniškio, Mažeikių dailės mėgėjai.
Pernai ir šiemet respublikinėje konkursinėje liaudies meno parodoje „Aukso vainikas“, kurią rengia Lietuvos liaudies kūrybos centras, vaizduojamosios dailės srityje tirkšliškei Almai Krapauskienei atiteko trečioji vieta.
Apie šiuos laimėjimus tautodailininkė kukliai sako, kad taip neturėjo būti: esą čia kažkas suklydo ar apsiriko.

One Reply to “Tirkšliškės paveiksluose – buities ir gamtos vaizdai”

 1. Nijole parašė:

  Mokytoja, kokia buvote idomi, reikalaujanti, reikli savo mokiniams Tirksliu mokykloje, tokia ir liksite amziams… Man didele garbe, kad jus tokia talentinga.
  Stiprybes ir sveikatos mus dziuginti !!!
  Pamenu keleta eiluciu is jos eilerascio:,,Kai vilties neturiu,
  uzsimerkus ziuriu,
  gal ir keista-jauciuosi laiminga!“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto