Tirkšlių mokykloje – šaulių naktis

Nuotr. iš mokyklos archyvo

Penktadienio pavakarę Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos jaunųjų šaulių būrys rinkosi į renginį „Šaulių naktis mokykloje“. Būrio vadas Stasys Paulikas pakvietė renginyje dalyvauti ir būsimus jaunuosius šaulius – 5–10 klasių mokinius. Mokinių tarybos veiklas koordinuojanti šokio mokytoja Sonata Galinienė padėjo mokiniams apsispręsti dėl dalyvavimo „Šaulių naktyje“, ruošėsi su mokiniais renginio veikloms, jai talkino devintokas šauliukas Nedas Vismontas.

Įprasta, kad šaulių renginiai prasideda vėliavos pagerbimu, rikiuote, sveikinimo žodžiais, instruktažu dėl renginio veiklų ir mokinių saugos. Būrio vadui talkino dvi šaulės instruktorės iš Mažeikių politechnikos mokyklos Sofija ir Gabrielė, kurios kiekvieną ketvirtadienį atvyksta pas Tirkšlių mokyklos jaunuosius šaulius ir vykdo su jais įvairiapusišką ugdymosi programą. Mums talkina ir tirkšliškis šaulys, būrio vado pavaduotojas Stasys Dargis, jis pagelbėjo ir šįkart.

Nuotr. iš mokyklos archyvo

Renginio metu būsimiems ir esamiems jauniesiems šauliams teko drąsiai šokti aktyvų šokį, įveikti kliūčių ruožus. Sportinės varžybos tikrino esamų ir būsimų šauliukų veržlumą, judrumą, greitį, sumanumą. Buvo išklausyta jaunųjų instruktorių paskaita apie Lietuvos kariuomenę ir Šaulių sąjungą bei patikrintos mokinių žinios, ką ir kiek išgirdo, įsiminė, suprato, pažino. Geriausiai atsakę nominuoti prizinėmis I–III vietomis. O karšta kareiviška košė, kurią kartu su šauliais virė vadas Stasys Pauliukas, subūrė visus dalyvius prie laužo, buvo vakarieniaujama. Naktį tęsėsi varžybos, vyko diskoteka, budėjimas, buvo ilsimasi.

Nuotr. iš mokyklos archyvo

Visus pakėlė rytmetinė mankšta, vedama Sofijos ir Gabrielės, tvarkymasis ir rytinė rikiuotė. Mokiniai bei jų komandos buvo apdovanotos saldžiais prizais.

Tikime, kad mokiniams praktiškas, patirtinis savęs išbandymas, pasitikrinimas yra būtinas.
Irena KLEMENIENĖ
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto