Tirkšlių sinagoga – kultūros vertybių registre

Kultūros paveldo centro nuotr.

Kultūros vertybių registrą papildė naujas nekilnojamojo kultūros paveldo objektas – Tirkšliuose esanti medinė sinagoga.

Paveldosaugininkų spėjimu, mūsų regione, Tirkšliuose, išlikę žydų maldos namai yra ankstyviausia iš vėlyvojo klasicizmo periodo sinagogų.
Tirkšlių sinagoga yra nedidelė, stačiakampio plano, dengta dvišlaičiu stogu. Ji atgręžta rytų-vakarų kryptimi. Aron kodešas – švenčiausia sinagogos ar žydų maldos namų vieta – yra rytuose, o pagrindinis įėjimas – vakaruose. Pastato ilgis – 13,5, plotis – 12,1 metrų. Pietinėje ir šiaurinėje sinagogos sienose esantys langai išdėstyti vienoje linijoje, nėra aiškios išorinės ribos tarp vyrų ir moterų pusių. Išliko gana sudėtingo langų profilio fragmentų, virš langų esančių karnizo arba frontonėlio pavidalo kyšulių imitacijų.
Savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė paminklotvarkai Rūta Končiutė-Mačiulienė teigė, kad praėjusiais metais sinagoga buvo tvarkyta Lietuvos žydų bendruomenės lėšomis – remontuotas stogas, pamatai, angos.
„Šis nedidelis remontas atliktas tam, kad sinagoga toliau nenyktų ir išsilaikytų tokia, kokia yra dabar. Tirkšlių sinagogai suteikta teisinė apsauga, ji yra šalies kultūros vertybių registre“, – informavo paminklotvarkininkė.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

3 Atsakymai į “Tirkšlių sinagoga – kultūros vertybių registre”

  1. antram komentarui parašė:

    Matyt retokai išeinate į miestelį… :)

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    Gyvenu Tirksliuose, bet net nezinau kur toks pastatas randasi…

  3. Vardas (privalomas) parašė:

    Net nepagalvojau, kad šis pastatas kažkada buvo maldos namai…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto