Tirkšlių vidurinėje – tradicinis Kaziuko jomarkas

Nuotrauka iš mokyklos albumo

[nggallery id=326 template=caption]Tirkšlių vidurinėje mokykloje šurmuliavo tradicinis Kaziuko jomarkas, į kurį kasmet susirenka vis daugiau prekybininkų, tautodailininkų ir pirkėjų.

Ir akiai, ir skrandžiui

Be mokinukų, mokytojų, šaunių mamyčių ir tėvelių, Kaziuko jomarkėlyje su savo dirbiniais  dalyvavo seni tirkšliškių draugai iš viešosios įtaigos „Vilties erdvė“, savo mezginius iš Plungės atvežė Vida Gentvilienė. Pirkėjus viliojo žiogaitiškė keramikė Ilona Jonušienė, kasmetinė jomarko dalyvė tautodailininkė Alma Krapauskienė, Mažeikių politechnikos mokyklos mokiniai ir jų mokytojai.
Šerkšnėniškių bičiulių Puškų šeimynėlė kvietė įsigyti medaus ir jo produktų, ūkininkė Zita Kasiliausienė atvyko su nematyto, neregėto skonio sūriais, auksarankė Lina Kasperavičienė kasmet džiugina Kaziuką gražiais siuviniais, vėriniais ir kepiniais. Vaikai buvo sužavėti origami lankstinių meistrės Janinos Stonkienės fantazija.

Siūlė įvairiausių dirbinių

Kasmet šventėje dalyvauja Žemalės pagrindinės mokyklos mokytojai su mokiniais, o labiausiai laukiamas svečias – linksmuolis technologijų mokytojas Antanas Lileikis.
Pirmą kartą Kaziuko jomarke dalyvavo medžio įmantrias lazdas ir šaukštus demonstravęs drožėjas Vytautas Vaizgėla, nuo aktyvaus jomarkininkų judėjimo suposi pynėjos iš šiaudų Aldonos Stonkienės sukabinėti sodai. Apie artėjančias Velykas priminė floristikos meistrės Lauros Stonkevičienės mugėje kuriamos Velykinės verbos, savo spalvingumu žavėjo mokyklos dvyliktokių  veliamas veltinis.

Kvietė šokti ir dainuoti

Visus jomarko dalyvius linksmino Tirkšlių kultūros centro direktoriaus Remigijaus Kudlos vadovaujama grupė „Sonremo“, choreografė Inga Krikščiukienė su savo šokėjais kvietė mokytis kantri šokių.
Visą Kaziuko jomarko šventę, įdėdami nemažai išmonės, jėgų ir darbo, organizavo technologijų mokytoja Regina Pundzienė, į Kaziuko ir Kazimieros vaidmenį teko įsijausti, padėkos raštus jomarko dalyviams įteikti mokytojui Stasiui Pauliukui bei Tirkšlių vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotojai ugdymui Daivai Abrutienei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto