Tirkšliuose pristatytas dokumentinis filmas apie J. Vitkų-Kazimieraitį  

Autorės nuotr.

Šeštadienį šv. Mišiomis Tirkšlių bažnyčioje prasidėjo diena, skirta Juozui Vitkui-Kazimieraičiui atminti. Miestelio kultūros centro salėje į istorinio dokumentinio filmo „Bučiuoju, Juozas“ premjerą bei susitikimą su filmo kūrėjais ir kraštiečio giminėmis susirinko daug žmonių: tirkšliškių, šaulių, istorijos mylėtojų iš viso rajono.

Filmo režisierė Agnė Zalanskaitė. Autorės nuotr.

Savivaldybės paveldosaugininkė Rūta Končiutė-Mačiulienė pristatė filmo režisierę Agnę Zalanskaitę, į renginį atvykusius Vitkų giminės atstovus. Tirkšlių seniūnas Juozas Kungys, kultūros centro direktorė Salomėja Macijauskienė pasidžiaugė, kad rasti garsaus žemiečio palaikai, kad būtent čia vyksta filmo premjera ir kad šiandien Tirkšliuose yra gerų, dėl idėjos dirbančių žmonių, kurie rūpinasi J. Vitkaus-Kazimieraičio atminimo išsaugojimu.

A. Zalanskaitė pasakojo, kad Tirkšliuose pirmą kartą apsilankė prieš penkerius metus.

„Pirmas mano filmas apie Juozą Vitkų-Kazimieraitį vadinosi „Nepaprasta auka“. Jeigu imiesi antro filmo apie tą patį herojų, tai reiškia, kad žmogaus gyvenimo istorija tave užkabino, kad jis yra didis. Palaikų paieškos, tikėjimas ir laukimas… Ir tas nepaprastas jausmas, kai 121-ojo J. Vitkaus gimtadienio proga gausiam būriui giminaičių ir man, filmo kūrėjai, buvo leista pamatyti jo palaikus. Jis fiziškai yra! Jo palaikai bus palaidoti…

Juozas Vitkus jautė skolą Lietuvai. Ir ta skola buvo tokia didelė, kad jis ryžosi išeiti į mišką palikdamas žmoną ir šešis vaikus. Ir aš jaučiu didelę skolą pulkininkui leitenantui Juozui Kazimieraičiui už jo auką Tėvynei Lietuvai. Ir dar kursiu. Filmas bus ilgesnis“, – kalbėjo režisierė.

Autorės nuotr

Po premjeros J. Vitkaus giminės ir gausus būrys žmonių nuvažiavo į Ketūnus, į partizano gimtinę. Tą vietą žymi akmuo ir akmeniniai Vitkų malūno pamatai.
Jūratė MEDEIKYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto