Traukiam į „Bulvių fiestą“!

Šisbeitauskas

Šiomis rudens dienomis „lyja“ ne tik iš debesų, bet ir iš medžių. Senamiestyje, kur nemažai ąžuolų ir kaštonų, šaligatviai nusėti gilėmis ir kaštonų ežiais bei rudais blizgančiais vaisiais. Nuolat girdžiu, kaip, papūtus stipresniam vėjui, jie bumbsi į šaligatvius, palanges ar po medžiais stovinčias mašinas. Tas medžių žaidimas kai ką, aišku, pykina, nes ant šaligatvių ar žolynų nukritusios gilės ir kaštonai tampa šiukšlėmis, kurias reikia sušluoti. Tiesa, kaštonus noriai renka vaikai ir močiutės, iš jų darančios vaistus nuo sąnarių skausmo. Gilės ne tiek populiarios, nors sako, kad iš jų galima pasigaminti kavą. Nebandžiau tokio recepto ir abejoju, ar ši kava man patiktų – esu pratęs prie kitokios – aromatingos maltų pupelių kavos. Beje, pastebiu, kad pastaruoju metu pamėgau kavą iš mieste aptinkamų kavos aparatų – pavadinčiau juos kavomatais (jei turim taromatus, kodėl negali būti ir kavomatai?).
Mažeikiuose bobų vasara jau buvo, tiesa, tik ta, kurią reikia rašyti kabutėse. Sekmadienį saulė švietė pakankamai dosniai, bet, matyt, piktas vėjas buvo viena priežasčių, dėl kurios dalis mažeikiškių pasiliko namuose. Nors nepasakyčiau, kad mūsų „Bobų vasaroje“ žmonių buvo mažai, vienus traukė prekybininkai, kiti norėjo pasidairyti po gražius seniūnijų sukurtus paviljonus ar kiemus. Ko gero, daugelis į šią šventę atėjo dėl žinomų atlikėjų – ją vedė ir puikią nuotaiką kūrė „Ambrozijos“ trejetas, su tautiečiais maloniai bendravo, jiems dainavo ir su gerbėjais fotografavosi dainininkas Vytautas Šiškauskas, o gražuoliai Irūna ir Marius Jampolskis visus uždegė savo energija ir šokiais – Marius šoko taip, kad neatlaikė švarko rankovė – per pertrauką teko ieškoti kito drabužio.
Visi, o ypač šventės organizatoriai, labiausiai bijojo sinoptikų prognozuoto lietaus, bet ankstų rytą neblogai pasiautėjęs, vėliau jis kažkur dingo ir šventės nesugadino.
Lietaus bijojo ir vykusieji susitikti su popiežiumi, bet ir sostinėje, ir Kaune Šventojo Tėvo neteko laukti lietui merkiant. Kaune danguje net pasirodė kažkokie keisti ženklai – iš tiesų, gal Aukščiausiasis stebėjo, kiek žmonių susirinko kartu pasimelsti su Katalikų bažnyčios vadovu ir leido suprasti, kad ir Jis viską mato.
Į Mažeikius aną savaitgalį atėjo ilgai laukta šventė – tarptautinis meno festivalis „Mažeikiai 2018“, kurio mums gali pavydėti visi šalies miestai. Ne dėl to, kad festivalis pas mus vyksta jau dvyliktą kartą, o dėl renginių ir atlikėjų – tokių scenos žvaigždžių ne bet kur ir ne bet kada gali išvysti. O Mažeikiai jų sulaukia. Pavyzdžiui, festivalio atidarymo metu Kultūros centro scenoje grojo Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, o antrajame koncerte Renavo dvare koncertavo pasaulinio lygio pianistas maestro Petras Geniušas! Ir tokių renginių festivalio programoje net penkiolika! Tad kaip pats sau nepavydėsi, kai viskas pas mus ir mums?
Prieš savaitę teko dalyvauti įdomioje ekskursijoje po Mažeikių senamiestį. Tema – tarpukario miestas, jo pastatai ir pan. Maloniai nuteikė mažeikiškių noras kuo daugiau sužinoti apie savo miestą – susirinko nemaža grupė ekskursantų. Per pusantros valandos apvaikščiojome pagrindinius istorinius pastatus, teko išgirsti ir kai ką naujo, dar negirdėto. Ekskursijai buvo numatyta nedaug laiko – ji turėjo sutilpti į pietums skirtą valandą. Gal ir būtume įsitekę į tą suspaustą laiką, jei ne viena mažeikiškė, kiek žinau, taikanti į Savivaldybės mero postą ar į Seimą. Šaunu, kad žmogus yra miesto patriotas, domisi juo, bet juk tokių renginių paskirtis – ne pačiam pasirodyti, o daugiau sužinoti… Susidarė įspūdis, kad klausiančioji atsakymus į kai kuriuos savo klausimus žinojo pati, o juos pateikė siekdama mažeikiškių dėmesio. Suprantu, artėja rinkimai, kiekvienas reklamos būdas geras. Bet kartais, jei ta savęs reklama yra pernelyg įkyri ir trukdanti, galima sulaukti ir nepalankios rinkėjų reakcijos.
Atėjęs šaltas ruduo, vėjas ir vis dažnesni lietūs neturėtų sutrukdyti sportiškai nusiteikusiems mažeikiškiams šiandien sudalyvauti tradiciniame kasmetiniame renginyje – bėgime „Už sveiką širdį“. Tereikia tik tinkamai apsirengti ir pavakarę, penktą valandą, ateiti prie Juodpelkio tvenkinių.
Dabar apie kitą šventę. Ir kas sakė, kad šiemet užderėjo prastas bulvių derlius? „Bobų vasaros“ šventėje savo pagarsėjusia pusmarškone koše už simbolinę kainą vaišino Sedos bendruomenė, o rytoj bulvių mėgėjus kviečia šerkšnėniškiai – čia rengiama rudeninė „Bulvių fiesta“.
Man tokia šventė – kažkas nauja, tad būtinai reikėtų pasidomėti, ko ten, be bulvių, dar bus. Gal ta proga ir susitinkame Šerkšnėnų kultūros centre? Juk jei pats nepabūsi, nepamatysi ir nesužinosi.

2 Atsakymai į “Traukiam į „Bulvių fiestą“!”

  1. As parašė:

    Tikiuosi, mažeikiškiams ir per ateinančius rinkimus užteks sveiko proto nebalsuoti už tą taip įkyriai visur save reklamuojančią ponią. Mažeikiams reikia mero kuriančio, o ne griaunančio.

  2. Skaitytoja parašė:

    Pagarba bėgimo “Už sveiką širdį” rengėjams ir dalyviams !!! Tikiuosi renginys bus puikus ir netruks iki sutemų, nes visą šią savaitę ankstyvais rytais ir vakarais nėra apšvietimo, vėl kažkas “žaidžia”, nori jas įjungia nori – išjungia … O juk ankstyvais rytais ir netgi vakarais yra sportuojančių, nesaugu!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*