Treniruojamės angliškai

Virginijus SUNGAILA. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Žiema šiemet keistai šilta. Tik sekmadienio naktį iškrito sniegas. O iki tol – išeini į lauką ir stebėk, kokie stebuklai vyksta. Pavenčiuose pražydo lazdynas, dygsta grybai. Kai kurios gėlės, įsijautusios į pavasario nuotaiką, skleidė savo žiedus. Pievose kilo žalia žolė. Tokią „pavasarišką“ dieną apsidairiau ir pamačiau: purvynuose lauko treniruokliai stūkso.

Smagu, kad mūsų valdžia stengiasi, kad kuo daugiau mažeikiškių prieš rinkimus įgytų gerą sportinę formą. Ji nujaučia, kad dėl europinių pinigų ir dėl pelningų Savivaldybėje pastatytų krėslų užvirs žūtbūtinė kova. Treniruotis būtina, nes silpnus ir netreniruotus nustums nuo rinkimų distancijos. Rinkėjams irgi reikalingos jėgos, kaip be jų išsirinksi pačius geriausius, sportiškiausius ir sveikiausius?
Šimtmečio pradžioje brangstant medicinai, mūsų Savivaldybėje buvo įkurtas sveikatos fondas. Jo  nuostatuose yra rašoma: „Savivaldybės sveikatos fondą steigia ir išlaidų sąmatą tvirtina Savivaldybės taryba bendruomenės sveikatos tarybos teikimu“. Kitaip tariant, visi fondo pinigai lengvu valso sūkuriu sukasi savųjų ratelyje. Iš to sūkurio – ir mano pastebėtieji treniruokliai. Bet ne apie lietuviškus pinigus šiandien kalbėkimės. Apie užsienio kalbą.
Treniruokliai kainavo litus, labai daug litų, tačiau prekė, akivaizdu, importinė. Kai priėjau prie vieno tokio įrenginio arčiau, išsyk prisiminiau atkaklų Prezidentės Dalios Grybauskaitės siekį, kad nors aukšti valdininkai mokėtų užsienio kalbą. Vietiniai ir ne tokie aukšti valdininkai europinėmis kalbomis, matyt, jau bendrauja laisvai. Tačiau kitiems mažeikiškiams dėl svetimos kalbos žinių stygiaus gali kilti problemų.
Prie kiekvieno lauko treniruoklio aptikau pritvirtintą lentelę. Šioje lentelėje – tekstas anglų kalba. Apimtas smalsumo išsiverčiau dalį tos lentelės turinio. Štai kas čia sakoma:

DĖMESIO:
Prieš pradedant treniruotis, prašome pasikonsultuoti su gydytoju.
Ši įranga yra netinkama vaikams iki 12 metų.
Įranga netinka žmonėms, kurie naudoja širdies stimuliatorių.
Mūsų kompanija neatsako už nelaimes ir žalingą poveikį, naudojant šį aparatą netinkamai.
Prašome neiti per arti, kai treniruoklis yra naudojamas.

Autoriaus nuotraukos


Tai tik dalis įspėjimų ir instrukcijų. Gal širdininkai ir darželinukai nelips ant tų naujųjų įrenginių. O gal? Kas atsakys, jei atsitiks nelaimė?
Šiuo klausimu norėčiau kreiptis ne į policininkus ar medikus, o į Savivaldybės kalbos tvarkytoją. Mat į jos pareigas įeina kontroliuoti valstybinės kalbos vartojimą ir jos taisyklingumą Mažeikių rajono savivaldybėje. Ji kontroliuoja, ar rajono viešieji užrašai taisyklingi, derina šių užrašų ir reklamos tekstus bei projektus ir turi teisę iš atsakingų pareigūnų reikalauti pašalinti nustatytus trūkumus.
Gal ji galėtų nustatyti kalbinius trūkumus pavenčiuose, Melioratorių parkelyje ir Sodų trikampyje, ką nors apie tai painformuoti ir pareikalauti trūkumus pašalinti? Manau turįs teisę šito norėti, nes net Savivaldybės svetainėje rašoma, kad į kalbos tvarkytoją reikia kreiptis, pastebėjus nelietuvišką ar netaisyklingą viešąjį užrašą, valgiaraštį, prekės etiketę.
…Vakar pasnigo, žiema vėl savo vietoje, todėl tikiu, kad mano kreipimasis bus išgirstas, o pažeidimai ištaisyti. Jei kalbos tvarkytoja labai užsiėmusi, žinau kitą išeitį. Mažeikių švietimo centro internetinėje svetainėje skelbiama, kad 2014 metų sausio 13 d. (šiandien!) planuojama anglų kalbos kursų pradžia. Grupės dydis – apie dešimt žmonių. Tokio būrio valdininkų beveik pakaktų Sodų parkeliui, jei prie kiekvieno treniruoklio pastatytume po valstybės tarnautoją – vertėją.
Ponai, pasinaudokite proga, jums tai nieko nekainuoja! O mums bus saugiau gyventi.
Virginijus SUNGAILA

9 Atsakymai į “Treniruojamės angliškai”

 1. Sprotininkė parašė:

  Kaip bebuvę , bet čia Lietuva, čia lietus lyja, tad ir lietuviškas vertimas BŪTINAS

 2. bobute parašė:

  Ar tų treniruoklių negalima buvo pastatyti tvarkingose aikštelėse, o ne purvynuose. Kaip galvoja valdininkai

 3. autoriui parašė:

  jei, ant smegenų užplaukė, tai nieko nepadarysi. Norisi būti gudručiu, bet gaunas durneliu – užtrauktuko niekas neatsega

 4. autorius parašė:

  ponas Virginijus čia matyt nori pasakyti, kad jis moka anglų kalbą – bent jau su žodynu moka išsiversti instrukcijų tekstus. Treniruokliais naudojuosi bene kasdien, ir parkelyje ir pavenčiuose. Ačiū tiems, kas juos pastatė. O dėl tų instrukcijų – juk ir durniui aišku, jog širdininkas ant jų nelips. Virginijui tai neaišku, matyt jo lygis žemesnis. Kam tos instrukcijos nesuprantamos, jeigu reikės, žmogus tai išsiaiškins. Ir tai durniui aišku, tik ne ponui Virginijui – jo intelektas žemesnis. O kad tokie treniruokliai mažeikiškiams reikalingi, nė abejonių nekyla – tai taip pat ir durniui aišku. Virginijui ne – nežinau, kaip tokie žmonės vadinasi – gal debilai? Aišku tik viena: ką tik mūsų savivaldybė mažeikiškiams gero padarytų – Virginijui bus blogai. Tai ir durniui aišku. Išvada viena: tegu tas Virginijus, kol pasieks durniaus intelektą, ir toliau rašo eilėraščius. Nors jie… net durniui nesuprantami.

 5. Autoriau parašė:

  Ant kelnių užtrauktuko taip pat nėra instrukcijos valstybine kalba, tai kaip sugebi jį atsisegti? Ar vaikštai neužsisegęs?

 6. klausimėlis parašė:

  kažin, ar iki pavasario atlaikys?

 7. Panasi parašė:

  situacija buvo ir su raudonuoju suoleliu prie kurio ponas Virgutis bijojo prieiti ir garbe jam, kad si karta nepabugo prisiartinti prie treniruokliu, net perskaite instrukcijas ir jas isverte ?! Aciu uz rupesti ir smagu, kad pranesejas turiningai leidzia dienas sportuodamas bei dekingi esam uz suteikta informacija (vertima). Kita vertus, instrukcijos ne moksliniai straipsniai, nesunku jas perprasti, todel nenuvertinkim mazeikieciu, kurie yra mastantys ir zinantys maziausiai dvi kalbas…Taigi sportuokim ir bukim sveiki, nezirzkim, kad viskas negerai …

 8. valius parašė:

  negerai ir negeraI TIK PIJOKAMS IR TINGINIAMS, eikit ir treniruokitės, kas maišo, kas trukdo mažam ir dideliam, visi patenkinti ir visiems gerai, kad tik dar senamiestyje pastatytų,,,

 9. gyventojas parašė:

  Labai teisingai pastebėta, bet jaučiu, kad nė vienas valdininkas net nepastebėjo tų užrašų ant treniruoklių. O jei ir pastebėjo, tai nesuprato.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto