„TRIPOD“ testai – pasaulyje pripažinti kompetencijų vertinimo metodai

Įsivertinti kompetencijas – būtinas ir nuo klaidų apraudžiantis žingsnis, kai renkatės sau tinkamiausią darbo poziciją. Nors padėsiančių nustatyti kompetencijas vertinimo metodų yra įvairių, jau ne vienerius metus Baltijos ir kitose šalyse itin vertinamas yra būtent „Tripod“ testų metodas. Kuo jis išsiskiria?

Žymieji „Tripod“ testai, sukurti psichologų

„Tripod“ testai – tai standartizuoti ir itin objektyvūs metodai, skirti tam, kad būtų galima tiksliai pamatuoti pamatines konkretaus asmens savybes, kurios nekinta laike.

Dažnai susiduriama su nuomone, kad šiuos estų psichologų testus, sukurtus kompetencijoms vertinti, įprastai naudoja tik organizacijos ir įmonės, kurios siekia į savo komandas pritraukti tinkamais gebėjimais ar asmeninėmis savybėmis pasižyminčius kandidatus. Tačiau tai – tik viena šių testų panaudojimo galimybė. 

„Tripod“ testais taip pat veiksmingai gali pasinaudoti ir fiziniai asmenys, planuojantys keisti darbo vietą, ieškantys naujų darbo pozicijų, kuriose galėtų realizuoti savo potencialą, arba neapsisprendžiantys, kokia profesija ar darbo pozicija geriausiai atitiktų jų vertybes ar asmenines savybes. 

Emplonet karjeros konsultantai visada paaiškina testų rezultatus, todėl juos atlikę žmonės nesunkiai galės perprasti savo motyvaciją dirbti konkretų darbą, įsivertinti kompetencijas, kurias turėtų tobulinti, ir tas kompetencijas, kurios juos daro konkurencingus darbo rinkoje. „Tripod“ testų rezultatai, pasak specialistų, padeda geriau numatyti profesines sritis, kurios asmenims yra tinkamiausios ir kuriose jiems neabejotinai sektųsi puikiai.

Kokias konkrečias asmens savybes galima pamatuoti „Tripod“ testais?

„Tripod“ testai yra sukurti taip, kad leistų pamatuoti tokias savybes, kaip asmens motyvacija, jo atsparumas stresui, gebėjimas dirbti komandoje bei individualiai, susitelkimas ir orientacija į tikslų bei rezultatų siekimą ir pan. Ekspertų teigimu, šie testai objektyviai leidžia įvertinti, ar žmogus, kaip specialistas, turi savybių, leisiančių jam tapti sėkmingu vadovu. Minėti „Tripod“ testai taip pat padeda įvertinti ir protinius asmenų gebėjimus.

Ar Tripod testai yra tinkami visiems?

„Tripod“ testai gali padėti tiek asmenims, kurie jaučia poreikį keisti savo gyvenimą, pakeičiant darbo poziciją ar darbovietę, tiek tiems, kurie neturi aiškios vizijos, ką norėtų veikti gyvenime, ir net neįsivaizduoja profesinių sričių, kuriuose jų potencialas didžiausiais. Kitaip tariant, „Tripod“ testavimas yra tinkamas visiems asmenims, nepriklausomai nuo jų kvalifikacijos, profesinės patirties ar išsilavinimo.

Ar Tripod testavimas trunka ilgai?

Tiksliausias atsakymas į klausimą, ar „Tripod“ testavimas trunka ilgai, yra ir taip, ir ne. „Tripod“ testai, matuojantys asmenų protinius gebėjimus, yra apriboti laike, todėl juos reikia atlikti greičiau, o štai testai, matuojantys asmenines savybes, požiūrį ir vertybes, neturi teisingo atsakymo, todėl įprastai trunka ilgiau.

Ar Tripod testavimo rezultatų tenka laukti ilgai?

Džiugi žinia yra ta, kad „Tripod“ rezultatų ilgai laukti tikrai nereikia: rezultatus gausite iškart, kai tik užbaigsite testus, nes ataskaitos sistemoje yra generuojamos automatiškai. Esant poreikiui testų rezultatus paaiškina karjeros konsultantai. Daugiau apie „Tripod“ testus galite sužinoti, sekdami šią nuorodą: https://emplonet.lt/kandidatams/kompetenciju-vertinimas-tripod/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto