Trišalė taryba pritarė MMA didinimui nuo liepos

Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Trišalė taryba pritaria minimalios mėnesio algos (MMA) didinimui nuo šių metų liepos 1 dienos iki 325 eurų. Verslo darbdavių konfederacija taip pat pažadėjo, kad pasitrauks iš tolesnių diskusijų dėl MMA didinimo, jeigu ateityje šis dydis nebus siejamas su ekonominiais rodikliais.

Ne visi sutaria

Verslo darbdavių konfederacijos vadovo Dano Arlausko teigimu, Vyriausybė, pareiškusi, kad MMA didinimui jau numatytos lėšos šių metų biudžete, visiškai neatsižvelgė į smulkiųjų ir vidutinių verslininkų interesus.
„Mes sutinkame didinti 25 eurais, jeigu, kitą kartą kalbant apie didinimą MMA, ji nebus surišta su ekonominiais rodikliais“, – Trišalėje taryboje kalbėjo D. Arlauskas.
Pasak D. Arlausko, MMA keitimas turėtų būti svarstomas kartą per metus, ir šis dydis būtų siejamas su vartojimo prekių kainų indeksu bei darbo našumu. Šiems pasiūlymams Trišalėje taryboje taip pat pritarta.

Numato dar vieną didinimą

Pastarąjį kartą MMA iki 300 eurų buvo padidinta pernai spalį.
Premjeras Algirdas Butkevičius antradienį pranešė, kad dar vienas MMA didinimas – iki 350 eurų – įmanomas 2016 m. sausį.
Latvijoje MMA šiuo metu siekia 360 eurų, Estijoje – 390 eurų.
Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) duomenimis, Lietuvoje 2014 m. MMA ir vidutinio darbo užmokesčio santykis siekė 48 proc.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto