Tukume karatekos pasipuošė medaliais

Latvijos Tukumo mieste jau aštuntą kartą vyko tarptautinis karatė turnyras „Tukums Open“, kuriame sėkmingai startavo nemažas būrys mažeikiškių karatekų. VIENINTELIS MINUSAS – TURNYRO TRUKMĖ
Į turnyrą, kuriame kovėsi Latvijos, Lietuvos, Rusijos bei Baltarusijos sportininkai, vyko nemažai pradedančių savo sportinę karjerą mūsų miesto karatekų, kai kuriems jų tai buvo pirmosios varžybos.
Pasak Lietuvos karatė asociacijos prezidento Vidmanto Butnoriaus, buvo kovojama kata ir kumitė rungtyse, kovos vyko nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro. „Tokia turnyro trukmė turėjo įtakos kai kurių vaikų rezultatams: jie pavargo laukdami savo eilės, „perdegė“. Ypač tai buvo matyti pradedančiųjų dvikovose. Tačiau apskritai vaikų pasirodymu likau patenkintas: iškovotos šešios prizinės vietos“, – džiaugėsi V. Butnorius.
Kata rungtyje savo amžiaus grupėje pirmąją vietą iškovojo Lukas Urbonas, antras liko Robertas Monstavičius. Kumitė medalių „derlius“, nors čempiono vardas ir neiškovotas, buvo gerokai didesnis: antrąją vietą užėmė Marius Lapinskas, bronzos medaliais pasidabino Mindaugas Motuzas, Lukas Urbonas ir Martynas Latanauskas. Nedaug iki prizininkų pakylos pritrūko Arūnui Žurauskui, Domantui Čėsnai ir Lukui Šalaševičiui, kurie užėmė ketvirtąsias vietas.

LAUKIA ATRANKOS KOVOS
Pasak V. Butnoriaus, su Tukumo karatė klubu mažeikiškiai palaiko draugiškus santykius, vyksta vieni pas kitus į varžybas, šiemet Lietuvos karatė asociacijos vardu Latvijos klubas buvo pasveikintas dešimties metų gyvavimo proga.
„Tikimės sulaukti šio miesto kovotojų ir kitų metų sausio keturioliktąją vyksiančiame viename didžiausių sportinių renginių mūsų mieste – šeštajame Baltijos šalių karatė čempionate. Pernai jame varžėsi daugiau kaip trys šimtai sportininkų iš aštuonių šalių. Šįkart į Mažeikius planuoja atvykti karatekos net iš Azerbaidžano ir Gruzijos, laukiame nemažo būrio Rusijos sportininkų. Iš viso į pirmenybes ketina atvykti daugiau kaip keturi šimtai sportininkų iš daugiau kaip trisdešimties karatė klubų“, – sakė asociacijos prezidentas.
V. Butnoriaus teigimu, per šį turnyrą negalima bet kurio sportininko leisti ant tatamio, nes atvyks tik šalių bei įvairių turnyrų čempionai ir prizininkai. Dėl šios priežasties gruodį Lietuvos karatė asociacija rengia atrankos turnyrą, po kurio paaiškės stipriausieji atletai, kurie atstovaus mūsų miestui šiose varžybose.
Gruodį vyks tarptautiniai turnyrai Kaliningrade ir Rygoje, po kurių taip pat paaiškės atletai, kovosiantys ant tatamių „Ventos“ vidurinės mokyklos sporto salėje.
Nuotrauka iš klubo archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto