Turiningai pasibūti – į pasienį, Žemalę, Viekšnius

Nuotr. iš bendruomenės archyvo

Netrukus į antrąją pusę persiris rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo. Renginių organizatoriai vis dar stengiasi išnaudoti galimybę žmones sukviesti į po atviru dangumi, gamtoje vyksiančius mokamus ir nemokamus renginius.

O jų Mažeikių rajone rugpjūčio 11–15 dienomis numatyta nemažai.

Į Tirkšlius – rauti linų

Tirkšliškė Laura Stonkevičienė, kūrybinės L. S. studijos Mažeikiuose įkūrėja ir vadovė, dar liepos mėnesį žmonėms pasiūlė įdomią veiklą – užsukti į prie Tirkšlių esantį linų lauką ir už simbolinę kainą susirauti pundą linų. Tai buvo kartu ir edukacinis užsiėmimas, ir galimybė savo rankomis susirinkti nuo seno lietuviams žinomo augalo puokštę.

Šįvakar skelbiama linų rovimo pabaiga. Ta proga L. Stonkevičienė kviečia atvykti į Tirkšlius, Kapų g. 33, ir susirovus linų iš jų nusipinti vainiką. Renginio šeimininkė dalyvius ketina pavaišinti jos pačios kepta duona ir medumi, pagelbėti pinant vainiką, papasakoti apie linų auginimo tradicijas. Edukacinio renginio preliminari trukmė – 2 valandos, kaina vienam asmeniui – 10 eurų.

Renavo dvaro sodyboje šįvakar 20 val. prasidės vienos populiariausių Lietuvos grupių „Sisters On Wire“ koncertas. Jis yra Žemaitijos dvarų festivalio dalis.

Bilietų į koncertą galima įsigyti platformoje www.tickets.lt. Vieno bilieto kaina – 26,5 euro.

Sugrįžta Pasienio festivalis

Rytoj, rugpjūčio 12 d., Ežerėje įvyks Pasienio festivalis. Šis renginys į Lietuvos ir Latvijos pasienį sugrįžta po dvejų metų pertraukos. Pastarąjį kartą jis vyko 2020 metais.

Festivalis prasidės tradiciniu bėgimu nuo Vaidmino upelio Lietuvoje iki Ežerės dvaro parko. Bėgimo pradžia – 15 val.

Minėtame dvaro parke veiks mugė. Lankytojai turės galimybę paragauti įvairių užkandžių, paskanauti medaus, pasiklausyti medaus someljė Rasos Nabažaitės pasakojimų ir patarimų. Virvės traukimo varžybose susirungs Latvijos ir Lietuvos komandos. Šventinę nuotaiką dovanos Latvijos ir Lietuvos muzikos atlikėjai – legendinis latvių kvartetas „Eolika“, „Dj Gustavito“ ir vienas garsiausių Lietuvos atlikėjų „Daddy Was A Milkman“.

Festivalio organizatoriai – Mažeikių savivaldybės kultūros centras, Ežerės miestelio renginių organizatorė Liene Šteinberga, „Lielezeres Fonds“.

„Į svečius pas Roką“

Sekmadienį svečių lauks Žemalės kaimo gyventojai.

Vidurdienį Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje vyks Šv. Roko atlaidai.

Po jų, 13.15 val., nuskambės baigiamasis antrojo Mažeikių vargonų festivalio koncertas „Karališkosios sutiktuvės“. XVII amžiaus vokiečių ankstyvojo baroko muziką atliks senosios muzikos ansamblis „Vive“.

Vakare, nuo 17 val., Žemalės parke prasidės tradicine tapusi šventė „Į svečius pas Roką“. Vyks amatininkų mugė, loterija, sporto rungtys su sporto klubu „Mažeikių švyturys“.

Koncertinėje programoje – Mažeikių rajono kultūros centrų saviveiklos kolektyvų ir svečių iš kitų Lietuvos kampelių pasirodymai. Pagrindinės šventės žvaigždės – grupės „DAR“ ir „Pikaso“.

Renginys nemokamas. Jį organizuoja Žemalės bendruomenės taryba drauge su Šerkšnėnų kultūros centro Žemalės kultūros namais.

Beje, žemališkiai tęsia tradiciją – kaip ir kasmet, laukuose prie kelio, vedančio į jų kaimelį, iš šiaudų ritinių pastatė didžiulę kompoziciją – savotišką šventės simbolį, talismaną, traukiantį pravažiuojančiųjų žvilgsnius, kviečiantį stabtelėti nuotraukai. Šį kartą į žemališkių organizuojamą šventę kviečia stilizuotas malūnas.

Viekšniuose – Molio šventė

Po savaitgalio, pirmadienį, Mažeikių kultūros centro darbuotojai ir nevyriausybinės organizacijos „Mano namai“ nariai organizuoja Žolinei paminėti skirtą renginį – Mažeikių bendruomenių sambūrį „Kai pakvimpa žolynai…“

16 val. bus pradėtas pinti didžiausias vainikas. Vėliau vyks paveikslų iš žolynų parodos-konkurso dalyvių apdovanojimas. Veiks nuotraukų, pasakojančių apie „Mano namų“ 20 veiklos metų, paroda, koncertas „Gėlių puota“.

Rugpjūčio 15 d. visi keliai ves į Viekšnius. Vidurdienį miesto Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje prasidės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų atlaidai. Po jų, nuo 15 val., vasaros estradoje ir aplink ją esančioje teritorijoje šurmuliuos Molio šventės dalyviai.

Suplanuota įvairių pramogų ir užsiėmimų: tautodailės ir amatų mugė, edukacijos „Raugo keramikos paslaptys“, „Krosnelė iš molio“, tapybos darbų „Istorijos keliu“ paroda-pardavimas, pažintinė programa „Pažinkime lietuviškus vynus“, koncertinė programa.

5 Atsakymai į “Turiningai pasibūti – į pasienį, Žemalę, Viekšnius”

 1. to kom." gh" parašė:

  Jam ar jai tik gręsia, o jums jau pasireiškė pilna apimtimi – pūtos purslai tykšta.

 2. Vietinis parašė:

  Didžiausia Pagarba tiems,kas organizuoja tokius renginius.Gal prisiminsime,kad gyvename Žemaitijoje,o ne usrainoje.

  1. gh parašė:

   tylėk, ruskių garbintojau, mauk į ruskyną

   1. kom." gh" parašė:

    Nebūkite saulėje, manytina, jums pasiutligė gresia.

    1. to kom." gh" parašė:

     Jam ar jai tik gręsia, o jums jau pasireiškė pilna apimtimi – pūtos purslai tykšta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto