Turistų įspūdžiai ir nuotykiai, sudėti į parodą

Asmeninio archyvo nuotr.

Antradienį, minint Pasaulinę turizmo dieną, Mažeikių muziejuje atidaryta paroda „Iš kelionių sugrįžus…“ Joje – ir autentiški kelionių mėgėjų naudoti daiktai, brėžiniai bei kelionių aprašymai, ir nuotraukos, pasakojančios gražiausias ir keliautojams labiausiai įsiminusias kelionių istorijas.
Parodą bus galima pamatyti iki spalio 8 dienos.

Rugsėjo 27-oji kaip Pasaulinė turizmo diena minima 37 metus. Ją minint siekiama paskatinti turizmą ir paraginti žmones nebijoti aktyviau megzti tarpkultūrinius ryšius.
Organizuoto turizmo Lietuvoje pradžia laikomi 1919 metai. Pirmiausia buvo įkurta Lietuvos keliautojų draugija, paskui ji pervadinta į Lietuvos keliautojų sąjungą, šalia kurios buvo steigiamos ir kitos organizacijos. Pavyzdžiui, Lietuvos skautų sąjunga.
Ilgiau nei švenčiama Pasaulinė turizmo diena, Mažeikiuose veikia turistų klubas. Sausio mėnesį sukaks 40 metų, kai jį drauge su bendraminčiais įkūrė Eugenijus Butkus.
Sutapus šioms dviem progoms, muziejuje ir surengta ši paroda. Pagrindinė jos organizatorė ir iniciatorė – muziejininkė Aldona Butkuvienė.
Paroda sudaryta iš kelių dalių: ženklelių, nuotraukų, turistinio inventoriaus kolekcijos.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto