Tvoros istorija: pilietiški gyventojai padėjo išaiškinti aplinkos teršėjus

Nuotr. iš Savivaldybės administracijos archyvo

Socialiniuose tinkluose pasklidus informacijai ir nuotraukoms, kuriose užfiksuotas miške išmestas statybinis laužas, pradėta aiškintis, kas tai galėjo padaryti.
Žmonės, aptikę šiukšlyną, atpažino, kad tai tvoros likučiai. Ši tvora anksčiau juosė Auksūdžio mokyklos-daugiafunkcinio centro teritoriją.
Gana greitai paaiškėjo, kad statybiniu laužu atsikratė tvorą ardžiusi įmonė. Jai už tai gresia didžiulės baudos.
Aplinkosaugininkai teigia, kad atrasti pažeidėjus padeda tik operatyvūs veiksmai, jie dažniausiai susiję su gyventojų pagalba.

Išdavė spalva

Socialiniuose tinkluose paskelbtos nuotraukos su miškelyje paliktu statybiniu laužu sukėlė gyventojų pasipiktinimą. Pirmiausia įtarimai krito ant išardytos tvoros šeimininkų. Ji anksčiau juosė Auksūdžio mokyklą-daugiafunkcinį centrą.
Tai, kad statybinis laužas yra būtent iš šios įstaigos, leido spėti betoninių stulpelių spalva – geltona, kaip ir daugiafunkcinio centro pastatas, be to, netoliese svaidėsi dokumentų fragmentai.
Primename, kad jau porą metų galioja higienos normos, kurios reikalauja ne žemesne nei 1,5 metro tvora aptverti ikimokyklinio ugdymo įstaigos teritoriją arba jos dalis, kuriose įrengtos vaikų žaidimų aikštelės.
Pastaraisiais metais mūsų rajone keičiamos ne tik vaikų darželių, bet ir kai kurių mokyklų tvoros. Tokia pertvarka vyko ir Auksūdžio mokykloje-daugiafunkciniame centre.

Patikslino informaciją

Į socialiniuose tinkluose paskelbtą informaciją iš karto sureagavo Auksūdžio mokyklos-daugiafunkcinio centro direktorė Ingrida Braziulienė.
Centro vadovė paskelbė: „Reaguodami į mūsų įstaigai metamus kaltinimus dėl miške atsiradusių senų tvoros stulpelių, pareiškiame, kad tvoros keitimo darbus vykdė statybos įmonė, kuri turėjo viską sutvarkyti pagal statybos reikalavimus ir aplinkosaugos įstatymus. <…> pasirodžius nuotraukoms socialinėje erdvėje, buvo informuotos atitinkamos institucijos.“
I. Braziulienė, kalbėdama su „Santarve“, sakė esanti dėkinga žmonėms už pilietiškumą, už tai, kad jie pasidalijo informacija apie prišiukšlintą miškelį.
Tvoros keitimo darbai buvo pradėti lapkričio 10 d., užbaigti lapkričio 27 d. Statybinės atliekos miške buvo aptiktos lapkričio 28 d.
I. Braziulienė įsitikinusi: rangos darbai negali būti atliekami šitaip, kai statybinis laužas išmetamas bet kur.
„Tai nusikaltimas prieš gamtą. Patariame kitoms įstaigoms, kurioms buvo keičiamos tvoros: apsidairykite, gal ir jūsų statybinės atliekos – netolimame miške“, – socialiniame tinkle rašė I. Braziulienė.

Pažeidėjai buvo nustatyti

Auksūdžio mokyklos-daugiafunkcinio centro direktorė apie susidariusią situaciją informavo Mažeikių rajono savivaldybės administraciją, kuri ir buvo tvoros ardymo rangos darbų užsakovė. Netrukus buvo išsiaiškinta, kad tokiu neleistinu būdu statybinėmis atliekomis atsikratė bendrovės „Gormeta“ darbuotojai, keitę Auksūdyje tvorą.
Įmonė buvo įpareigota nedelsiant tinkamai sutvarkyti miškelį, išvežti statybines atliekas bei pateikti įrodymą – jų utilizavimo pažymą.
Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Šiurys informavo „Santarvę“, kad
„Gormeta“ surinko ir išvežė visas miške išpiltas statybines atliekas. Jų esą buvę net keliose vietose.
„Kadangi tai gamtosauginis pažeidimas, įmonė privalės atsakyti už gamtai padarytą žalą“, – teigė S. Šiurys.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Tvoros istorija: pilietiški gyventojai padėjo išaiškinti aplinkos teršėjus”

  1. Kazys parašė:

    Gaila kad surinko ne iš visų vietų :(

  2. Petras S. parašė:

    Čia Dargių miške?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto